Нове рішення НБУ щодо валютного курсу підтримає експортні галузі

Нове рішення НБУ щодо валютного курсу підтримає експортні галузі

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

21 липня Національний Банк України скорегував офіційний курс гривні до долара США та зафіксував його на рівні 36,5686 грн/дол. США. Таким чином, НБУ пішов на зустріч ІТ-індустрії та врахував пропозиції, викладені в офіційному зверненні Асоціації. За оцінками Національного банку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і, відповідно, продаж валютної виручки експортерами.

З урахуванням рекомендацій експертів, у травні під час зустрічі з керівництвом Національного Банку України Рада представників Асоціації “ІТ Ukraine” запропонувала встановити такий режим валютного курсу, який враховував би інтереси експортних галузей, та дозволив би у короткі строки повернутися до плаваючого курсу.

 «Ми вдячні керівництву НБУ та нашим партнерам за відкритий діалог та консолідовану позицію всіх стейкхолдерів. Очікуємо, що логічним наступним кроком стане повернення до плаваючого курсу, що сприятиме збереженню стабільної роботи всіх експортних галузей економіки, включаючи національну ІТ-індустрію»,– наголосив Виконавчий директор Асоціації “ІТ Ukraine” Костянтин Васюк.

За останніми даними, ІТ-індустрія продовжує генерувати валютну виручку. Так, за три воєнні місяці – березень-травень – обсяг експорту комп’ютерних послуг збільшився на 6% відносно аналогічного періоду попереднього року. За перші 5 місяців 2022 року експортна ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки у розмірі 3,2 млрд дол. США. На 1 червня 2022 року ІТ компанії та приватні особи-підприємці, які працюють в ІТ галузі перерахували податків та зборів на суму 29,6 млрд грн. – 30 млд грн.

Стабільна робота ІТ-галузі дозволила ІТ-сектору спрямувати понад 1 млрд грн на гуманітарні цілі та підтримку Збройних сил України.

При цьому, IT-індустрія воює на декількох фронтах. 3% спеціалістів служать в ЗСУ, приблизно 12-15% задіяні на кіберфронті. Всі інші люди – це боротьба на економічному фронті.

Асоціація «ІТ Ukraine» – найбільша спільнота ІТ-компаній, яка об’єднує 118 учасників та понад 80 тис. ІТ-спеціалістів. Асоціація консолідує інтереси бізнесу, держави та міжнародних партнерів задля розвитку ІТ-індустрії в Україні, а також просуває бренд України як провідної технологічної нації.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. IT Індустрія забезпечіла рекордні 2 мільярди
  2. Місія Punisher
  3. Національне дослідження Do IT Like Ukraine

Коментарі