Січневий дайджест Kharkiv IT Cluster: івенти, зустрічі, проєкти

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Чим запам’ятався перший місяць нового року для команди, ІТ-спільноти міста та країни — читайте у нашому матеріалі.

«Колаборація ІТ-компаній і закладів освіти як відповідь на нестачу кваліфікованих кадрів»

26 січня 2022 року в UNIT.City Kharkiv відбулася дискусійна панель «Колаборація ІТ-компаній і закладів освіти як відповідь на нестачу кваліфікованих кадрів» за підтримки програми USAID «Конкурентноспроможна економіка України».

Серед спікерів — власники й керівники IT-компаній, представники передових ЗВО, державної влади, інших ІТ-спільнот і USAID. Захід відбувся в гібридному форматі, до нього долучилось понад 2,2 тисячі онлайн-глядачів.

«Ми підбили підсумки вступної кампанії та всього освітнього ринку Харкова за 2021 рік. Кількість заяв на технічні спеціальності вишів збільшилася на 32%. А це на 1100 зарахованих вступників перших курсів ІТ-спеціальностей ЗВО Харкова більше, ніж у 2020 році», — інформує Ольга Шаповал, виконавча директорка Харківського IT Кластера.

Під час зустрічі Kharkiv IT Cluster презентував результати проєкту Open4Talents, який стартував у червні 2021 року. Більше про досягнення проєкту читайте тут.

Послухати дискусію.

Освітній комітет

Освітній комітет — це щорічний івент з підбиття підсумків освітніх проєктів від Kharkiv IT Cluster. Аудиторія заходу — освітяни, представники ІТ-компаній і студенти. У цьому році захід зібрав понад 80 учасників для обговорення досягнень більше ніж 16 проєктів за 2021 рік і плани на 2022. Ключовими ініціативами залишаються Сертифікація ІТ-дисциплін, Open4Talents, Open IT, Kids2IT, Parents2IT, Teachers2IT, Prof2IT та інші.

272814292_8920811921277230_996182916878970541_n-414x276 Січневий дайджест Kharkiv IT Cluster: івенти, зустрічі, проєкти

Kharkiv IT Cluster також провів брейншторм у форматі «Відкритий простір» для учасників заходу. Кожен міг запропонувати тему на розгляд, які хвилюють в ІТ-освіті найбільше:

 • Підтримка підготовки майбутніх учителів інформатики.
 • Розробка професійних стандартів для IT-спеціальностей.
 • Як зробити життя викладача кращим.
 • Як зробити життя студента кращим.
 • IT – це не тільки програмування.
 • Взаємодія викладачів ЗВО та шкільних вчителів у межах профільних предметів математики та інформатики.
 • Проєкти, в яких викладачі та студенти на одному рівні.
 • Виявлення, аналіз та виправлення помилок у вишах і школах.

Детальніше про шляхи вирішення цих непростих питань читайте тут.

Відкриття Інноваційного кампуса (Innovation Campus) на базі НТУ «ХПІ»

Одна з найбільших ІТ-подій в житті ІТ Харкова за січень — відкриття інноваційного кампуса ХПІ. Команда Kharkiv IT Cluster вже понад 2 роки підтримує цей проєкт і тішиться, що тепер для його реалізації з’явився чудовий фізичний простір. Кампус забезпечує IT-навчання, коворкінг та школу підприємництва в одному просторі. Студенти зможуть отримувати знання з перспективних сфер і відпрацьовувати їх на практиці.

Онлайн-зустріч «Реформа системи ІТ-освіти»

28 січня Ольга Шаповал взяла участь в онлайн-зустрічі «Реформа системи ІТ-освіти», що організована ІТ-комітетом ЕВА. На зустрічі зібрались представники Міністерства цифрової трансформації і стейкхолдери з активних ІТ-компаній: EPAM, SoftServe, Sigma, Global Logic. Учасники обговорювали головні віхи освітнього процесу сьогодення і домовились щодо подальших спільних кроків, адже для ефективної реалізації реформи потрібна прозорість і залучення ІТ-спільноти.

Сприяємо розвитку національної ІТ-спільноти

22 січня 2022 року на заході USAID IT Clusters of Donetsk and Luhansk Oblasts StartSession Ольга Шаповал зустрілася з IT Кластерами Донецької та Луганської областей. Ольга поділилась історією виникнення Харківського ІТ Кластера, охопила теперішнє його становище й окреслила стратегії розвитку. Після виступу відбувся Q&A, на яких пролунали питання від представників чотирьох IT Кластерів:

 • Громадська спілка «Маріупольський ІТ-кластер»;
 • Громадська спілка «IT Кластер Донеччини» (IT CLUSTER DONBASS);
 • Сєвєродонецький ІТ-Кластер «DRIVE IT»;
 • Краматорський ІТ Кластер.
 • Зустріч пройшла за підтримки USAID з метою зміцнення позиції кластерів та створення глобального сприятливого середовища для розвитку технологічного бізнесу.

