IT Індустрія забезпечіла рекордні 2 мільярди

ІТ-індустрія забезпечила рекордних $2 млрд експортних надходжень в умовах війни

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Згідно з даними Національного Банку України, експортна ІТ-індустрія забезпечила рекордних 2 млрд дол. США надходжень за І квартал 2022 року, незважаючи на воєнний стан, мобілізацію, вимушену релокацію бізнесу та команд. Аналогічний показник у 2021 році становив 1,44 млрд дол. США. Фактично обсяг ІТ-експорту збільшився на 28%.

Стрімке зростання індустрії продовжувалось до самої війни і в лютому 2022 року досягло найвищого за всю історію українського ІТ-ринку щомісячного показника експорту – 839 млн дол. США, що на 43% більше за аналогічний період 2021 року (480 млн дол. США).

В нових військових реаліях індустрії вдалося консолідуватися та швидко переформатуватися завдяки антикризовим бізнес-планам. Більшість компаній зберегли клієнтів та обсяги своїх контрактів. Завдяки цьому, галузь залишається фінансово стабільною, забезпечує регулярні валютні надходження до економіки України і державного бюджету, та сплачує податки наперед.

Цифри говорять самі за себе. У березні 2022 року українська ІТ-галузь зберегла
96 % обсягу експорту ком’ютерних послуг (522 млн. дол. США) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (546 млн. дол. США).

Обумовлене війною скорочення валютної виручки у березні лише на 38% у порівнянні з рекордним показником зростання лютого, а також з рівнем падіння інших експортних галузей на 50-60%, демонструє, насправді, запас стійкості ІТ-індустрії.

«Сьогодні ІТ-галузь — одна з небагатьох, що є економічною опорою для держави та майбутнього відновлення національної економіки на основі цифровізації й тих конкурентних перевагах, що викристалізувалися у воєнний час та викликають відверте захоплення клієнтів і партнерів: стійкість та ефективний кризовий менеджмент, лідерство і соціальна відповідальність, згуртованість команд та висока ефективність. За нашими новими даними, вже під час війни 77% ІТ-компаній залучили нових клієнтів, на зростання на 5-30% у цьому році очікує 56% з них», – резюмує Виконавчий директор Асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк.

Незабаром IT Ukraine представить результати нового дослідження “Українська ІТ-Індустрія: перезавантаження в умовах війни”, проведеного у партнерстві з українськими ІТ–кластерами.

Асоціація «ІТ Ukraine» — це найбільша спільнота ІТ-компаній, яка об’єднує понад 110 компаній та 77 тис українських ІТ-фахівців. Асоціація поєднує інтереси бізнесу, держави та міжнародних партнерів задля розвитку ІТ-індустрії в Україні. Разом з компаніями-учасницями, ІТ-кластерами та партнерами захищає інтереси бізнесу та просуває бренд України як провідної технологічної нації.

Рекомендовані матеріали

  1. Paypal в Украине
  2. Національне дослідження Do IT Like Ukraine
  3. Нове рішення НБУ щодо валютного курсу підтримає експортні галузі
  4. Сервіси, які стали безкоштовними або майже безкоштовними для українців
  5. Мобілізація IT спеціалістів

Коментарі