Мобілізація IT спеціалістів

Як Харківщина зберігає свій ІТ-потенціал

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Харківський ІТ Кластер спільно з Харківською Обласною військовою адміністрацією знаходить рішення для відбудови регіону та захисту ІТ-спільноти

У харківських ІТ-спеціалістів зараз два важливі напрями боротьби. Перша — це повноцінний бойовий захист кіберпростору з перших днів повномасштабної війни. У Харкові понад 500 ІТ-компаній і кожна з них задіяна у боротьбі в інформаційному полі, наближуючи нас до перемоги.

Другий напрям — це потужний економічний тил для підтримки економіки. Тільки за один місяць харківські ІТ-компанії сплачують податки понад 170 млн грн.

Через російські бомби багато компаній виїхало в безпечніші міста, де вони продовжують працювати на добробут Харківщини. Але поки харківські ІТ-спеціалісти шукають безпеки в різних регіонах, щоб спокійно продовжити боротьбу, вони зіштовхуються із різними проблемами.

Місце реєстрації: Харків

Нещодавно відбулась зустріч Наглядової Ради Kharkiv IT Cluster з Головою Харківської обласної військової адміністрації Олегом Синєгубовим та народними депутатами Павлом Якименком та Олексієм Красовим.

Причина зустрічі: мобілізація ІТ-спеціалістів та підтримка харківської ІТ-індустрії.
Основний меседж — допомагати ІТ, щоб ІТ продовжувало допомагати Харкову:

«Закликаємо ІТ-бізнес Харківщини продовжувати впевнено працювати на економіку регіону, створюючи надійний тил в умовах війни», — Олег Синєгубов.

Бронювання військовозобов’язаних ІТ-спеціалістів

За статистикою, близько 70% ІТ-спеціалістів — чоловіки. Їх робота стикається зі словом «мобілізація». Саме тому обласна військова адміністрація разом із Харківським ІТ Кластером розробили практичні рішення, які прискорюють механізм бронювання військовозобов’язаних спеціалістів.

«Для нас дуже важливо зберігати економічний потенціал регіону, попри війну. Це стосується й ІТ-бізнесу. Я вдячний усім харківським ІТ-компаніям, які продовжують працювати, наповнювати місцеві бюджети та залучати інвестиції. Ми готові підтримувати Kharkiv IT Cluster, адже важлива оборона не лише на фронті, а й міцний економічний тил. Звертаюся до тих, хто через активні бойові дії був змушений виїхати в інші регіони України: ми переможемо, разом все відбудуємо і чекатимемо вашого повернення на рідну Харківщину», — говорить Олег Синєгубов.

Що дала ця зустріч?

Перші кроки відразу після зустрічі вже почали робити представники обласної військової адміністрації разом з Харківським ІТ Кластером:

  1. Сформовано перелік фахівців, які будуть заброньовані на період мобілізації.
  2. Голова Харківської ОВА вже обговорив питання збереження ІТ-фахівців на місцях реєстрації із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.
  3. Міністерство цифрової трансформації підтримало таку ініціативу та готове масштабувати її на всеукраїнському рівні.

Ініціативу підтримали й народні депутати

Народні депутати наголосили, що Харківщина — фронтовий регіон. Дуже скоро наше місто потребує відновлення та фінансування бюджетної сфери, а ефективним джерелом для відродження нашої домівки є ІТ-сфера, яка залишається в області.

«Ми як народні депутати підтримуємо таку ініціативу. Адже сьогодні важливе як комплектування армії, так і відновлення робочих місць, залучення інвестицій та розвиток економіки Харківщини в цілому. Маємо розуміти, що війна триває і важлива боротьба на всіх фронтах — як на передовій, так і в тилу. Зрозуміло, що і зараз на ринку праці є конкуренція, ми готові працювати над створенням умов, щоб харківські компанії залишалися в регіоні», — зауважив Павло Якименко, народний депутат України.

Як сьогодні функціонує ІТ-середовище Харківщини?

Харківський ІТ-бізнес продовжує розвиватись, допомагати одне одному та підтримувати ком’юніті в боротьбі за мир та благоустрій.

З початку повномасштабного вторгнення ІТ-компанії Харківщини направили понад 100 мільйонів гривень на допомогу армії та гуманітарні потреби.

«Постійно працюють понад 3 тисячі волонтерів, забезпечуючі харчування, допомагаючи лікарням та нашим бійцям, забезпечуючі надійний тил та оборону регіону. За нашими опитуваннями, переважна більшість ФОПів, що працює в ІТ-індустрії, не буде користуватись пільговим єдиним податком, щоб підтримати економіку держави», — зазначив Олександр Колб, член Наглядової Ради Kharkiv IT Cluster.

Зокрема Харківський ІТ Кластер не зупиняється у забезпеченні ІТ-середовища комфортним та дружнім функціонуванням. За координації Kharkiv IT Cluster було евакуйовано понад 15 тисяч осіб. У більшості це ІТ-фахівці з сім’ями, що продовжують працювати, залучати валюту до країни та сплачувати податки.

Важливою складовою для ІТ-бізнесу є доступ до постійного інтернету. Харківський ІТ Кластер користується можливістю, тому замовляє та надсилає термінали StarLink ІТ-компаніям, що є учасниками Кластеру, таким чином підтримуючи постійну роботу ІТ-спеціалістів.

Навіть у ці складні часи до громадської спілки Kharkiv IT Cluster приєднуються нові ІТ-компанії, які готові працювати разом на відродження економіки регіону.

А щоб дізнатися детальніше про те, як ІТ-компанії живуть під час війни, перейдіть за посиланням на статтю.

Харківська ІТ-сфера майже відновила свої сили на шляху боротьби за краще майбутнє. Середовище функціонує у різних куточках країни, але працює на відновлення Харківщини, а бронювання ІТ-спеціалістів — це швидке відродження економіки регіону та разом з тим — наближення нашої країни до Перемоги!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Реальные истории мошенничества в интернете во время войны
  2. Офіційні сайти державних органів, канали в телеграм та сторінки в соц мережах

Коментарі