Junior Club: Що таке GitHub і навіщо він потрібен розробнику?

Junior Club: Що таке GitHub і навіщо він потрібен розробнику?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Понад рік триває повномасштабна війна, проте, незважаючи на всі труднощі, команда Kharkiv IT Cluster продовжує знайомити учнів України з ІТ-галуззю.

21 лютого в межах закритого клубу Junior Club відбувся вебінар, присвячений GitHub — одному з найбільших вебсервісів для спільної розробки програмного забезпечення.

Спікер Денис Мещеряков — інженер у компанії SevenPro, а в минулому викладач CoFounder EasyCode IT School, який близько 10 років займається розробкою вебдодатків. А ще Денис як ніхто інший розуміє важливість використання Git, який не дозволить вашим важливим даним щезнути назавжди.

Під час вебінару учасники також дізналися:

  • історію розробки Git;
  • що таке Git та як з ним працювати;
  • про різницю між Git та GitHub;
  • що таке commit та як з ним працювати;
  • як зареєструватися на GitHub та як працювати на платформі.

Що таке GitHub?

Життя програміста це не тільки сидіння наодинці за комп’ютером, а й постійне поглиблення і оновлення знань, спілкування в професійних ком’юніті та соціальна участь у різних спільнотах. Тому GitHub був створений як соціальна мережа для розробників.

GitHub сервіс онлайн-хостингу репозиторіїв, що має всі функції розподіленого контролю версій і функціональність управління вихідним кодом усе, що підтримує Git і навіть більше. Також GitHub може похвалитися контролем доступу, багтрекінгом, керуванням завданнями та вікі для кожного проєкту.

Сайт GitHub використовується як вебсервіс для майбутнього хостингу проєктів, а також як соціальна мережа для розробників. Користувачі можуть створити свій окремий репозиторій, залити свої роботи та публікувати їх на сайті.

Про Git

Git — це програмне забезпечення для контролю версій, яке робить співпрацю з колегами по команді дуже простим. Git відомий своєю швидкістю, простим дизайном, підтримкою нелінійної розробки, повною децентралізацією та можливістю ефективно працювати з великими проєктами.

Підхід Git до зберігання даних нагадує набір знімків мініатюрної файлової системи. Щоразу, коли ви зберігаєте стан свого проєкту в Git, система запам’ятовує, який вигляд має кожен файл у цей момент, та зберігає посилання на цей знімок.

Враження учасників

«Дуже класна й необхідна інформація для кожного розробника. Я почала знайомитися з гітом нещодавно й багато моментів мені були не дуже зрозумілими. Денис все розшифрував, за що я йому дуже вдячна! Наразі це один із найкорисніших вебінарів», — поділилася емоціями Еліна, учасниця Junior Club.

«Власне Git & GitHub для мене повністю нова тема і, як виявилося, дуже важлива для нашої діяльності. Раніше части поставало питання, як команда developers одночасно редагує один проєкт, проте тепер все набагато зрозуміліше! Денис дуже круто все пояснював (можливо, деякі моменти, як для повністю 0-го рівня були трішки важкі, але загалом усе круто. Висновок: без Git нам нікуди)», — додала Вероніка, учасниця Junior Club.

Дякуємо Денису та компанії SevenPro за цікавий та інформативний вебінар, а всім учасникам — за активність!

Довідка

SevenPro — українська IT компанія з українськими засновниками та з головним офісом в Україні. Компанія займається розробкою програмного забезпечення та технічним консалтингом вже понад 5 років. За цей час команда виконала більше ніж 50 проєктів для замовників з різних куточків світу, серед них: США, Європа (Німеччина, Данія, Бельгія), Ізраїль та навіть Саудівська Аравія і Японія.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Junior Club: Time trackers – які бувають і як практично використовуються
  2. Junior Club: Зворотний зв’язок — must have у твоїх soft skills
  3. Junior Club: Як планувати, щоб усе встигати?

Коментарі