Харківський ІТ Кластер презентував проєкт «Сертифікація ІТ-дисциплін»
Харківський ІТ Кластер презентував проєкт «Сертифікація ІТ-дисциплін»
Виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал презентувала концепцію та механізм реалізації проєкту. Kharkiv IT Cluster зі своїми учасниками — провідними ІТ-компаніями регіону — у тісній співпраці з освітніми закладами вже понад 6 років розвиває сприятливу екосистему для технологічного бізнесу.
Розвиток талантів — ключовий напрям Харківського ІТ Кластеру. За роки свого існування ця ІТ-спільнота створила багаторівневу екосистему проєктів з розвитку ІТ-освіти: від школи, крізь усі етапи освітніх процесів, і до першого працевлаштування.
Основна мета університетської ланки освітньої ІТ-екосистеми — забезпечення студентів і викладачів необхідними умовами для того, щоб знання, уміння й навички усіх випускників IT-напрямків на 100% відповідали вимогам IT-компаній до junior-фахівців і, відповідно, вони мали попит на ринку праці.
Компанії Харківського ІТ Кластеру протягом багатьох років системно працюють над переглядом освітніх програм в ІТ-галузі. Наразі в харківських ЗВО ІТ-абітурієнти навчаються за 94 освітніми програмами, що переглянуті ІТ-індустрією.
Але компанії та представники закладів вищої освіти сходяться на тому, що варто глибше зануритись у процеси покращення ІТ-освіти.
Перегляд профільних дисциплін з освітніх програм повинен відбуватись у системній колаборації ІТ-індустрії та освіти. Для того, щоб досягти цієї мети, Kharkiv IT Cluster ініціював проєкт «Система сертифікації IT-дисциплін».
Проєкт передбачає створення системи взаємодії експертів IT-компаній та профільних IT-кафедр ЗВО. Фокус проєкту — актуалізація змісту профільних технічних дисциплін та валідація втілених змін на практиці.
Пілот проєкту стартував у жовтні 2021 року та вже зібрав 43 ІТ-дисципліни для оновлення. 19 з них буде переглянуто експертами ІТ-компаній разом із викладачами вже до кінця 2021 року. За 3 роки Kharkiv IT Cluster планує оновити більшість навчальних курсів харківських закладів вищої освіти, які готують ІТ-фахівців.
За практичне впровадження оновлених ІТ-дисциплін викладачі отримують гранти з фонду підтримки ІТ-освіти, який формується представниками ІТ-індустрії на базі Kharkiv IT Cluster.
Захід відкрив Сергій Квіт, оскільки Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти підтримує цей проєкт. Сертифікація від Kharkiv IT Cluster буде враховуватись при акредитації освітніх програм, а сертифікати будуть розміщені на сайті Агентства. До того ж проєкт буде рекомендовано як найкращу практику співпраці університетів і роботодавців.
«Студентоцентроване навчання означає, що в центрі уваги готовність студента інтегруватись у бізнес-середовище за обраною спеціальністю», — підкреслив Сергій.
На завершення офіційної частини, Віце-президент Асоціації ІТ Ukraine з питань освіти, Chief Learning Officer в Sigma Software Group, Максим Почебут зазначив:
«Ми бачимо, що за останні декілька років деякі університети дуже класно оновили свої програми і здавалось, що це поштовх до дуже якісного стрибку у викладанні, але ситуація кардинально не змінилась. За якісною програмою повинен стояти якісний контент, а також методики викладання, практичні завдання та співпраця з індустрією. Ці фактори дуже впливають на те, як буде розвиватись проєкт сертифікації. І я особисто, і наша команда асоціації дуже хочемо, щоб цей проєкт був національного масштабу».
Харківський ІТ Кластер планує масштабування проєкту сертифікації на національному рівні у колаборації із зацікавленими національними та регіональними ІТ-спільнотами.
Наступним кроком пілоту стане проведення у січні зборів Освітнього комітету, на якому Kharkiv IT Cluster поділиться першими результатами проєкту та, разом з представниками ЗВО та IT-компаній, обговорить потенційні кроки щодо покращення проекту у 2022-2023 навчальних років.