
Як знайти себе в ІТ за три дні? Kharkiv IT Cluster & NURE провели «Літні канікули з ХНУРЕ»
Три дні безперервного стріму для майбутніх абітурієнтів – найкращий спосіб провести вихідні з користю! «Літні канікули з ХНУРЕ 2022» – це імідж-проєкт для залучення уваги абітурієнтів та школярів до IT-галузі.
Мембери Kharkiv IT Cluster підтримали ініціативу Харківського національного університету радіоелектроніки та підготували майстер-класи, wow-лекції та воркшопи спеціально для «канікул».
«ІТ-сфера продовжує активно працювати під час війни. Тому ми зараз, як ніколи, розуміємо важливість ІТ-освіти. Обираючи для себе ІТ, ви обираєте стабільну перспективну професію, що в майбутньому допоможе вам кар’єрно зростати. Бажаємо кожному учаснику «Літніх канікул з ХНУРЕ» отримати максимальну користь від цих трьох днів, дізнатися більше про навчання на ІТ-спеціальностях і здобути нові ІТ-навички на майстер-класах», –відкриває зустріч Олена Лоєнко, координаторка освітніх проєктів у Kharkiv IT Cluster.
Професії в ІТ – що обрати? Огляд від Olearis
Programming day – це перший день «канікул», де ближче кожен міг познайомитися з ІТ-компаніями Olearis, Intellias, GoIT.
Різноманіття професій в ІТ вже не дивує майбутніх абітурієнтів. Вибір вже давно не обмежується програмістами. Про професії в ІТ, їхні переваги та недоліки розповів Данило Маринич, Project Manager at OLEARIS.
«Мені 39 років, 23 з яких я провів за клавіатурою. Комп’ютер мінявся, а моя любов до нього – ні!», – сміється Данило.
14 років Данило працює в комерційному ІТ, а тому з легкістю розповів про тонкощі кожної з цих професій: Project Manager, Sales manager, HR/Recruiter, FE/BE/FS Developer, Designer, QA/QC, SysAdmin/DevOps. Всі ці професії важливі, але кожна з них має свої переваги та недоліки, про які розповів Данило. Наприклад, ось що слід знати про те, ким працює спікер:
«Project Manager – це спеціаліст з управління проєктами. Він здебільшого контролює виконня роботи, спілкуєтьсяз замовником, командою розробників, тестувальниками й іншими менеджерами. Далі він розбиває отримані завдання на маленькі частини та розподіляє їх поміж розробникамами. Контролює процес виконання і час. Project Manager несе повну відповідальність за виконання завдань. Відповідальності може бути дуже багато. А ще ця професія передбачає багато спілкування. В мене є колега, який витрачає на зідзвони до 10 годин на день».
Як стати Front-end розробником? Поради Intellias
Володимир Шалата, Principal JavaScript Engineer at Intellias, має більше 8 років ІТ-досвіду, 6 років – у Front-end розробці. Володимир працював в різних напрямках: Front-end, Back-end, був Team Lead команди. На зустрічі поговорили про Front-end. Крім того, Володимир зробив короткий екскурс по професіях в ІТ та дав особисті поради, як зробити шлях учасників в ІТ простіше:
«Найважливіше – пишіть свої проєкти. Це дасть вам можливість більше розібратися у тому, що відбувається і як усе працює. Так ви навчитеся шукати інформацію. Освоївши певний набір навичок, ходіть на співбесіди – так ви зрозумієте, що хоче ринок і які є вимоги до вас. Також дізнаєтесь, що ви не знаєте та що вам треба ще підучити. Ставте питання – це одне із ключових умінь. Більше практики! Чим більше ви пишете код, тим краще ви розбираєтеся. Не намагайтеся вивчити все одночасно, а крок за кроком йдіть до своєї мети».
Розробка сайтів на WordPress. Як з нуля створити лендинг? Користь від GoIT
Михайло Максимов, керівник харківської філії GoIT, підготував до «Літніх канікул з ХНУРЕ» майстер-клас зі створення сайту.
«Іноді нам здається, що наше життя сумне і тоді ми шукаємо чим би заповнити свій час. Дивимося YouTube, сидимо в соцмережах. Є така проблема. Те, що цікаво – зазвичай некорисно. А те, що корисно – нецікаво. Сьогодні ж я пропоную поєднати цікаве з корисним на нашому майстер-класі.
WordPress – це система керування вмістом з відкритим кодом. Це популярна система, яка займає 64% від всіх аналогічних систем керування контентом. Знаючи, як створювати сайти на WordPress, ви вже зараз зможете виконувати роботу та заробляти гроші», – запевняє Михайло.
Спробувати створити сайт можна по відео:
Роздивитись свій талант. Поради рекрутера з Avenga
Другий день «Літніх канікула з ХНУРЕ» називався Technology and design day. На ньому виступили представники ІТ-компаній Avenga, NIX та GoIT.
Відкриття другого дня почалося з виступу Андріани Півторак, Recruiter at Avenga. Андріана в ІТ працює більше 4 років, має досвід з різними менеджерами, з різними позиціями. У своїй роботі Андріану драйвить, коли бачить як людина, якій вона пророкувала офер, працює і розвивається. Це – один із ключів до успіху кандидата.
Слухати кар’єрні поради можна тут:
HTML та CSS. Майстер-клас від ХНУРЕ
Основні принципи комп’ютерної верстки учасники спілкувалися з Костянтином Онищенко, Training Manager у NIX, викладач кафедри Програмної інженерії в ХНУРЕ. Костянтин – викладач спеціальності 121 в ХНУРЕ і йому добре відомо про високий рівень підготовки студентів:
«Якщо говорити про програмування – це процес створення комп’ютерних програм, а сьогодні ми з вами поговоримо про Web-програмування. Усю інформацію ми можемо зберігати, обробляти, приймати, передавати, тобто усіляко з нею працювати. Нас же цікавить робота з Web-додатках».
Дізнатися більше про Front-end та виконати завдання майстер-класу можна по відео:
Як створити телеграм-бот? Показали GoIT.
Треба бот, який може вести облік фінансів, мотивацію і планування? Зробіть його самостійно!
Під час другого дня «Літніх канікул з ХНУРЕ» Михайло Максимов, керівник харківської філії GoIT, провів майстер-клас зі створення телеграм-боту:
«Колись давно я обирав напрямок для розвитку і мене дуже хвилювало, що з напрямків точно буде стабільним. Уже тоді я зрозумів, що програмування – це круто, що воно ніколи не закінчиться. Воно існує 70 років і невпинно розвивається. Телеграм-боти увійшли в наше життя як дуже крутий механізм, бо можна достукатися прямо до користувача. Ця платформа просто злітає. Я вважаю, що навчатися програмуванню, створюючи власні телеграм-боти – це корисно і цікаво».
Вчиться створювати телегам-бота виконуючи інструкції Михайла:
Окрім мемберів Харківського ІТ Кластера, кафедри ХНУРЕ також підготували різноманітні майстер-класи, воркшопи, лекції на яких учасники, можуть ближче познайомитись з ІТ та діяльністю університету.
Харківський ІТ Кластер радий долучитися до «Літніх канікулах з ХНУРЕ». Ми дякуємо IT-компаніям OLEARIS, Intellias, GoIT, NIX, Avenga за участь, а NURE TV за чудову організацію та трансляцію цього заходу.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: