Основні напрямки діяльності компанії GoIT

GoIT — новий мембер Kharkiv IT Cluster!

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Зустрічайте нового учасника Харківського ІТ Кластера — компанію GoIT!
Ми завітали до компанії та поспілкувались з одним із керівників харківської філії.
Дізнайтесь, чим займається компанія, як виникла ідея створення ІТ-школи та чому вирішили приєднатися до Кластера.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Чим займається компанія GoIT та як усе починалось

GoIT — це ІТ-школа, яка готує фахівців у напрямках Front-End, Java Development і IT Project management. У компанії два підрозділи: дорослий — для «світчерів», тобто людей, які планують переходити в ІТ з іншої професії, і дитячий — для дітей віком від 8 до 16 років.

За 6 років компанія підготувала 3000 кваліфікованих фахівців!

У компанії чотири філії в Україні: у Києві, Харкові, Львові та Вінниці. Зараз компанія виходить на міжнародний рівень і проводить онлайн-навчання для людей із країн Прибалтики, Польщі та Німеччини.

Михайло Максимов, керівник харківської філії розповів, що GoIT — це розподілена компанія: головний офіс знаходиться в Києві, а у філіях проводиться навчання. Кожен філіал має певний напрямок розвитку: Вінниця спеціалізується на впровадженні нових технічних рішень, а Харків — на розвитку освітніх напрямів.

Місія компанії — допомогти кожному створити свою історію успіху.

Основні напрямки діяльності компанії GoIT

Як ми зазначали раніше, в ІТ-школі навчають як людей, що змінюють професію, так і дітей, готових до нових відкриттів.

За ключовим напрямом підготовки дорослих (Front-end) у компанії навчають HTML, CSS, JavaScript, React і Node.js.

«Ми розуміємо, що підготувати світчера без технічної освіти за напрямом «Штучний інтелект» за рік — нереально, проте цілком можливо підготувати його за напрямом «Front-end». Саме в це ми вкладаємо основні ресурси компанії: готуємо програми, проєкти, викладачів, менторів. Бо світчерів без технічної освіти — переважна більшість. Але є 10–15% тих, хто має технічну освіту, але ще до ІТ не дійшов: для таких ми пропонуємо курси по Java та Python. Загалом, наша мета — готувати кваліфіковані кадри для українських ІТ-компаній», — поділився Михайло.

У ході навчання студенти розробляють власні проєкти: наприклад, в напрямку підготовки Front-end — це проекти з верстки, JavaScript та проєкт на React і Node.js. У GoIT переконані, що для того, аби студент вийшов зі школи фахівцем, йому необхідний досвід практичної розробки. І такий досвід студенти отримують в навчальних проєктах. За останні 2 роки студенти зробили понад 40 таких проєктів. Познайомитись із ними можна на сайті компанії в розділі «Проєкти».

У GoIT є унікальний для України формат ІТ-навчання Bootcamp, коли студенти займаються з 9:00 до 18:00, тобто цілий робочий день. Це дозволяє світчеру пройти перепідготовку за 6 місяців (з них 3,5 в інтенсивному режимі) замість 10 в звичайному форматі. Якість підготовки студентів за таким форматом завжди вища, ніж за стандартних занять в 2 рази на тиждень.

В зв’язку із введенням карантину GoIT перевела всі курси в онлайн формат. Зміна формату дала потужний поштовх розвитку технологій та нових форматів: з’явилися технологія автоперевірки, запущено дитячий онлайн курс для підлітків, впроваджено онлайн формат Bootcamp.

GoITeens

Напрям для дітей у школі отримав власну назву — GoITeens. Основним напрямом підготовки також є Front-end. Наявність дорослого курсу дозволяє навчати дітей найактуальнішим технологіям. Курси GoITeens розраховані на підлітків від 8 до 16 років, при цьому для кожного віку пропонується програма відповідного напряму, зазвичай розрахована на 2 роки. Після освоєння напряму підлітки можуть підключитися до програми для дітей більш старшого віку.

  • Діти віком від 8 до 10 років навчаються основам програмування в офіційному освітньому варіанті популярної гри Minecraft, що дозволяє поєднати цікавість до ігор та практичну користь від розвитку навичок програмування.
  • Діти віком від 10 до 12 років займаються Arduino, робототехнікою. В перший рік учні вивчають C++, алгоритми, базові обчислення, та програмують процесори Arduino для отримання даних з датчиків, управління, діодами, та сервоприводами та електродвигунами. На другий рік — вивчають технології, які дозволяють керувати системами на базі Arduino із використанням Інтернет-систем (основи концепції Інтернет-речей).
  • Діти віком від 12 до 14 років вивчають модифіковану програму за напрямом front-end. В перший рік — це HTML, CSS та JavaScript, в другий рік — React.js та Node.js.
  • Діти 14 років і старші обирають один із професійних напрямів: GameDev (C#, Unity), Java (Android, BackEnd), Python (DataScience), що розраховані теж на 2 роки: в перший рік пріоритет у навчанні віддається вивченню базової мови напрямку, а в другий — прикладним технологіям.

«Три четвертих курсу в нас — це технічні знання, інша частина — це soft skills: цілі та планування, керування часом , емоційний інтелект, фінансова обізнаність, управління ІТ-проєктами, лідерство, формування особистого бренду, презентації та публічні виступи. Soft skills розвивають особистість та формують вірні поведінкові моделі, що безпосередньо впливає на ефективність вивчення та застосування технічних скілів», — прокоментував Михайло.

Для того, щоб підлітки не просто вивчати технології, але й мали досвід реальної розробки, вони виконують комерційні проєкти — сайти для місцевого малого бізнесу. Наприклад, сайт ремонту меблів в Харкові. Досвід створення таких проєктів краще за будь-що готує підлітків до самостійної комерційної розробки.

Варто зазначити, що в компанії ведеться власна методична робота. У GoIT програми з власноруч розробленими електронними посібниками, які відповідають вимогам сучасної освіти.

Чому GoIT вирішили приєднатись до Кластера

Михайло розповів, що компанія вже давно спостерігала за роботою Харківського ІТ Кластера, та більш того — сам Михайло брав участь у наших освітніх проєктах, а саме у грі Kids2IT.

«Харківський ІТ Кластер — це працююча організація, яка дозволяє розвивати ІТ-сферу. У нас багато спільного у підходах. Наша мета — розповісти про ІТ якомога більшій кількості дорослих та підлітків. У цьому ми схожі з Кластером», — пояснив Михайло.

Михайло розповів також про сподівання компанії щодо співробітництва:
«Ми сподіваємося налагодити постійну співпрацю як з великими гравцями ринку, так і з веб-студіями, оскільки наші студенти готові йти працювати після випуску. І ми хочемо, щоб наші випускники витрачали мінімальний час на пошук місця роботи, а компанії могли закривати свої кадрові питання за рахунок наших випускників і економили в питаннях підбору персоналу».

Що стосується освітнього напряму, мета компаніїрозповісти усім харківським школярам про безкоштовні освітні продукти GoIT. У школи є профорієнтаційний тижневий Front-end-марафон, а також профорієнтаційний літній курс по JavaScript, Java та Python.

У GoIT впевнені, що ІТ — це модно, цікаво та захоплююче. А підстав, чому не йти в ІТ, немає, адже сучасний світ вимагає автоматизації та максимального використання інформаційних технологій.

Харківський ІТ Кластер радий, що наші ряди поповнилися новою компанією, яка змінює країну на краще. Ми в передчутті плідної співпраці та спільного впливу на модернізацію освіти!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. GAME OF TEENS

Коментарі