710 млн грн і кібер-боротьба: як ІТ-компанії підтримують Україну під час війни ⬆️

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

З початку повномасштабної війни Росії проти України ІТ-індустрія активно підтримує різні волонтерські ініціативи: збір коштів за кордоном, постачання медикаментів для тероборони, збір засобів захисту та комп’ютерного обладнання, підтримка лікарів, створення онлайн платформ для волонтерів тощо.

ІТ-сегмент активно намагається працювати в умовах війни, адже саме це допомагає їм регулярно та масштабно підтримувати фінансово ЗСУ та сплачувати податки авансом. Підтримує Україну під час війни, наповнюючи економіку країни. ІТ-індустрія України, яка є третьою за обсягом експортних доходів країни.

За даними Асоціації IT Ukraine, лише за перші 10 дні війни українські ІТ компанії сплатили*: 

  • 352 млн грн на гуманітарні цілі 
  • 183 млн грн податків авансом
  • 175 млн грн на підтримку ЗСУ

Костянтин Васюк, виконавчий директор, Асоціація IT Ukraine, говорить про різнобічність боротьби українських ІТ-спеціалістів:

«ІТ-галузь України успішно пристосувалась до роботи в нових умовах завдяки заздалегідь підготовленим планам дій бізнесу в екстремальних ситуаціях. Першочерговим пріоритетом індустрії є люди, тому компанії спрямовують великі ресурси на підтримку армії й гуманітарні проєкти. ІТ фахівці з військовим досвідом приєднались до ЗСУ і ТРО, а ті з них, хто поки що не взяв зброю в руки —  захищають країну на кібер-фронті, працюють на своїх робочих місцях та забезпечують надходження валюти до державного бюджету. Таким чином кожний робить свій внесок у нашу перемогу».

Про це говорять і в міністерстві цифрової трансформації. За словами міністра Михайла Федорова, українська ІТ-армія дає гідну відсіч ворожій пропаганді. 

* згідно з опитуванням компаній, які є членами Асоціації IT Ukraine, найбільшого професійного об’єднання українських сервісних та продуктових компаній, які разом акумулюють 50% усіх експортних надходжень ІТ-індустрії в Україні та об’єднують 27% українських ІТ-фахівців.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Сервіси, які стали безкоштовними або майже безкоштовними для українців
  2. Мобілізація IT спеціалістів

Коментарі