Junior Club: Види методологій розробки. Звіти та взаємодія в команді

Junior Club: Види методологій розробки. Звіти та взаємодія в команді

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

7 березня Марина АлтиннікNew Game Research Manager у компанії G5 Entertainment AB та викладачка в IT-школі SOURCE iT, провела вебінар для учасників закритого ком’юніті Junior Club за темою «Види методологій розробки. Agile. Scrum Kanban. Звіти та взаємодії в команді».

Марина докладніше описала загальну інформацію та переваги використання таких Agile-методологій, як Scrum та Kanban, а також розповіла для яких саме галузей, дані методології підходять найкраще, а в яких галузях їх використовувати не рекомендується.

«Будь-яке технічне завдання можна вирішити, маючи необхідну кількість грошей та часу. Відповідно, завжди не вистачає  або грошей, або часу! Таким чином, відповідно до закону Лермана, потрібно знайти баланс між об’ємом робіт, термінами  та вартістю не втрачаючи якості. Кожна з методологій управління так чи інакше дає  нам інструментарій для досягнення цієї цілі. », — зазначає Марина.

Підходи до розробки

Розрізняється три основні підходи:

  • предиктивний (Waterfall, каскадні методології) — жорстка послідовність робіт;
  • гібридний — може використовувати як каскадні методології, так і гнучкі;
  • адаптивний — більше гнучкі методології, наприклад Agile-методології.

Марина наочно показала й розказала про кожен з цих підходів  та розповіла про ризики, які можуть виникнути та як їх уникати.

«Вимоги та умови проєкту диктують, який підхід використовувати, а підхід диктує, який  інструментарій з методологій нам доступний», — підсумувала Марина.

Учасники мали можливість дізнатися чому проєкт з галузі медицини часто не може бути розроблений за гнучкою методологією, а також у яких галузях ще категорично не можна використовувати саме гнучку методологію.

Методології розробки

Agile — підхід та ціла низка методологій, у яких головне: люди та взаємодія, активний продукт, постійна співпраця із замовником та готовність до змін.

📌 Scrum — найбільш формалізована Agile-методологія, що має певні «ритуали», які потрібно робити кожен день та які контролює Scrumмайстер (наприклад один із розробників).

📌 Kanban — методологія та інструмент, у якому компанія має злагоджену роботу й кожен має свою зону відповідальності.

Бонусом для учасників стало створення чату зі спікеркою для обміну корисними посиланнями та взаємодопомогою.

Команда Харківського IT Кластера щиро дякує SOURCE iT та Марині Алтиннік за цікавий вебінар.

Довідка 

SOURCE iT — мембер Харківського ІТ Кластера, що популяризує ІТ-освіту завдяки своїм експертам-практикам. З 2012 року команда навчає фахівців у галузях веб-розробки, дизайну, інтернет-маркетингу та управління.

Тут студенти отримують практичні знання та навички, спілкуються з експертами та однодумцями, вчаться під супроводом уважних менторів, які охоче діляться своїм досвідом.

Команда переконана, що якісна освіта залежить від практики, реальних кейсів та навичок, що необхідні в роботі. Саме тому випускниками курсів стали понад 12000 спеціалістів, значна кількість яких зараз працює у великих ІТ-компаніях.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Junior Club: Time trackers – які бувають і як практично використовуються
  2. Junior Club: Що таке GitHub і навіщо він потрібен розробнику?
  3. Junior Club: Як планувати, щоб усе встигати?

Коментарі