BootCamp 2023: великий фінал великого проєкту!
BootCamp 2023 — це можливість для молодих trainee- та junior-спеціалістів отримати практичний досвід роботи в ІТ-компанії та за дуже короткий час відчути себе справжнім айтівцем.
Цього разу ми зібрали досвідчених менторів із дуже різнобарвним досвідом та дібрали найбільш актуальні проєкти для розвитку сучасного суспільства. Учасники мали змогу не тільки отримати досвід розробки проєктів, але й долучитись до створення майбутнього України!
🌟 490+ реєстрацій
🌟 150+ учасників
🌟 7541+ напрацьованих годин
14 квітня почалась історія розробки проєктів BootCamp 2023. Пʼять команд під керівництвом неймовірних менторів з провідних ІТ-компаній APIBEST, CHI Software, Olearis, Quantum та ViSeven розпочали роботу над продуктами, що охоплюють різні галузі розвитку суспільства.
BootCamp 2023 — це:
- 💙 6 менторів з провідних ІТ-компаній;
- 💙 5 тижнів розробки суспільно важливих проєктів;
- 💙3 додаткові лекції для проджект-менеджерів, маркетологів та сейлз-менеджерів
Онлайн-гра прямо в telegram-боті
Так, наприклад, Данило Маринич, Head of Relations компанії Olearis та співзасновник і викладач школи A-Level, обрав для себе напрямок фінансової грамотності суспільства та разом з командою розробив онлайн-гру прямо в telegram-боті, що допомагає вивчати фінансові процеси. Також команда розробила сайт з корисними статтями на тему особистих та бізнес-фінансів.
Серія віджетів для освітніх стрімів
Ще одним ментором став Тарас Омеляненко, засновник та СТО в компанії APIBEST, викладач школи Production Ready. Набравши до своєї команди понад 70 учасників, Тарас розпочав роботу над серією віджетів для освітніх стрімів, які дозволяють найбільш ефективно, інтерактивно та цікаво залучати аудиторію, отримувати фідбек, підтримувати звʼязок протягом стріму. Окремим викликом для розробників-початківців став і розмір команди, адже навчитись ефективно співпрацювати з такою кількістю людей — окрема справа!
Telegam-боту, який підіймав би настрій своїм користувачам
Наступній команді пощастило, адже їм дістався не один ментор, а цілих два профільних спеціалісти — Богдан Саповський та Сергій Сляднєв, Python Engineers у компанії Quantum. Хлопці разом зі своєю командою були занепокоєні емоційним станом українців, тож, провівши дослідження, взялися до розробки Telegam-боту, який підіймав би настрій своїм користувачам. Родзинкою проєкту стало те, що жарти в боті генеруються штучним інтелектом ChatGPT. В поєднанні сучасних технологій та турботи про суспільство й народився проєкт GoodMoodNews.
Бот для системи Teams
Долучались до менторства й непрофільні розробники, а й Talent Development менеджери з великих компаній. Так, наприклад, Володимир Фридель з компанії ViSeven дав можливість своїй команді відчути на собі всі особливості співпраці з клієнтом. Оскільки, фактично компанія Viseven й була замовником проєкту, то команда відпрацювала повний цикл співпраці з замовником, від постановки технічного завдання до комунікації за конкретними запитами. До речі, ця команда працювала над розробкою боту для системи Teams, то ж поринула у велику кількість нової документації та самостійно шукала шляхи розв’язання поточних задач.
Онлайн-помічник для волонтерів
Важливо розуміти повний цикл розробки проєкту, щоб менторити, тож ще одній команді пощастило, адже їх керівником стала Ірина Кутова, Project Manager у компанії CHI Software. Врахувавши попередній досвід та сучасні потреби суспільства, команда взяла до роботи тему волонтерства та створила онлайн-помічник щодо ведення фінансової звітності. Не секрет, волонтерство наразі є великою частиною зайнятості українців, але, як правильно оформлювати свою діяльність та звітувати перед державою, знає не так багато волонтерів. Отже, тепер завдяки хлопцям та дівчатам ми можемо швидко дізнатись базиси щодо створення громадської організації або благодійного фонду та продовжувати підтримувати постраждалих тваринок, цивільних, ЗСУ та виборювати нашу перемогу разом!
Окрім занурення в усі етапи розробки, команда Kharkiv IT Cluster також підготувала серію додаткових лекцій для не розробників, щоб вони змогли краще дослідити свій проєкт, зрозуміти його структуру та вже почати шукати шляхи його фінансування. Протягом розробки project-менеджери, маркетологи та sales-менеджери кожної з команд мали можливість долучатись до наступних лекцій:
🔹Складові для успішного проєкту
Михайло Максимов, керівник харківської філії GoIT, директор з програм GoITeens, викладач кафедри економічної кібернетики ХНУ імені В.М. Каразіна, робив огляд різноманітних бізнес-фреймворків, що дозволяють приймати рішення відносно продукту швидше, простіше та більш точно.
🔹Як знайти гранти на свій проєкт?
Анастасія Петрова, координаторка партнерств та соціальних проєктів Beetroot Academy, поділилась лайфхаками з комунікації та пошуку грантодавців, формуванні заявок та власними кейсами.
🔹Правила пітчингу або як продати проєкт інвестору?
Назарій Мірійчук, SDR and AgTech Practice Partner в компанії Intellias, поділився своїм досвідом в підготовці пітчингів та пошуку інвесторів до проєктів. Це була завершальна лекція перед фінальною презентацією.
Фінальною частиною BootCamp 2023 стала презентація проєктів, де команди розкрили всі секрети своїх розробок та навіть хвалилися активними MVP. Команди ділились своїми успіхами та bus-факторами за минулі 5 тижнів, а також планами на майбутній розвиток проєктів.
Ми запросили експертів у кожній із галузей до членів журі, щоб отримати незалежну думку й оцінити можливість подальшого просування та розвитку проєктів. Серед них були представники різних компаній-учасників Kharkiv iT Cluster:
🔸Юлія Халілова, Employer Brand Specialist у компанії Intellias;
🔸Богдан Глушко, Marketing Team Lead у компанії Insart;
🔸Янцов Володимир, Program Manager у компанії Sigma Software;
🔸Сергій Єрін, CLO в компанії IT-Jim;
🔸Владислав Торський, Employer Brand and HR Marketing Specialist в компанії MobiDev;
🔸Яна Вдовенко, Employer Brand and Communication Manager в компанії MobiDev;
🔸Володимир Кулібаба, власник StreamTeam.
Члени журі змогли оцінити ідеологію проєктів, справним MVP та навіть дали свій фідбек щодо подальшого розвитку проєктів!
Учасники, які найяскравіше проявили себе на проєкті отримали подарунки від компанії MobiDev🎁
Окрім того, участь у BootCamp 2023 — це також класна можливість для учасників додати новий пункт до свого резюме та навіть підтвердити його відповідним сертифікатом.
Завершився перший сезон оновленого BootCamp 2023, та разом з цим ми вже плануємо наступні сезони. Тож якщо компанії хочуть стати менторами або долучитись до майбутніх сезонів в іншій формі — звертайтесь до координаторів Kharkiv IT Cluster😉
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: