Колаборація ІТ-компаній і закладів освіти

Сильні, бо разом: колаборація ІТ-компаній і закладів освіти як відповідь на нестачу кваліфікованих кадрів

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Уявити майбутнє без IT неможливо. А уявити IT без людини неможливо ще більше!

  • Де ж шукати кваліфіковані кадри?
  • Як зацікавити юні таланти?
  • Кому потрібно діяти та коли?
  • Які стратегії обрати?

Такі питання оголосила онлайн-зустріч, що відбулася 26 січня. Власники й керівники IT-компаній, представники передових ЗВО та представники USAID зацікавилися колаборацією, об’єднанням сил, що дозволило поширити IT серед молоді.

Учасники дискусійної панелі не лише обговорили питання реформ в IT-галузі, залучення абітурієнтів до IT-спеціальностей та ролі провідних компаній в освіті. Одна з ключових тем бесіди — підсумки проєкту «Open4Talents».

Нагадаємо, що це таке

Ініціатива «IT Kharkiv: Open4talents» — глобальний пошук молодих талантів та створення можливостей для спалаху IT-вподобань у серцях абітурієнтів. Започаткована у широкому партнерстві програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» з Харківським ІТ Кластером із залученням ІТ-компаній, університетів, міських та обласних рад. Проєкт містив такі «ключі» до розв’язання проблеми, пов’язаної з браком кадрів:

Результат покаже майбуття, але вже зараз — стрімке зростання зацікавленості в IT-галузі серед молоді Харкова.

Головні віхи зустрічі

Захід з теми «Колаборація ІТ-компаній і закладів освіти як відповідь на нестачу кваліфікованих кадрів» розпочався вступною промовою від представників USAID.

Далі — слово виконавчій директорці Харківського IT Кластеру Ользі Шаповал. Спікерка презентувала успішні результати проєкту «Open4Talents»:

  • приріст зацікавлених абітурієнтів у IT-спеціальностях,
  • вдосконалення реклами технічних спеціальностей у ЗВО,
  • підвищення ролі IT-компаній в освіті.

Дискусія після теоретичної частини пройшла жваво та продуктивно. Багато актуальних питань — стільки ж зацікавлених учасників. Обговорили перспективи розвитку ініціативи «Open4Talents», варіанти її покращення.

Враження учасників

«Ми дуже раді, що в нашому місті розвивається таке потужне ком’юніті як Kharkiv IT Cluster, ініційовані та реалізовані проєкти якого дійсно впливають на формування культури IT освіти, створення цілих екосистем можливостей для розвитку IT-спеціалістів та загалом на підтвердження бренду прогресивного міста.
Чудовим прикладом є й сьогоднішня дискусія і в загалом проєкт Open4talents.
Гадаю, що Харків — місто, яке має надзвичайний потенціал у сфері IT.
Починаючи з профільних ЗВО, завершуючи міською політикою у сфері цифровізації. А, як відомо, мати потенціал, це лише половина успіху, головне вміти його реалізувати. І гадаю, що колабораційні проєкти на чолі з Kharkiv IT Cluster є головним каталізатором якісних змін, яких потребує наша IT-індустрія та освіта в цілому», — коментує Вікторія Моісеєнко, керівниця відділу розвитку цифрових навичок Департаменту цифрової трансформації Харківської міської ради.

«Проєкт Open4Talents взірцевий. Він повинен бути тиражований для того, щоб показати реальні результати. А вони дійсно вражають» — коментує Ірина Золотарьова, членкиня Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти.

«Я завжди пишаюсь нашим Харківським IT Кластером, коли чую цифри, коли бачу результати. Вважаю, що потрібно співпрацювати з Кластером не тільки університетським командам, а й громадським організаціям» — В’ячеслав Харченко, виконавчий директор Громадської організації «Українське науково-освітнє IT товариство».

Талановиті люди — це рушійна сила IT-індустрії. Наша задача — розпалити вогник таланту у молодих серцях і сказати, що вчитися IT цікаво, корисно та перспективно!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Open IT як працює серія безкоштовних освітніх воркшопів
  2. Tech Summer for Teachers із SoftServe: запрошуємо освітян на серію IT-вебінарів
  3. IT Generation

Коментарі