Для чого бути учасником Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

8 грудня у Харківському Дипломатичному Клубі пройшла зустріч директорки Харківського ІТ Кластера із представниками компаній і організацій зі сфери ІТ.

8 грудня Харківський ІТ Кластера зібрав зацікавлених представників компаній, які надихнулися подією Kharkiv IТ Research 2021 і шукали можливості з перших вуст дізнатися про те, які є вектори роботи організації Кластера та які колаборації з ним можуть бути корисними.

«Це перша зустріч із серії, яку ми будемо проводити для компаній, які не є учасниками Кластера, але які проявили інтерес до нашої спільноти. Коли ти відчуваєш, що ти не один і виклики у вас однакові, це наближає до спільних рішень. Компанії хочуть приєднатися до нетворкінгу, до експертизи. Kharkiv IT Cluster — це про шерінг», — говорить виконавча директорка Kharkiv IT Cluster, Ольга Шаповал.

Нові челенджі

Знайомство з потенційними мемберами та іншими гостями почалось з обговорення викликів для бізнесу у 2021 році. Нестача кадрів серед усіх представників виявилась найгострішим питанням: як у сервісних компаній, так і в тих, хто має власний продукт. І мова не тільки про програмістів, а й менеджерів. Актуальними для учасників були й проблеми відсутності «хімії роботи в команді» під час ремоуту.

На кожну озвучену проблему Харківський ІТ Кластер поділився реальними кейсами вирішення наболілого. Багато про нестачу кадрів обговорили в рамках освітніх проєктів Kharkiv IT Cluster. Згадали найвагомішу освітню новину в сфері ІТ — сертифікацію освітніх ІТ-дисциплін, завдяки якій викладання інформаційних технологій буде відповідати потребам ринку праці.

«Усе, що ви обговорюємо зараз, з усім ми вже знайомі і працюємо над цим», — говорить чинний мембер Харківського ІТ Кластера Андрій Лесковський, Head of Legal CodeІТ.

Згадуючи челенджі, які виникали у компанії, Андрій акцентує на тому, що всі проблеми вирішуються спільно з Кластером:

«У нас велике ком’юніті. І не тільки на зустрічах, а й у приватних чатах, де ми обговорюємо гострі питання кожного з учасників. Через ком’юніті можна боротись. Ми найбільш дружнє ком’юніті, бо з усіма ведемо відкритий діалог».

Ольга Шаповал додає, що у ком’юніті Кластера можна знайти відповідь на будь-яке питання. Представники Харківського ІТ Кластера ділились реальними кейсами, коли рішення прийшло моментально завдяки спільноті.

Більше, ніж клуб

Особиста зустріч з директоркою — це гарна нагода розвіяти всі сумніви та хибні враження про Кластер на кшталт закритого клубу «для своїх». Окрім приємних практичних переваг, як-от додаток IT-Loyalty, говорили і про цінності.

«Це більше, ніж клуб. Це об’єднання ресурсів, завдяки яким вирішується щось важливе. Всередині Кластера виростають професійні об’єднання: Legal CommunITy, HR CommunITy, PR-communITy, C-level-communITy, де вирішуються непрості питання», — коментує виконавча директорка Харківського ІТ Кластера.

Зацікавлені учасники ставили багато запитань директорці. Зокрема гостей цікавило чи конкурують між собою компанії, які входять до Kharkiv IT Cluster:

«Завжди можна знайти те, що нас роз’єднує, але значно цікавіше знаходити те, що об’єднує. Ми бачимо, як конкуренти працюють разом над одним і тим самим проєктом у нас і отримують велику цінність, драйвують від цього», — запевняє Ольга.

Один із таких яскравих прикладів — участь компаній у благодійному проєкті IT4Life. Учасники могли дізнатися деталі про цю ініціативу, за яким принципом це все відбувається і які переваги надання допомоги саме через Kharkiv IT Cluster.

«Харківська спільнота ніколи не промовчить», — зазначає Ольга Шаповал, апелюючи до прикладів активної залученості ІТ-спільноти в соціально-значущих ініціативах.

Враження учасників

Юрій Гарєв, СЕО DevGame про те, що після зустрічі привабило та здивувало найбільше:

«Зрозумів, що Кластер більше про шерінг цінностей, аніж про будь-що. Добре знати, коли ти не один в полі воїн. По-перше, дуже драйвить, коли є певна спільнота, в рамках якої можна легко відчути свій внесок у те, що відбувається навколо. По-друге, так легше зрозуміти цінність своїх дій. Бо коли ти наодинці зі своїми діями, тим сам собі суддя. А коли ти працюєш з іншими людьми, ти розумієш, що ось і мій внесок, моя експертиза, якою я можу поділитись».

На думку Юрія, найцінніше в Кластері, окрім відчуття причетності до спільноти, — це внесок, який базується на волонтерських безкорисних засадах. Така модель, на його думку, суттєво розвиває загальний рівень експертності, аніж закрита корислива взаємодія, яка не дає можливостей для кожного.

Окрім розробників і організацій, на зустрічі була й Олена Калугіна, директорка ІТ Кластера Донеччини. З офісом у Краматорську, ІТ Кластер Донеччини набирає обертів, надихаючись багато в чому харківським досвідом:

«Коли я прийшла на посаду директора ІТ Кластера Донеччини, то першим кроком стало знайти гарний приклад Кластера, який успішно працює. Донеччина зараз — маленький регіон і специфічний через військову ситуацію, але мені дуже хочеться, щоб ІТ там розвивалося, тому рівнятися треба на кращих — на вас».

Олена каже, що Харківський ІТ Кластер стає прикладом зокрема і через велику кількість активностей. «Вас видніше», — запевняє учасниця івенту.

Харківський ІТ Кластер вдячний представникам компаній та організацій, які також прагнуть розвивати екосистему для технологічного бізнесу разом з нами! До зустрічі на наступних івентах.

Коментарі