ПРО КЛАСТЕР

Розвиваємо середовище для технологічного бізнесу

main_about-s-767x765 Про нас

Про нас

Kharkiv IT Cluster — некомерційна організація, заснована у 2015 році для об’єднання провідних українських IT-компаній, університетів та влади задля зосередження на спільних викликах.

Ми консолідуємо IT-індустрію навколо амбітних проєктів для розвитку технологічної бізнес-екосистеми. Rooted in Kharkiv, expanding globally!

Наше комʼюніті об’єднано цінностями, а не географією! Ми не маємо обмежень по місцезнаходженню вашого офісу або його відсутності.

Місія організації: розвивати екосистему для технологічного бізнесу. Rooted in Kharkiv, expanding globally

Наша візія та стратегія: ми створюємо цінність для кожного учасника та партнера, тримаючи фокус на глобальний розвиток. Ми посилюємо свій вплив на інноваційну екосистему України та її стейкхолдерів, створюємо перспективне майбутнє IT.

Стратегічні напрямки

😎Драйвіть зміни в ІТ-освіті та наймайте таланти: долучайтеся до платформи співпраці технічних закладів освіти з ІТ-бізнесом для спільного розвитку програм навчання, стажування й практик в IT для студентів. Понад 70 успішних освітніх проєктів в екосистемі вже сьогодні змінюють майбутнє ІТ-освіти!

📢Розвивайте свій бренд та розширюйте аудиторію клієнтів: промотуйте свої послуги, сервіси та продукти серед ІТ-компаній, 55 000+ підписників Kharkiv IT Cluster та долучайтесь до ексклюзивної цифрової програми лояльності IT Community — надавайте унікальні пропозиції, що будуть доступні айтівцям по всій країні.

💪Посилюйте свій бізнес завдяки потужному нетворкінгу для С-Level, який допоможе знайти бізнес-партнера, збільшити продажі чи залучити інвестиції. Окрім того, у нашій спільноті є закриті профільні комʼюніті для спеціалістів з HR-ру, маркетингу, фінансів, бухгалтерського обліку, юридичної підтримки, продажів, освіти.

☝️Захищайте свій бізнес: отримуйте якісну юридичну підтримку, консультації по бронюванню, відрядженням за кордон чи з інших питань адвокації інтересів ІТ-бізнесу як на регіональному, так і на національному рівнях.

🕊Реалізуйте соціальні ініфіативи завдяки екосистемі благодійних проєктів IT4Life від громадської організації Kharkiv IT Cluster. IT4Life створена і драйвується командою та учасниками ІТ-комʼюніті. Головні донори фонду – українська ІТ-спільнота та мембери Kharkiv IT Cluster.

🎁 Отримуйте бенефіти завдяки ексклюзивній програмі лояльності IT Community. У ній вміщено бонуси та подарунки, знижки та спеціальні пропозиції від вендорів в національному масштабі. Зручна цифрова система, в якій можна контролювати накопичені бонуси, отримувати найвигідніші пропозиції одразу у свій профіль та самостійно слідкувати за транзакціями.

Історія

2015-2016 роки

Kharkiv IT Cluster фокусується на побудові IT community, захищає та налагоджує міжнародні зв’язки.

Головні досягнення 2015-2016 років:

 • створено потужну систему правової практики та адвокації задля захисту місцевих IT компаній від неправомірних дій силових органів влади
 • видалено мітку «risk zone» з боку США та Канади та відновлено авіасполучення через побудову міцних зв’язків з посольствами
 • побудовано платформу для нетворкінгу та обміну досвідом у спільноті.

2017-2018 роки

завдяки нейтралізації ризиків, Харківський IT Кластер починає стрімкий розвиток. Позиціонує та закріплює за Харковом бренд провідної ІТ-локації.

Головні досягнення 2017-2018 років:

 • проведено перший Kharkiv IT research 2018 – масштабне дослідження харківської IT галузі для 400+ представників C-level IT компаній регіону, бізнесу та влади.
 • організовано та проведено понад 300 заходів, загальним охопленням більш ніж 100 тисяч осіб

2019 рік

Харківський IT Кластер вже налічує більше 50 компаній та 7 тис. спеціалістів, а проєкти масштабуться за впливом та охопленням.

Головні досягнення 2019 року:

 • запущено програму IT Loyalty із value-added services для компаній-учасниць Kharkiv IT Cluster
 • запроваджено роботу C-level нетворкінг майданчика – CEO club by Kharkiv IT Cluster, а також профільних ком’юніті PR&Communications, Infrastructure&Smart city, Legal&Finance

2020 рік 

У період пандемії COVID-19 в Україні Харківський IT Кластер об'єднує харківські IT-компанії задля допомоги суспільству та підтримці майбутнього ІТ-галузі

Головні досягнення 2020 року:

 • кластер ініціює проєкт IT4Life, що згодом перетворюється на благодійний фонд, що завдяки харківським ІТ-компаніям зібрали понад 6 млн. грн.на медобладнання, засоби захисту
 • 28 січня в Харкові відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки України Стадного Є. А. з освітнім комітетом Kharkiv IT Cluster, керівниками закладів вищої освіти м. Харкова, представниками бізнесу, роботодавцями.

