Еміграція відміняється: чому IT-фахівцям варто жити і працювати в Харкові

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Досягнення, розвиток, кар’єрні можливості та комфорт у місті — аналіз від Kharkiv IT Cluster

Облаштувати гідно своє життя. Ця мотивація змушує багатьох українських фахівців дивитися у бік заможніших країн. Однак, цей варіант має свої труднощі. Розповідаємо чому Харків — гідна альтернатива закордону і які її переваги.

Легко знайти потрібну роботу

У Харкові базуються понад 500 офісів іноземних та українських IT-компаній. У офісі чи дистанційно, фултайм чи ні — вакансії рясніють пропозиціями. Багато компаній пропонують стажування з можливістю подальшого працевлаштування.

Якщо ж ви тільки починаєте свій ІТ-шлях або прагнете покращити вже існуючі навички, у Харкові для того є всі відповідні умови: університети, приватні школи, курси та воркшопи від компаній.

Є за що жити

Харківські ІТ-спеціалісти заробляють на рівні з київськими, проте витрати на життя у Харкові суттєво менші, ніж у столиці (що вже говорити про закордон).

Cost-of-Life_zp-414x168 Еміграція відміняється: чому IT-фахівцям варто жити і працювати в Харкові
Так, наприклад, середня ціна оренди 2-х кімнатної квартири за червень у Харкові — 9 000 грн, а у Києві — 18 500 грн.

Cost-of-Life_orenda-1-414x144 Еміграція відміняється: чому IT-фахівцям варто жити і працювати в Харкові

Місто зручне та доступне

Технологічний бізнес активно розвивається і підлаштовує місто під свої високі стандарти. Будуються сучасні офісні комплекси, ІТ-парки, новобудови та «IT-містечка». Паркові зони та хороша інфраструктура — давно відома перевага Харкова, яка не зупиняється у своєму розвитку.

Пересування по місту полегшує E-ticket — карта, якою можна оплатити проїзд у метро, трамваї і тролейбусі. В метро є функція оплати проїзду банківською карткою. А для прогулянок можна взяти напрокат велосипед, електросамокат, гіроскутер, баланс-байк, сигвей та навіть моноколесо.

Cost-of-Life_doroga-414x154 Еміграція відміняється: чому IT-фахівцям варто жити і працювати в Харкові
Мандрувати світом з Харкова також легко — доступно десяток лоукост-рейсів. Та й сама Харківщина має безліч привабливих маршрутів.

Місто, комфортне для сімейного життя

Дітям та сім’ям добре в Харкові. Широкий вибір освітніх закладів різних спрямувань: державних дитсадків — 198, приватних — 56, державних шкіл — 207, приватних — 17. Є заклади на різний кошик, наприклад, ціна за місяць приватних дитячих садочків коливається від 135$ до 670$.

Cost-of-Life_vytraty-414x156 Еміграція відміняється: чому IT-фахівцям варто жити і працювати в Харкові
Добре в місті й молоді, бо тут їхні витрати також менші, ніж в інших містах.

Місто чисте та безпечне

Чисті райони, озеленення вулиць і повітря, індекс забруднення якого нижчий за норму. У місті діють багато екологічних та соціальних ініціатив, які захищають права та надають допомогу всім: жінкам, дітям, чоловікам, окремим спільнотам і тваринам.

Харків — лідер за кількістю іноземних студентів. Це лише підтверджує його відкритість. Мультикультурне місто з багатьма етнічними спільнотами, які десятки років жили та брали активну участь у розбудові Харкова. У місті також знайшли прихисток тисячі біженців, які успішно започаткували тут свої бізнеси.

Культура класична та сучасна

Харків пропонує культурні програми на будь-який смак. Ознайомитись із образотворчим мистецтвом можна як у камерних художніх галереях, так і у великому центрі сучасного мистецтва ЄрміловЦентр.

Слухати класичну музику можна у філармонії або наживо від Cxid Opera, рок музику — на ІмпульсФест, а «Культура Звука» чекає у себе на поціновувачів електронних ритмів.

30 діючих театрів різного напряму: академічні театри, ляльковий театр з дорослою програмою, молодіжні театри «Нєфть», «Театр 19», «P.S.», театрально-урбаністичний фестиваль Parad-fest.

Безліч кінотеатрів, серед яких і найстаріший в Україні — Боммер. А також кіноклуби для тих, хто любить стрічки «зі змістом» мовою оригіналу та щорічний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs.

Міждисциплінарний соціо-культурний фестиваль Plan B, під час якого можна надихнутися змінотворчими проєктами та поспілкуватись із крутими спікерами.

Якісний відпочинок

У Харкові розвинуті мандрівні та спортивні клуби різних спрямувань. Активна вело спільнота, яка організовує маршрути по місту, за містом та велодні. Для поціновувачів експриму є роупджампінг, атракціони в парку ім. Горького та велике летовище в Коротичі за містом, де можна подивитись на Харківщину з висоти пташиного польоту. А для харківської ІТ-спільноти є своя спортивна ІТ-ліга з плавання, футболу, тріатлону та багато іншого.

IT-фахівці все частіше обирають Харків

Переваги, які зараз найбільше приваблюють ІТ-фахівців у Харкові — можливість професійного розвитку, відчуття комфорту та інфраструктура. Завдяки постійному зростанню ІТ-компаній, місто стає інвестиційно привабливим. Kharkiv IT Cluster об’єднує ці компанії, разом розвиваючи екосистему комфорту для роботи та життя. Ми точно знаємо — успішним можна бути вдома!

Дослідження провів Kharkiv IT Cluster за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Коментарі