ПРО КЛАСТЕР

Розвиваємо середовище для технологічного бізнесу

main_about-s-767x765 Про нас

Про нас

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА «ХАРКІВСЬКИЙ КЛАСТЕР ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ» — харківська громадська спілка, яка з 2015 року об’єднує провідні IT-компанії, місцеву владу та вищі навчальні заклади для впровадження комплексних змін в IT-екосистему міста.

Цілі проекту: просувати місто як провідну IT-локацію, підтримувати IT-community і освіту, а також поступова трансформація Харкова в IT-центр міжнародного масштабу.

Місія організації: розвивати сприятливе середовище для IT-бізнесу в регіоні.

Історія

 • 2015 — заснування Харківського ІТ Кластера компаніями AltexSoft, Insart, Promodo, Sloboda Studio, Telesens і Videal. Вони створили громадську організацію, яка допомогла ІТ-спільноті пережити кризовий період в економіці країни — впоратися з ризиками цілісності кордонів Харкова і зупинити масовий відтік ІТ-експертів.
 • 2016 — Харківський ІТ Кластер розвиває і закріплює ІТ-спільноту, налагоджує міжнародні зв’язки.
 • 2017 — до цього часу організація почала розвивати свої амбітні цілі — допомогти Харкову стати інноваційною ІТ-локацією.
 • 2018 — Харківський ІТ Кластер працює над розширенням ІТ-спільноти і розвитком ІТ-екосистеми, фокусуючись на освіті, міській інфраструктурі, PR Харкова і Value-Added сервісах для учасників Харківського ІТ Кластера.
 • 2019 — Харківський ІТ Кластер збільшився на 23 учасника, знайшов 6 нових великих бізнес-партнерів і 5 освітніх партнерів.
 • 2020 — Харківський ІТ Кластер набирає обертів і активно реалізує проєкти за основними напрямками: освіта, взаємодія з владою, PR міста, IT-ком’юніті, офісна та житлова інфраструктура, а також Smart City.
 • 2021 — у вересні Kharkiv IT Cluster провів Kharkiv IT Research 2021 – наймасштабнішу міжнародну подію для керівників ІТ-бізнесу за версією Forbes. Запускає проєкт Сертифікація ІТ-дисциплін для покращення державної ІТ-освіти.
 • 2022 — У січні запустили два нових проєкти – Tech women communITy для жінок на керівних посадах в ІТ і Інвестиційний клуб. З початком повномасштабної війни Kharkiv IT Cluster запустив декілька гуманітарних напрямків роботи в рамках проєкту IT4Life зі збереження міста та допомоги харків’янам.
Завантажити презентацію

Наглядова рада

Medovoj Про нас
Олександр Медовой
Chairman of the Supervisory Board
President & CEO
AltexSoft
  Bragynskyj-1 Про нас
  Ігор Брагінський
  CEO NIX United
   Alex-Radchenko Про нас
   Олексій Радченко
   Co-founder
   Raccoon Gang
    Katerynchyk-1 Про нас
    Роман Катеринчик
    CEO & Founder
    Artjoker
     Kolb-2 Про нас
     Олександр Колб
     CEO
     Promodo
      Rubyn-2 Про нас
      Едуард Рубін
      Head of Supervisory Board
      Telesens
       Soloshhuk-1 Про нас
       Василь Солощук
       СЕО & Owner
       Insart
        Holodenko-1 Про нас
        Олексій Холоденко
        CEO
        CodeIT
         Dmytryj-YAkovlev-1 Про нас
         Дмитро Яковлєв
         CEO & Founder
         SevenPro