2021 рік 

Харківський ІТ Кластер набирає обертів і активно реалізовує проєкти за основними напрямками: освіта, взаємодія з владою, PR міста, IT-ком’юніті, офісна та житлова інфраструктура, а також Smart City

Головні досягнення 2021 року:

 • Харківський ІТ Кластер провів B2B-захід IT Forum Latvia;
 • запущено вебпортал для абітурієнтів — Digital-помічник для українських випускників 9-11 класів та їхніх батьків для полегшення вибору ІТ-спеціальност на конкретному факультеті чи у коледжі;
 • у вересні 2021 Харківський ІТ Кластер провів масштабне дослідження Kharkiv IT Research 2021, яке засвідчило зростання галузі в регіоні. 
 • у жовтні Харківський ІТ Кластер бере участь у циклі закритих онлайн-подій для європейських організацій, які сприяють інноваційному розвитку та діляться своїм досвідом. На першій зустрічі EU4Digital ICT Innovation учасники розібрали основні місії і візії розбудови екосистеми та їхнє втілення на різних етапах на прикладі європейських країн.
 • у листопаді запускає проєкт «Сертифікація ІТ-дисциплін» для покращення державної ІТ-освіти, що має на меті актуалізувати зміст 43 ІТ-дисциплін за допомогою представників ІТ-бізнесу. 
 • активно бере участь у діалозі щодо впровадження Дія City, вносячи свої пропозиції щодо поліпшення режиму.

 2022 рік 

Компанії спільноти Kharkiv IT Cluster демонструють стійкість та незламність. Це рік, коли Kharkiv IT Cluster вийшов на національний рівень, створив нові партнерства із регіонами для підтримки компаній, що тимчасово релокувалися за межі Харкова.

Головні досягнення 2022 року:

 • евакуйовано 15 тисяч людей — айтівців, їхніх родин та домашніх улюбленців до інших міст України та міста Європи;
 • розроблено методичку про те, як тримати телефон у безпеці під час війни «Захисти свій цифровий простір — як не втратити контроль над своїм телефоном?».
 • Kharkiv IT Cluster спільно з асоціацією ІТ Ukraine та іншими українськими ІТ-кластерами провели дослідження українського ІТ-бізнесу під час війни;
 • попри воєнні дії та блекаути за 2022 рік Харківський ІТ Кластер залучив до співпраці університети, коледжі та школи із понад 15 регіонів. Проведено понад 300 безкоштовних освітніх заходів онлайн та офлайн взяли участь понад 19 тисяч учасників.
 • За 2022 рік до Kharkiv IT Cluster було прийнято понад 50 нових мемберів-ІТ-компаній, більшість з яких втратили чіткі географічні рамки, але не втратили вкоріненість з Харковом
 • Kharkiv IT Cluster — єдиний з ІТ-об’єднань України офіційно став частиною Консорціуму EEN — найбільшої у світі мережі підтримки малих та середніх компаній з міжнародними амбіціями. 

2023 рік 

Спільнота Kharkiv IT Cluster масшабувалася по всьому світу, це стрімко розширює можливості та фокусує Kharkiv IT Cluster на глобальних викликах.

Головні досягнення 2023 року:

