Як подолати стрес перед іспитом?

Від однієї лише думки про майбутній екзамен мороз по шкірі?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Вам здається, що НМТ розділяє життя на «до» та «після», а від вступу у заклад вищої освіти залежить усе? Це й не дивно, адже тиск дійсно величезний. Саме він формує наші стійкі страхи і переконання.

Чому виникає стрес

Стрес – це корисно, бо він стимулює роботу серцево-судинної системи. Однак, коли людина знаходиться в такому стані півроку чи рік, це вже дистрес (постійний стрес). Тоді погіршується пам’ять, розсіюється увага, починаються переїдання чи недоїдання.

Страх виникає, тому що ви боїтеся забути все, що знали, боїтеся наробити помилок, не виправдати очікування близьких, не набрати балів для вступу до бажаного університету, втратити можливість вступити до університету та зупинитися у саморозвитку. Та й взагалі, цього року все таке нове і здається, що складати НМТ в таких умовах нереально. Ми розуміємо.

Що робити з хвилюванням

1. Не став перед собою надзавдань!

Пам’ятай, що весь матеріал вже вивчено, залишилося лише повторити. Роби це поступово, розбивай великі завдання на шматки.

2. Слідкуй за режимом дня

Сон – не менше 8 годин. Якщо відчувається потреба, можна дозволити собі поспати довше на вихідних. Пам’ятай, що нічні заняття неефективні, виснажують нервову систему і викликають сонливість.

3. Чергуй розумові навантаження з фізичними.

Варто щодня робити вправи та руханки між навчанням. Заплануй собі 10-15 хвилинні перерви на активний відпочинок: встати, походити, зробити кілька рухів чи нескладну роботу по дому.

4. Не забувай про продукти-антидепресанти

Включи в раціон волоські горіхи, продукти, що містять кальцій, шоколад, полуниці, капуста, цитрусові. І, звісно ж, не забувай про банани!

5. Заспокійливі препарати – не перед іспитом!

А от про заспокійливі напередодні іспитів радимо забути. Седативні препарати не тільки заспокоїть нерви, але й можуть спровокувати розсіяність та загальмованість. А це зовсім не те, що треба на екзамені. Краще за все варто спробувати дихальні практики: повільно дихати і в два рази повільніше видихати.

Дізнатися більше про заспокійливі техніки

Що робити, якщо стало погано під час написання тесту

На кожному пункті складання НМТ чергує медичний працівник, який може надати допомогу. Однак втрачений час ніхто не поверне і це буде справедливо, адже ніхто не знає, як ви будете писати тест окремо від інших учасників.
На столі перед вами мають лежати лише ручки, зошит і бланк відповідей. На іншому кінці столу паспорт та сертифікат, але якщо є потреба прийняти ліки чи використати інгалятор, потрібно попередити спостерігача перед початком НМТ.

Готуйтеся до іспиту

Звісно, аби менше хвилюватися, варто ретельно підготуватися і не витрачати час дарма. При цьому не забувати відпочивати. Головне — обрати правильний шлях підготовки і перевірені ресурси.

Ніяких стресів та хвилювань, а тільки впевненості у собі! Ось чого ми вам щиро бажаємо!

Рекомендовані матеріали

  1. навчальні курсу для ІТ
  2. Особливості вступної компанії від НТУ "ХПІ"

Коментарі