Безкоштовні Starlink для мемберів Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Залишатись на зв’язку під час війни надважливо. Людям – з рідними, компаніям – з клієнтами. Щоб ІТ-спільнота продовжувала відновлювати економіку країни, Kharkiv IT Cluster забезпечує її супутниковим зв’язком. Як це відбувається – читайте у нашому матеріалі.

💙 Що таке Starlink?

💛 Як працює Starlink?

💙 Скільки коштує Starlink?

💛 Starlink в Україні

💙 Starlink для харківської ІТ-спільноти

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Що таке Starlink?

Starlink — це система супутникового зв’язку від компанії SpaceX, яка належить американському інженеру та бізнесмену Ілону Маску. На земній орбіті зараз близько двох тисяч супутників, але це не остаточне число. До 2027-го року планується поступове збільшення кількості — до 42 тисяч одиниць. Тоді Старлінк буде доступний для всієї нашої планети.

Уявіть собі пласку панель, оснащену пластинами сонячної батареії, що важить 295 кг й летить зі швидкістю 27000 км/год навколо нашої планети. Це класичний супутник Старлінк. Наразі такі агрегати знаходяться в навколоземній орбіті та яскраво світять, чим трохи заважають астрономам слідкувати за небом. Але це виправлять у майбутті.

Як працює Starlink?

starlink-kharkiv-it-cluster-4-414x311 Безкоштовні Starlink для мемберів Kharkiv IT Cluster

Щоб отримати супутниковий інтернет, потрібен термінал, блок живлення і роутер. Термінал встановлює з’єднання із супутником і роздає WI-FI. До нього можна приєднати декілька девайсів. Існує певне обмеження роботи терміналу за відстанню. Також варто враховувати, що для роботи терміналу потрібне живлення, а також додаток Starlink на телефоні.

Для того, щоб встановити термінал Старлінк, обирайте безпечне місце з максимальною висотою над рівнем землі. Обов’язкова умова: антена повинна «бачити» якнайбільше відкритого неба. SpaceX попереджають, що місцевості з великою кількістю високих будівель або дерев погано підходять для користування послугою на ранньому етапі. Але в майбутньому, коли в небі з’явиться більше супутників, це обмеження буде знято.

Варто пам’ятати: це не заміна постійного зв’язку, а резерв на екстрені випадки. Сьогодні — саме такий випадок.

Скільки коштує Starlink?

Старлінк коштує від 500 доларів, проте для мемберів Харківського ІТ Кластера це безкоштовно. Компанії сплачують лише абонплату, яка становить від 110 доларів на місяць. Оплата здійснюється через додаток.

Starlink в Україні

За особистим проханням міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, Ілон Маск надіслав Україні термінали для роботи Starlink. Завдяки ним українці вже підключаються до інтернету в місцях із пошкодженою інфраструктурою.

Війна змінила плани багатьох українських ІТ-компаній, спеціалісти вимушені покидати свої домівки, обирати, по-перше, безпеку, а вже потім — комфортні умови праці. Але ж ІТ — це потреба в постійному інтернеті.

Зараз дуже важливо підтримувати економіку країни, щоби в майбутньому мати ресурси для відновлення наслідків ворожої агресії. Як відомо, Харків — це дім для 45 000 ІТ-спеціалістів. Дім, який для багатьох зараз далеко. Дім, який необхідно підтримувати. Якраз ІТ-сфера Харківщини — це надійне джерело підтримки економіки не лише регіону, а й країни.

Starlink для харківської ІТ-спільноти

Через зіпсовану інфраструктуру та те, що компанії знаходяться подекуди у селах і горах, з’являються проблеми з інтернетом. Тому зараз ми активно забезпечуємо наших мемберів безкоштовними старлінками останнього зразку. Ми провели аналіз де зараз знаходяться наші мембери і забезпечували їх відновідно до їхніх потреб і ситуацій, в якій вони опинились.

Близько половини нашої спільноти вже мають свої системи супутникового зв’язку. Хтось тримає на про всяк випадок як має бути – резерв, а для когось це єдиний шанс продовжувати роботу на благо країни:

starlink-kharkiv-it-cluster-7-600x800 Безкоштовні Starlink для мемберів Kharkiv IT Cluster

«Наша команда з 10 березня перезапустила рекламу для понад 50 українських проєктів. Також ми провели десятки безкоштовних консультацій. Для більшості, бізнес який працює з допомогою інтернет-реклами — це єдине джерело доходу. Наша команда і я з Харкова. Ми виїхали. В тому місці, де ми знаходимось, не завжди є інтернет, тому старлінк дозволяє мені без проблем працювати та допомагати!», — Михайло Клячко, CEO Mnews Agency.

starlink-kharkiv-it-cluster-6-450x800 Безкоштовні Starlink для мемберів Kharkiv IT Cluster

«Ми отримали старлінк, дякую. Плануємо його використовувати для потреб компанії як резервний канал зв’язку. Зараз частина фірми знаходиться на заході України і тут є проблеми як з мобільним зв’язком, так і з доступом до інтернету», — Віталій Мануйлов, СЕО IFS.

«Ми налаштували старлінк, як тільки отримали його – у нашому домі в Ужгороді, де зараз перебуває частина core team, яка залишилася в Україні. Ми підключили усі можливі стаціонарні провайдери та налаштували starlink, як резервний канал на випадок, якщо всі стаціонарні провайдери виключаються. Це важливо тому, що, крім роботи Dysnix, ми займаємося координацією евакуації та іншими активностями, про які ми трохи вже розповіли у статті», — Даніель Яворович, co-founder Dysnix.

shvydkist-414x225 Безкоштовні Starlink для мемберів Kharkiv IT Cluster

«Стартували Starlink і зараз використовуємо як резервний канал. Швидкість асінхрона 200/30 Мб. У цілому повністю задовольняє наші потреби», – подякував Сергій Брацун, Тімлід групи адміністраторів UA лок Autodoc.

«В умовах війни кожному бізнесу дуже важливо залишатися на зв’язку. Зараз найбільша кількість працівників компанії знаходяться у Львові. Старлінк є гарантією постійного та якісного зв’язку. Також тепер ми маємо резервний канал для зв’язку та готові продовжувати співпрацю навіть якщо зникне дротовий та мобільний інтернет — про це поінформовано наших клієнтів та партнерів. Ніхто з нас не знає, що буде завтра, тому значно спокійніше працювати та продовжувати допомагати економіці країни, коли ти маєш бекап-варіант.

Ми дякуємо Міністерству цифрової економіки України та Харківському ІТ Кластеру, які допомогли CHI Software отримати Старлінк. Тепер ми на зв’язку будь-коли та за будь-яких обставин!», — Аліна Смірнова, Head of Marketing Unit at CHI Software.

starlink-kharkiv-it-cluster-5-600x800 Безкоштовні Starlink для мемберів Kharkiv IT Cluster

Ми продовжуємо працювати та допомагати нашій спільноті, а також висвітлювати нашу діяльність. Спільно з зусиллями нашої спільноти ми відбудуємо наш Харків. Все буде Україна!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Реальные истории мошенничества в интернете во время войны
  2. Мобілізація IT спеціалістів
  3. Офіційні сайти державних органів, канали в телеграм та сторінки в соц мережах

Коментарі