Зустріч ІТ-спільноти та НБУ: про що домовились?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

27 травня відбулась зустріч Правління Асоціації IT Ukraine з Національним Банком України.  Виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал прийняла участь у зустрічі, так як кластер є активним учасником Ради Представників та Партнером Асоціації.

Нещодавно Харківський ІТ Кластер спільно з Асоціацією IT Ukraine гостро відреагували  на рішення НБУ і запропонували вжити негайних дій для того, щоб компенсувати всі можливі втрати та зберегти ІТ-ресурси в Україні.

27 травня у пошуках компромісу щодо іноземної валюти для ФОП, ІТ-спільнота зібралась на зустрічі з представниками Національного Банку України та закликала передивитись рішення, яке може викликати серйозні наслідки для всіх експортних галузей.

На початку зустрічі заступник Голови Національного банку України Юрій Гелетій відмітив вклад ІТ-спільноти в боротьбу і прояснив свою позицію:

«Ми вдячні представникам ІТ-галузі за плідну роботу в непростих умовах воєнного стану. Збереження активної діяльності представниками ІТ-галузі є важливим елементом стійкості економіки України. Наша валютно-курсова політика залишатиметься прозорою. Вона полягає у тому, що дефіцитні під час війни валютні ресурси спрямовуються насамперед на критичні потреби, а також у збереженні балансу інтересів для всіх верств суспільства. Національний банк завжди відкритий до спілкування. І сьогодні, як ніколи, для збереження фінансової стабільності в країні нам потрібні розуміння ситуації та підтримка від суспільства та бізнесу».

На зустрічі учасники обговорили можливі ризики, проблеми та наслідки їх невирішення, що негативно позначиться як на українському експортному бізнесі, так і на економіці в цілому. Водночас за опитуваннями Kharkiv IT Cluster, ці наслідки будуть відчутні вже в наступному місяці. Саме тому потрібні негайні дії та відкрита прозора комунікація щодо їх реалізації.

«Довіра до банківської системи в Україні перед війною сягнула безпрецедентно високого рівня. Однак різкі кроки можуть негативно відобразитись на розвитку ІТ-індустрії та збереженні інтелектуального потенціалу нації. Тож, ми дуже вдячні керівництву НБУ за швидку реакцію та продуктивну зустріч. Маємо надію, що ризики, які були обговорені на зустрічі, будуть компенсовані завдяки заходам, що будуть напрацьовані спільно з НБУ та ІТ-індустрією», – говорить Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster.

У результаті зустрічі сторони домовились оперативно напрацювати конкретні компенсаторні механізми, які націлені на збереження людського капіталу та умов сталого розвитку ІТ-індустрії в Україні. Учасники зустрічі дійшли згоди, що ці заходи повинні бути не дискримінаційними, але водночас такими, що нівелюють ризики порушення стабільної роботи та розвитку айтівців, ІТ-компаній та ІТ-підприємців.

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Мобілізація IT спеціалістів

Коментарі