Освітній комітет Kharkiv IT Cluster: 35000+ учасників, нові проєкти та реформи ⚡

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

26 січня пройшов щорічний «Освітній комітет Kharkiv IT Cluster», який підсумовує результати роботи в освітніх проєктах. Чим відзначився 2021 рік і які плани на 2022 — учасники заходу поділились досягненнями та ідеями на майбутнє.

Цьогорічна подія пройшла в Unit.city і зібрала 75 представників харківської ІТ-спільноти. Захід об’єднав провідні IT-компанії міста Харкова, представників закладів вищої освіти, директорів загальноосвітніх навчальних закладів, IT-шкіл, студентство та місцеву владу.

Важливі зміни

Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster, презентувала результати освітніх проєктів у 2021 році. На постійній основі в Kharkiv IT Cluster функціонує понад 16 освітніх проєктів. За минулий рік до них було залучено понад 35000 учасників. Стабільно діє профорієнтаційний проєкт для школярів Kids2IT, проводяться профільні лекції OpenIT, успішно функціонує Junior Club. Також Kharkiv IT Cluster продовжує роботу над проєктами підвищення кваліфікації вчителів — Teachers2IT, а також для викладачів закладів вищої освіти — Prof2IT.

IMG_0658-scaled Освітній комітет Kharkiv IT Cluster: 35000+ учасників, нові проєкти та реформи ⚡

Важливим досягненням роботи в напрямі реформування освіти у 2021 році став запуск пілоту проєкту «Система сертифікації IT-дисциплін». Цей проєкт передбачає створення системи взаємодії експертів IT-компаній та профільних IT-кафедр ЗВО. Фокус проєкту — актуалізація змісту профільних технічних дисциплін та валідація втілених змін на практиці. У планах — масштабування проєкту сертифікації на національному рівні у колаборації із зацікавленими національними та регіональними ІТ-спільнотами.

 

Минулий рік особливо відзначився ефективними проєктами за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»:

Брейншторм у форматі «Відкритий простір»

Після презентації учасники освітнього комітету взяли участь у брейнштормі в форматі «Відкритий простір». Кожен учасник міг запропонувати теми, які хвилювали в ІТ-освіті найбільше. Представники IT-компаній спільно з освітянами виявили такі спільні проблеми:

  • Стандартизація знань майбутніх IT-спеціалістів,
  • Як зробити діяльність викладачів легше
  • Як краще підготувати майбутніх учителів інформатики
  • Як покращити життя студентів

Ancent-0461-scaled Освітній комітет Kharkiv IT Cluster: 35000+ учасників, нові проєкти та реформи ⚡

Разом учасники розібрали всі можливі способи розв’язання цих питань, а також поділилися враженнями від заходу:

«Дуже гарно, що у нас у місті є ком’юніті, яке поєднує бізнес, освіту та представників міської влади. Це допомагає вирішити дуже багато комунікаційних проблем, а також залучити до розв’язання питань представників з інших секторів. Такі колаборації забезпечують стрімкий розвиток, нові рішення, які пов’язані з освітою, нестачею кадрів або інформацією щодо можливостей для розвитку в IT індустрії. Ми, як компанія, співпрацюємо з університетами в рамках абсолютно різних ініціатив.  А організація освітнього комітету — це чудова можливість почути біль усіх учасників ринку», Оксана Севрюкова, L&D coordinator pre-hire programs for students & collaboration with university, GlobalLogic.

«Я є членом освітнього комітету і ця зустріч як завжди корисна, тому що вона об’єднує як реальний сектор економіки — представників IT-компаній, так і освітян, які працюють у галузі підготовки майбутніх фахівців для IT-компаній. Не тільки розробників, а й інших напрямів. На зустрічі ми можемо знайти взаєморозуміння, подальші напрями співпраці та бути корисними вже на етапі підготовки студентів молодших курсів. Ми можемо об’єднати наш світогляд для підвищення якості підготовки фахівців», Марина Новожилова, завідувачка кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

«Дуже цікавий брейншторм. Такий підхід було б цікаво використати і в своїх практиках. Мені сьогодні цікаво було дізнатися про проєкти Kharkiv IT Cluster. Я з радістю візьму участь у проєкті «Сертифікація IT-дисциплін», Розова Людмила, доцент кафедри Динаміки та міцності машин Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

«По-перше, дуже круто, що у представників закладів вищої освіти та представників IT-компанії є можливість зібратись і обговорити животрепетні питання. У майбутньому це призведе до їхнього вирішення. По-друге, що є позитивним — це комунікація. Люди відкриті до спілкування у рамках освітнього комітету»,Анна Геращенко, Junior Assistant Regional Operations Manager, Netpeak Agency.

Ancent-0612-scaled Освітній комітет Kharkiv IT Cluster: 35000+ учасників, нові проєкти та реформи ⚡

Kharkiv IT Cluster дякує всім за цю продуктивну зустріч! Продовжуємо працювати разом з ІТ-ком’юніті над залученням кваліфікованих фахівців до індустрії і підсилювати кооперацію освіти та бізнесу разом.

Коментарі