 • Kharkiv IT Cluster долучився до роботи  регіонального форуму «ОСВІТА. НАУКА. БІЗНЕС» задля розв’язання актуальних завдань інноваційного відновлення Харкова та України.
 • У травні Харківський ІТ Кластер на чолі з Ольгою Шаповал узяв участь у стратегічній сесії Tech Industry у проєкті Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» для обговорення підтримки ІТ-галузі та її розвитку попри виклики й побудувати потенційні гіпотези та ідеї проєктів.
 • Кластер узяв участь у Форумі Коаліції бізнес-спільнот, присвяченому формуванню спільної позиції бізнесу щодо принципів відбудови України. 
 • Комʼюніті Kharkiv IT Cluster узяло участь у Стратегічній сесії щодо візії людського капіталу й освіти в ІТ-галузі в Харкові, щоб разом визначити сучасний стан ІТ-галузі, спрогнозувати її майбутнє і створити стратегічний план для її подальшого розвитку.
 • 8 вересня 2023 року команда та учасники Харківського ІТ Кластеру зустрілися на Загальних Зборах 2023 водночас у Харкові, Києві, Львові та в онлайні. На зустрічі підбили підсумки першого півріччя 2023 року та обговорили найближчі плани.
 • Упродовж 2023 року Харківський ІТ Кластер за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» реалізував проєкт «IT Cluster in the Cloud» з метою надання підтримки та кластерних сервісів для всіх ІТ-компаній, які зацікавлені в збереженні та розвитку в непевні часи. Проєкт  консолідував понад 600 IT-компаній та асоційованих учасників, об'єднаних цінностями, а не географією.
 • У вересні Харківський ІТ Кластер презентував результати пілоту проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін», який був запущений в жовтні 2021 року, але через початок війни був на стопі до лютого 2023 року. 
 • Kharkiv IT Cluster ініціював Освітній комітет 2023, на якому об'єднав викладачів технічних дисциплін ЗВО й коледжів, представників ІТ-компаній, учителів і студентів для обговорення сучасних викликів технічної освіти й пошуку відповідей на них.
 • 2 грудня відбулась найбільша нетворкінг подія у спільноті Kharkiv IT Cluster — Annual General Meeting від Kharkiv IT Cluster!
 • У грудні виконавча директорка Харківського ІТ Кластера Ольга Шаповал  та директор КЗ «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради» Вікторія Луніна підписали договір  про співпрацю між Харківським ІТ Кластером та Харківською обласною Малою академією наук.
 • 27 грудня Kharkiv IT Cluster підписав меморандум про співпрацю з Міністерством освіти й науки України. Метою співпраці є сприяння позитивним змінам у сферах освіти й науки, науково-технічної діяльності й інновацій.
 • Завершив 2023 рік Kharkiv IT Cluster підписанням меморандуму про співпрацю з Науковою асоціацією кібербезпеки України.

2024 рік 

Спільнота Kharkiv IT Cluster стрімко розширює можливості та фокусується на глобальних викликах.

Головні досягнення 2024 року:

 • Консорціум за лідерства Kharkiv IT Cluster спільно з ХАІ, ХНУРЕ, Офісом реформ й Business Hub Kharkiv посів першу сходинку у Національному відборі до мережі Європейських цифрових інноваційних хабів (ЄЦІХ) у межах програми ЄС «Цифрова Європа». 
 • IТ Ukraine Association, Kharkiv IT Cluster та Lviv ІТ Cluster вийшли із консолідованою позицією Tech-індустрії щодо законопроєкту №10449 від 30.01.2024 «Про мобілізацію».
 • 15 лютого 2024 року спільнота Kharkiv IT Cluster та команда Мінцифри зустрілись офлайн у Харкові, щоб обговорити проблемні питання галузі:  бронювання, виїзди за кордон, Дія.Сіті та розвиток стартапів.
 • У Харкові відбулася довгоочікувана зустріч молоді з командою Міністерства цифрової трансформації України задля обговорення потенціалу Харківщини в цифровій сфері.

Kharkiv IT Cluster & Університет митної справи об'єднали зусилля, уклавши Меморандум про співпрацю з метою зміцнення інноваційного освітнього середовища в регіоні.

Завантажити презентацію

Команда

Olga-SHapoval-359x326 Про нас
Ольга Шаповал
Виконавчий директор
Olya_Suhorukova-359x326 Про нас
Ольга Сухорукова
Senior Content Coordinator
dariya-zozulya-designandcommunity-manager-kharkiv-it-cluster Про нас
Дар’я Зозуля
Community & Brand Сoordinator
tatyana-kurtova-office-manager-kharkiv-it-cluster Про нас
Тетяна Куртова
Офіс менеджер
olena-lonko-project-coordinator-kharkiv-it-cluster--359x326 Про нас
Олена Лоєнко
Education Team Lead
image-1016-359x326 Про нас
Анастасія Птащук
Comms & SMM designer
IMG_2683-1-2-359x326 Про нас
Єлізавета Д’яченко
Copywriter - Content Maker
Snyezhana_Gorni-359x326 Про нас
Сніжана Горні
Координатор освітніх програм
Ulyana-SHumej-359x326 Про нас
Уляна Шумей
Координатор освітніх програм
Valeriya-Glushhenko-359x326 Про нас
Валерія Глущенко
Координатор освітніх програм

Наглядова рада

Medovoj Про нас
Олександр Медовой
Chairman of the Supervisory Board
President & CEO
AltexSoft
  Alex-Radchenko Про нас
  Олексій Радченко
  Co-founder
  Raccoon Gang
   Katerynchyk-1 Про нас
   Роман Катеринчик
   CEO & Founder
   Artjoker
    Kolb-2 Про нас
    Олександр Колб
    CEO
    Promodo
     Rubyn-2 Про нас
     Едуард Рубін
     Head of Supervisory Board
     Telesens
      Soloshhuk-1 Про нас
      Василь Солощук
      СЕО & Owner
      Insart
       Holodenko-1 Про нас
       Олексій Холоденко
       CEO
       CodeIT
        Dmytryj-YAkovlev-1 Про нас
        Дмитро Яковлєв
        CEO & Founder
        SevenPro