Дискусія в Press-club media hub Kharkiv: «Дія Сіті: Як буде розвиватись ІТ-бізнес»

Ольга Шаповал, виконавча директорка Харківського ІТ Кластера, та
Едуард Рубін, керівник Європейської бізнес-асоціації в Харківській області, Founder Telesense, Co-founder Kharkiv IT Cluster — запрошені гості в студії Press-club media hub Kharkiv. На дискусії Ольга та Едуард поділились думками про режим Дія Сіті та обговорили проблеми кібербезпеки в Україні.

«З одного боку перед нами є нові виклики, ми будемо робити все, щоб бізнесу було комфортно працювати, а ІТ-фахівцям – залишались в країні. Ми відкриті до запитів і завжди готові обговорити спільні питання з вами та експертами», — підсумовує Ольга.

Які можливості відкриває режим Дія Сіті, як харківська ІТ-спільнота долучалась до обговорення рішень і чого очікувати бізнесу тепер — послухати можна тут.

ICTV

19 січня 2022 року Ольга Шаповал зустрілася з журналістами телеканалу ICTV. Тема, яка зацікавила журналістів — Дія City:

 • Чи є це розвитком?
 • Чому збираються протести й мітинги?
 • Чи вдалося реалізувати все?
 • Держава лізе в кишеню IT-фахівців?

На ці та інші запитання журналістів залюбки відповіла виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.

photo_2022-01-24_17-59-12-414x311 Січневий дайджест Kharkiv IT Cluster: івенти, зустрічі, проєкти

Харківський ІТ Кластер долучився до дискусій щодо Дія City ще на етапі ідеї. Команда брала участь в обговореннях важливих питань: як стати резидентом нової моделі; за яких термінів це можна зробити; який повинен бути податок на доходи фізичних осіб, який єдиний соціальний внесок, військовий збір; чи буде держава регулювати діяльність резидентів та інші.

Kharkiv IT Cluster у міжнародних ЗМІ

TVN24 FAKTY

28 січня 2022 року до офісу Харківського ІТ Кластера завітали польські журналісти видання TVN24 FAKTY. Журналістів цікавило те, як ІТ-середовище Харкова функціонує в сьогоднішніх умовах. Гості отримали від команди Kharkiv IT Cluster підтвердження:ІТ-бізнес у Харкові, працює впевнено. На це вказують цифри та позитивна оцінка загальних настроїв щодо майбутнього в ІТ-спільноті.

Подкаст ВВС

Kharkiv IT Cluster взяв участь у записі подкасту ВВС, у якому розповів журналістам про поточну ситуацію в Україні. Ольга Шаповал запевнила, що ІТ-бізнес працює впевнено та стабільно:

«Ми вдячні за міжнародну підтримку. Але треба зважати, що реальна ситуація виглядає трошки інакше, ніж в медіа. Переважна більшість ІТ-компаній на прохання клієнтів розробили та протестували так звані ВСР (план продовження бізнесу), але настрої дуже спокійні. Бізнес працює, проєкти тривають, а від клієнтів продовжують надходити замовлення».

Запуск нового проєкту — Tech Women CommunITy

Кінець січня потішив українок на менеджерських посадах першою зустріччю Tech Women CommunITy — нового проєкту від Kharkiv IT Cluster.
27 січня в офісі компанії TEAM International обговорювали як гармоніювати бізнес та родину, як правильно розставляти пріоритети та якою потрібно бути на роботі.
«Ми створюємо суспільство, в якому ми разом ставатимемо сильнішими: будемо обговорювати наші виклики та успіхи, запрошувати спікерів на теми, які важливі нам, як сучасним жінкам. А головне — об’єднаємося навколо наших спільних інтересів», — коментує зустріч Світлана Петерсен, Vice President of Delivery of TEAM International, спікерка першої зустрічі.

Tech-women-Community-1-scaled-414x276 Січневий дайджест Kharkiv IT Cluster: івенти, зустрічі, проєкти

Команда Kharkiv IT Cluster вже почала активну підготовку до наступного івенту. Детальніше про минулу зустріч читайте тут.

Дякуємо нашій спільноті за активну залученість цього місяця! Ви — значна частина кожної нашої події і ми цим неабияк пишаємось. До зустрічі в лютому!

Коментарі