Paypal в Украине

Paypal in Ukraine – нюанси роботи світової платіжної системи в Україні

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Paypal — одна з найпопулярніших систем онлайн платежів у всьому світі. 17 березня 2022 року ця електронна система заявила про вихід на український ринок. Kharkiv IT Cluster вирішив розібратися, як саме працює Paypal в Україні, які можливості та обмеження існують.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

💙 Що таке PayPal?

💛 Чому PayPal не працював раніше в Україні?

💙 Що змінилося в PayPal з березня 2022 року?

💛 Які саме функції PayPal доступні в Україні станом на квітень 2022 року?

💛 Відміна комісій PayPal

💛 Як зареєструвати аккаунт PayPal: покрокова інструкція

Що таке PayPal? 💸

PayPal – це платіжна система, яка дає змогу швидко та досить легко відправляти та отримувати платежі, в тому числі міжнародні.
Ця електронна система була заснована ще в далекому 1998 році. Серед співзасновників сервісу був наш співвітчизник. В 1998 році стартап називався Confinity, його засновниками були Пітера Тіль та Макс Левчин (іммігрував до США з Києва в 1991 році). В 2002 році платіжну систему PayPal викупила компанія eBay за $1,5 млрд.

В 2007 році PayPal виходить на ринок Європи, отримавши банківську ліцензію ЄС. Ріст кількості платежів через цю платіжну систему в усьому світі невпинно росте. В 2011 році сума платежів через PayPal перевищило $4 млрд за рік, а в 2013 році ця сума була вже більше ніж $27 млрд.

Згідно статистичних досліджень, на початок 2022 року 87,5% онлайн покупців у всьому світі хоч раз використовували саме цю платіжну систему. Особливо популярна PayPal в Північній Америці, практично в будь-якому онлайн магазині США можна зустріти цей спосіб оплати.

Чому PayPal в Україні не працював раніше? 🤔

В 2019 році Національний банк України заявив про готовність надати ліцензію PayPal. Основною версією, чому платіжна система не заходила на український ринок було те, що сам сервіс не був зацікавлений в цьому. 30 червня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про платіжні послуги», що стало частиною адаптації українського законодавства до вимог Європейського Союзу. Це мало сприяти повноцінній діяльності PayPal на території нашої держави.

Насправді і до 17 квітня 2022 року громадяни України могли використовувати PayPal, але лише в режимі Send only. Це означало, що можна було створити та поповнити аккаунт, та використовувати кошти для оплати в інтернет-магазинах чи онлайн-сервісах. Головне обмеження полягало саме в неможливості виведення коштів з аккаунту PayPal на українську банківську картку.

Що змінилося в PayPal в Україні з березня 2022 року?

5 березня 2022 року, через військову агресію рф проти України, PayPal офіційно заявили про свій вихід з російського ринку. Вже 17 березня 2022 року сервіс PayPal оголосив про початок роботи в Україні.

Впровадження сервісу на території нашої держави проходило в екстремальних умовах. За кілька тижнів співробітникам PayPal довелося провести роботи, які зазвичай займають 9-12 місяців. Саме тому зараз платіжна система в Україні працює в обмеженому режимі.

Перш за все, терміновий вихід PayPal на український ринок пов’язаний з бажанням допомогти постраждалим від військових дій, щоб рідні та близькі українців з-за кордону могли відправляти необхідну грошову допомогу один одному. PayPal зробив доступними перекази Р2Р (peer-to-peer, перекази від людини людині).

Які саме функції PayPal доступні в Україні станом на квітень 2022 року?

Реєструючи аккаунт в системі PayPal тепер можна одразу підвязати картку Mastercard або Visa від українського банку. Наразі лише «ПриватБанк» заявив офіційно про роботу своїх карток Visa та Mastercard з гаманцями сервісу PayPal. В соціальних мережах користувачі часто скаржаться, що картки деяких українських банків не підтримуються. Сам PayPal заявив про тимчасову неможливість підключення до аккаунту карток Mastercard від “Альфа-банку”, “Укргазбанку” та Universal Bank (в том числі Monobank), проте картки Visa цих банків добре працюють з електронним сервісом.

❗❗ Найголовніше нововведення – можливість виводити кошти з аккаунту PayPal на дебетові та кредитні картки українських банків. Це дуже гарна новина для спеціалістів, які працюють на платформі Upwork (PayPal один з найпопулярніших варіантів вивести кошти в цій системі).

На жаль PayPal поки не оголосив про початок роботи бізнес-акаунтів, тому повноцінно скористатися цією платформою для торгівлі на Amazon, Walmart чи Etsy українським підприємцям не вдасться.
Отримувати та відправляти кошти українці можуть в доларах США, євро, фунтах стерлінгів або в канадських доларах. При виведенні коштів з гаманця PayPal на банківську картку українського банку гроші будуть автоматично конвертовані в валюту, в якій відкритий рахунок.

Відміна комісій PayPal в Україні💰

Бажаючи допомогти громадянам України в умовах воєнної агресії росії, PayPal оголосив про відміну комісії до 30 червня 2022 року. Платіжна система залишила за собою право перегляду строків цієї пропозиції. Також обов’язково необхідно враховувати, що при виводі коштів з гаманця PayPal на картку комісію може знімати український банк за конвертацію валюти та зарахування грошей.

Як зареєструвати аккаунт PayPal: покрокова інструкція 📚

Для реєстрації особового рахунку в PayPal необхідно:

  1. Перейти за посиланням або скачати мобільний застосунок PayPal.
  2. Натиснути кнопку «Зареєструватися»
  3. Ввести свій номер телефону
  4. На вказаний номер телефону прийде код, який необхідно ввести на сайті
  5. Вкажіть свій e-mail, прізвище, ім’я та вигадайте надійний пароль.
  6. Введіть громадянство, дату народження та поштову адресу.

👍🏻 На цьому реєстрація завершена, Ви можете починати користуватися своїм гаманцем PayPal або прив’язати до акаунта банківську картку.

 

Ми сподіваємось, що кожен з нас знайде щось корисне в цьому матеріалі. З вірою в перемогу. Слава Україні 💙💛

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Сервіси, які стали безкоштовними або майже безкоштовними для українців
  2. Мобілізація IT спеціалістів

Коментарі