баннер для сайта

Знайти своє місце: технічні та нетехнічні професії в ІТ

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

«В ІТ для мене місця немає», — кажуть люди, які вважають, що ІТ-сфера — це лише код, а справжній ІТ-спеціаліст тільки й робить, що сидить перед монітором та пише зелені символи на чорному фоні.

Українська ІТ-галузь завджи стрімко розвивалась і продовжує це робити. Спектр спеціальностей суттєво розширюється. Одне лише слово «програміст» вже мало що говорить про себе зараз. Існує безліч фахівців, кожен з яких виконує власну функцію в єдиному організмі компанії. Хто ці люди?

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

🤩 Kharkiv IT Cluster розповідає чому в ІТ знайдеться місце всім і розповість про різноманіття професій в ІТ-індустрії.

Що таке технічні професії? 👩🏻‍💻

Почнемо з того, що в сфері ІТ є поділ на професії технічні та нетехнічні.

Технічні професії – професії, в яких ключову роль відіграє код, робота з ним, виправлення помилок та налаштування загалом внутрішньої складової продукту або послуги.

Найпоширеніші технологічні спеціальності:

💙 Програміст — це узагальнена категорія людей, які створюють алгоритми та програми, базуючись на математичних методах. Програмістів умовно можна розділити на три категорії: прикладні програмісти, системні програмісти, веб-програмісти.

💙 Front-end розробник — спеціаліст, що відповідає за розробку інтерфейсу (зовнішності) сайту. Тобто, робить ресурс таким, яким його бачить користувач.

💙 Back-end розробник — фахівець, в обов’язки якого входить налаштування внутрішньої складової сайту — того боку, який користувач не бачить, але який відповідає за його функціонування.

💙 Embedded-програміст — розробник програмного забезпечення, який в тому числі займається його впровадженням і тестуванням на різних етапах розробки. Професія знаходиться на стику програмування та апаратної інженерії. Спеціалісти працюють у сферах робототехніки, медичної апаратури, авіатехніки, озброєння та космосу.

💙 QA-інженер — людина, яка тестує проєкт на різних етапах його створення і розвитку. Його завдання полягає у вчасному виявленні помилки і неточності, щоб оперативно їх усувати і уникати накопичення.

💙 Тестувальник програмного забезпечення — фахівець, що тестує готовий програмний продукт, виявляє баги, збої в роботі та інше. Якщо QA перевіряє проєкт на кожному етапі його створення (команда зробила «скелет» проєкту — QA тестує, додали нові функції — QA робить перевірку), то тестувальник ПЗ оглядає кінцевий продукт.

💙 Розробник баз даних — спеціаліст у розробці баз даних, їхнього впровадження, обслуговуванні і постійній модернізації.

💙 Системний аналітик — займається автоматизацією процесів, так чи інакше пов’язаних з розробкою ПЗ. Його робота починається ще під час постановки завдання і закінчується повним усуненням помилок, виявлених у ході тестування під час розробки.

💙 Game-девелопер — фахівець в області геймдева з широким списком завдань. Він може писати код гри, розробляти візуал, працювати над концепцією, брати на себе управління всім процесом розробки і так далі.

💙 Мобільний розробник — фахівець з розробки додатків та ігор для мобільних пристроїв.

Що таке нетехнічні професії в ІТ? 🤝🏻

Нетехнічні професії — це сфера в ІТ, де фахівці відповідають за комунікації, рекламу виготовленого продукту або послуги, просування продукту на ринку, налагодження зв’язків всередині команди та пошук кваліфікованих кадрів.

💛 PM (Project Manager) — це спеціаліст, який повністю керує проєктом. Організація роботи, планування стратегії, розподіл пріоритетів, контроль за виконанням завдань та швидке вирішення проблем — головні задачі PM’а.

💛 Рекрутер — це людина, яка відповідає за швидкий пошук, якісний підбір і закриття вакансії.

💛 HR-менеджер підключається на етапі адаптації нового співробітника. Він працює з робітниками компанії і розвиває корпоративну культуру. Його мета — побудувати команду. Також він вигадує цікаві і мотивуючі заходи всередині компанії.

💛 Brand-manager – працює над тим, щоб компанія була впізнавана на ринку, сучасна та приваблива для майбутніх клієнтів. Знаходить партнерів для співпраці.

💛 Event-manager – спеціаліст, що займається організацією подій: конференції, семінари та інші івенти. Організація та тайм-менеджмент – головні характеристики Event-менеджера.

💛 PR-manager – відповідає за зв’язки з громадськістю, імідж та репутацію компанії, презентує її на різних заходах та зустрічах. Ви повинні мати схильність до публічного , навички маркетингу і реклами.

💛 Копірайтер — фахівець, який займається створенням унікальних текстів, починаючи від коротких слоганів та закінчуючи об’ємними статтями.

Це лише верхівка ІТ-айсбергу. Щоб глибше зануритись у розуміння кожної ІТ-професії окремо, слідкуйте за новинами на нашому Telegram-каналі «Поступити легко!» та IT News UA.

«Поступити легко!»

IT News UA

 

Рекомендовані матеріали

  1. як пройшов івент Kids2IT
  2. Реальные истории мошенничества в интернете во время войны
  3. Сервіси, які стали безкоштовними або майже безкоштовними для українців
  4. Мобілізація IT спеціалістів

Коментарі