Kharkiv-IT-Cluster-traven-u-borotbi

Травень у боротьбі: дайджест подій Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Попри бомби, що продовжують падати на наше рідне місто, останній місяць весни команди пройшов продуктивно та успішно,  Харківський ІТ Кластер перезапустив більшість своїх проєктів: професійні мітапи, освітні зустрічі з батьками, вчителями та дітьми. Тим часом наша ІТ-спільнота збільшується і ми продовжуємо захищати інтереси кожного її представника. Деталі – читайте далі у нашому матеріалі.

Дослідження ІТ-бізнесу під час війни

На початку травня харківські ІТ-компанії взяли участь у національному проєкті від Асоціації IT Ukraine та Харківського ІТ Кластера. Мета дослідження – виявити на цифрах, як працює індустрія під час війни і яку користь приносить державі прямо зараз.

«Ми вдячні компаніям, які активно долучилися до дослідження. Тепер у нас є беззаперечні аргументи для захисту інтересів ІТ-бізнесу в умовах війни. Сподіваємось, що зібрані дані допоможуть вийти на новий рівень діалогу із владою щодо питань бронювання, щодо дозволу короткострокових відряджень та оподаткування тимчасово переміщених спеціалістів у країнах ЄС», – ділиться Ольга Шаповал, виконавча директорка Харківського ІТ Кластера.

2 млдр доларів за 1 квартал 2022 року, 1 млрд грн на благодійність та інші важливі показники того, що ІТ-індустрія залишається ключовою навіть під час війни — читайте тут.

Захист ІТ-індустрії

Рішення Правління Національного банку України внесло суттєві зміни в роботу банківської системи у період запровадження воєнного стану та здійснення валютних операцій. Харківська ІТ-спільнота попереджала про небезпеку рішення НБУ, адже вбачає в ньому пряму загрозу для ІТ-індустрії та будь-якому іншому українському бізнесу-експортеру.

У матеріалі розібрали, як рішення НБУ торкнулось ІТ-фахівців, які виникнуть наслідки для ІТ-індустрії від впровадження рішення НБУ.  Згодом, 27 травня відбувалась зустріч Правління Асоціації IT Ukraine з Національним Банком України. Виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал прийняла участь у зустрічі також, так як Харківський ІТ Кластер є активним учасником Ради Представників та Партнером Асоціації.

Zustrich-IT-spilnoti-ta-NBU_Kharkiv-IT-Cluster_1-414x233 Травень у боротьбі: дайджест подій Kharkiv IT Cluster

У результаті зустрічі сторони домовились оперативно напрацювати конкретні компенсаторні механізми, які націлені на збереження людського капіталу та умов сталого розвитку ІТ-індустрії в Україні. Учасники зустрічі дійшли згоди, що ці заходи повинні бути не дискримінаційними, але водночас такими, що нівелюють ризики порушення стабільної роботи та розвитку айтівців, ІТ-компаній та ІТ-підприємців.

Благодійні здобутки

Допомога харків’янам продовжує бути у фокусі діяльності Кластера. Команда продовжує щодня координувати гуманітарну допомогу по місту та області: щодня опрацьовуються десятки запитів адресної допомоги, а учасники ІТ-спільноти продовжують збирати кошти на критично важливі речі для тих, хто рятує життя і країну:

  • Зусиллями благодійного фонду «Допомога — це я», Харківського ІТ Кластеру та за сприяння харківської IT-спільноти хірургічне відділення Чугуївської центральної лікарні отримало інноваційний апарат SURTRON ® TOUCH 200.

Facebook_Ksyusha-30-640x360-1 Травень у боротьбі: дайджест подій Kharkiv IT Cluster

Kharkiv-IT-Cluster-zibrano-koshty-na-shvydki-414x217 Травень у боротьбі: дайджест подій Kharkiv IT Cluster

  • Kharkiv IT Cluster спільно з Романом Гребінником із «DevPace» допомогли доставити 40 т гуманітарної допомоги для харків’ян.

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. вопросы как

Коментарі