Junior Club: Як планувати, щоб усе встигати?

Junior Club: Як планувати, щоб усе встигати?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Незважаючи на дуже складну ситуацію з електро-/теплопостачанням та тяжкий моральний стан загалом, учасники закритого клубу Junior Club не зупиняються на досягнутому й продовжують прокачувати свої soft skills.

З кожним день час спливає все швидше й швидше. Як спланувати день так, щоб встигнути й домашку зробити, й урок новий на курсі переглянути, і новини почитати, й обрати фонд для донатів?

13 грудня учасники Junior Club уже вдруге зустрілися з Надією Слюсаренко, Senior Project Manager у компанії GlobalLogic. Надія знайшла можливість розказати про планування, декомпозицію та оцінку задач і навела приклади з реальної професійної діяльності.

Що таке планування?

Планування — основа ефективного розподілу ресурсів, завдяки чому досягаються поставлені цілі. Планування дає чітке розуміння: скільки грошей, часу, учасників команди потрібно для роботи над однією задачею.

У той же час, відсутність плану призводить до нереалізації цілей по проєкту та задач у майбутньому.

Принципи й правила планування

Системність

Планування проєктних задач повинно бути обов’язковою умовою робочого процесу для всіх вiддiлiв i команд у компанії.

Гнучкість

Якщо дані по проєкту або задачі змінилися в процесі роботи — важливо вчасно внести зміни. Такий інструмент для планування задач, як таск-менеджер, забезпечує гнучкість для кожної окремої задачі: можна змінити термiн, бюджет, команду й окремих учасників.

Фіксація

Це може бути фіксація дедлайну, бюджету, планових витрат часу для роботи над проектом або задачею.

Точність

Час і гроші — два ключові параметри в плануванні. Вказуйте точний термін завершення проєкту й задачі, а також плановий бюджет.

Надія запевняє, що використання таск-менеджера спрощує і пришвидшує перебіг багатьох процесів, а також підвищує їхню ефективність. Спікерка познайомила учасників із Jira, пояснила різницю між епіками, сторі мейтами та тасками, а ще розказала про планування проєкту від організації до закриття спринта.

Оцінка проєкту: як і навіщо?

Оцінка проєкту на початку абсолютно не має сенсу, тому що не можна гарантувати ніякого результату. Тільки завдяки декомпозиції та розбиття його на певні задачі можна отримати естімейт усього проєкту.

Надія ділиться цікавою статистикою: «Кожний десятий проєкт не може бути оцінений взагалі; кожний шостий — приречений на провал з самого початку; кожний четвертий має великі шанси вийти за межі бюджету й часу».

Учасники дізналися правильний алгоритм оцінювання та методи, які можна використовувати не тільки для робочих задач, а й будь-яких, які можна поставити собі в процесі навчання та повсякденному житті.

«Дуже багато потрібної інформації в одному вебінарі. Тема цікава, але потребує більше часу для обговорення, бо доволі багато аспектів, про які хотілося б детальніше поспілкуватися. Спікерка класно все пояснювала. Окремо дякую за приклади з життя», — ділиться Вероніка.

«Для мене інформація про Jira стала новинкою, і чесно кажучи, буду вчитися користуватися цим усім», — говорить Олег.

 «Інформація потрібна, особливо напередодні сесії», — каже Ярослав.

«Дякую за інформативний вебінар. Дізналася багато нових застосунків для планування особистого та робочого життя. Спікерка цікаво розповіла про алгоритми оцінювання роботи на реальних кейсах», — поділилася Софія.

Нам дуже приємно, що у такий складний час наші спікери знаходять можливість поділитися знаннями та набутим досвідом з активними учасниками, які у свою чергу доєднуються і прокачують себе. Дякуємо компанії GlobalLogic та Надії Слюсаренко за суперкорисну зустріч, а також усім учасникам, що доєдналися.

Для Kharkiv IT Cluster пріоритетно формувати сприятливе середовище для формування майбутніх ІТ-фахівців. Усього в Харківському ІТ Кластеру близько 20 освітніх проєктів, серед них 14 успішно функціонують зараз. Тож, ставайте частиною спільних дій та великих зрушень у напрямку розвитку IT-сфери та ІТ-освіти, приєднуйтесь до спільноти Kharkiv IT Cluster!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Junior Club: Етика листування, або як не зіпсувати все одним листом?
  2. Speaking Club для учасників Junior Club

Коментарі