Як стати ІТ-спеціалістом: поради для абітурієнтів від Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

👩‍💻 Війна та пандемія змінила наші життя і цінності. Але попри це ІТ-індустрія продовжує швидко розвиватися. Технічні та нетехнічні IT-спеціалісти високо цінуються на українському та світовому ринку, а ІТ-рішення з кожним днем набирають ще більше актуальності в кожній із сфер. Тому, якщо ти ще думаєш, ‎як почати свій шлях в ІТ-індустрії,‎ то Kharkiv IT Cluster відповість на це запитання!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

📲 Обери напрямок в ІТ 

Перш за все, щоб визначитися зі спеціальністю, необхідно розібратися, які є напрямки. ІТ-спеціаліст це не тільки програміст. Нещодавно Kharkiv IT Cluster розповідав про технічні та нетехнічні професії в IT.  В ІТ-сфері є багато спеціалізацій, де потрібні навички копірайтера, дизайнера, маркетолога, менеджменту тощо. 

Насправді, і саме поняття «програміст» доволі широке. Програмістами можуть назвати себе й Front-end, Back-end розробники, й Embedded-програмісти, і розробники баз даних.

Як обрати «свій» напрямок в ІТ

Після того, як ти вивчив, які є професії в IT, потрібно вибрати один напрямок. Для цього проаналізуймо наступне:

👉 Твої сильні сторони

Це можуть бути як soft-скіли (уважність до деталей, працьовитість,завзятість, комунікабельність, висока концентрація), так і натреновані навички в чомусь (самостійне вивчення дизайну, базові знання мов програмування, розвиток надивленості тощо). 

Ми впевнені, ти вже знайшов їх у собі. Отже, тепер щоб з’ясувати, які навички потрібні для спеціальності, слід порівняти свої сильні сторони з вимогами на сайтах з пошуку роботи. У розділі «вимоги» зазвичай вказують навички та знання, які будуть необхідні в роботі. 

👉 Чи є в тебе достатньо мотивації? 

Ти не знайдеш поштовхи для нових звершень десь осторонь: на курсах, в університеті, на лекції. Мотивація має йти від тебе, та ти повинен її усвідомлювати. Ніхто не навчить дійсно хотіти чогось. Тому перед тим, як обирати напрямок, спитай себе: «Чи достатньо в мене мотивації? Навіщо мені те, що я оберу? Якої мети я прагну досягти?»

👉 Чи є обрана професія популярною зараз та чи буде актуальною через кілька років?

Це спланувати досить складно, адже багато ІТ-професій доволі гнучкі та швидко змінюють тренди. Тому, обираючи будь-яку ІТ-спеціальність, слід бути готовим до значних змін та модернізацій. ІТ — це не про одну методичку на кілька років. Це постійне систематичне навчання, а іноді – навіть повне перекваліфікування. 

🏆 Навчання в університеті

Сфера ІТ дуже динамічна. Постійно з’являються нові програмні рішення, розвиваються мови програмування. А щоб удосконалити програму університетів, Kharkiv IT Cluster створив проєкт «Сертифікація ІТ-дисциплін», щоб забезпечити студентів і викладачів необхідними умовами для того, щоб знання, уміння й навички усіх випускників IT-напрямків на 100% відповідали вимогам IT-компаній до junior-фахівців і, відповідно, вони мали попит на ринку праці.

 

Kharkiv IT Cluster дуже турбується про майбутнє абітурієнтів, бо знає, що багато хто говорить: «Щоб отримувати гарну освіту, потрібно вчитися за кордоном!».  Але для того, щоби стати фахівцем в ІТ та отримувати високу заробітну плату, не обов’язково це робити, адже в Україні є 8 вишів, які потрапили до світового рейтингу ТОП-університетів! 6 із них – Харківські університети:

  1. Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна
  2. Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут
  3. Харківський національний університет радіоелектроніки 
  4. Національний аерокосмічний університет ім. Н.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
  5. Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнєця
  6. Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова

📌 Переваги навчання на ІТ-спеціаліста в університеті:

  • Доступність інформації. В університеті, крім підручників, на вас чекають лекції, практичні заняття, можливість отримати консультацію у викладача, якщо щось не зрозуміло, поспілкуватися з іншими студентами.
  • Загальноосвітня база. Ніхто не знає, у якій сфері через роки ти  будеш  працювати. Може, займешся іграми чи офісними програмами, чи роботою зі штучним інтелектом. А тому, чим ширший світогляд і навички, тим вища ймовірність побудови кар’єри в різних сферах.

🧑‍💻 Додаткове навчання:

Є кілька варіантів, як ти можеш поглибити свої знання в обраному напрямку:

  1. Самостійне вивчення.

IT-сфера ідеальна для початківців тим, що в ній завжди є можливість спробувати збагнути самостійно цікаво тобі це чи ні. В інтернеті є багато безкоштовних курсів та відеоуроків у Youtube. Але в  такого навчання є свої мінуси, один з яких – відсутність системності. 

     2. Курси

Після вивчення бази ти вже можеш йти на вузькоспрямовані курси. Головна перевага – тебе навчають програмісти-практики, які не лише поділяться загальними знаннями, а й розкажуть про свій досвід. А також, у тебе буде мотивація не зупинятися, тому що ти перебуваєш у суспільстві з людьми, які прагнуть розвиватися в IT-галузі. Наприкінці успішного навчання IT-школи дають диплом та допомагають із працевлаштуванням.

💡 Існує безліч курсів, онлайн-лекцій, воркшопів, які допоможуть тобі. Зараз є можливість навчатися онлайн, оскільки багато шкіл відкрили доступ українцям до своїх матеріалів. Наприклад, Genius space – онлайн платформа, яка зробила свої курси безкоштовними. Для реєстрації і більш детальної інформації про інші освітні платформи для вивчення онлайн спеціальностей переходь за посиланням!

⏰ Як у мирний час, так і зараз на українському ІТ-ринку нестача кадрів триває. Тож, почати вчитися на програміста – завжди гарна ідея! Тож, уперед до інновацій!

Kharkiv IT Cluster бажає всім абітурієнтам успішно скласти іспити та не боятися робити перші кроки в освоєнні професії!

 

Дізнайся про ІТ-можливості для себе на нашій сторінці: поступити легко

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

Коментарі