Junior Club: Зворотний зв’язок — must have у твоїх soft skills

Junior Club: Зворотний зв’язок — must have у твоїх soft skills

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

6 грудня учасники Junior Club зустрілися на вебінарі «Зворотний зв’язок — у чому його цінність та як з ним працювати». Спікерка — Функендорф Анастасія, тренінг-менеджерка у Sigma Software University.

На зустрічі були розкриті такі теми:

Sigma Software  — міжнародна ІТ-консалтингова компанія, яка входить у ТОП-5 кращих роботодавців України;

– що таке зворотний зв’зок, яким він буває та в чому його цінність;

– як правильно надавати зворотний зв’язок так, щоб він був корисним;

– як правильно приймати зворотний зв’язок та чому це є must have у твоїх soft skills для ефективного кар’єрного розвитку.

Зворотний зв’язок

Зворотний зв’язок — реакція однієї людини на дію або бездіяльність іншої. Мета — коригувати поведінку того, кому вона надається. Зворотний зв’язок являє собою потужний інструмент мотивації та розвитку, коли він отримується від компетентної людини.

Правильний зворотний зв’язок

Загалом зворотний зв’язок може бути:

  1. Нульовий — відсутність будь-якої реакції.
  2. Позитивний — найефективніший спосіб нематеріальної мотивації.
  3. Негативний — інструмент для розвитку, але тільки у випадку, якщо людина сама готова працювати над помилками. Згідно з дослідженням Марсіаля Лосада, найоптимальнішим є відношення позитивної до негативної похвали 3 до 1 — три рази людину хвалимо, один раз сваримо.
  4. Розвиваючий — гармонійна синергія позитивного та негативного зворотного зв’язку.

Анастасія розказала про особливості використання кожного з них та приділила найбільше уваги саме розвиваючому типу, як найбільш ефективному. Адже в результаті людина, яка його отримає, відчує не тільки контроль, а й неабияку підтримку, а також у неї з’являється мотивація зростати й покращуватися.

Життєвий цикл зворотного зв’язку

Найперше — виявлення проблеми, аналіз причин та наслідків, розуміння того, що саме було зроблено не так.

Наступним етапом, відповідно, є пошук ефективних варіантів вирішення. Після цього безпосередньо цільова дія — комунікація, до якої необхідно готуватися, зважаючи на ті зміни, які можуть відбуватися в команді. Останнє — оцінка підвищення ефективності. Етап, на якому стає зрозуміло, чи ефективно спрацював зворотний зв’язок.

Звісно, говорячи про постійну комунікацію та підвищення рівня виконання роботи, цей процес являється циклічним та повторюється одразу після його закінчення.

Як приймати зворотний зв’язок

Будьте відкритими, тому що зворотний зв’язок — це інструмент для вашого росту. Обов’язково просіть його самостійно, якщо вам його не надають. Пам’ятайте, він потрібен у першу чергу вам. Приймати оцінку безоцінно — оцінюють не вас, як особистість, а вашу роботу у певних обставинах. Визнавайте об’єктивні дані, замість виправдання, наприклад, можна подякувати за наданий зворотний зв’язок. І найголовніше — це не монолог, це діалог, тому включайтеся в розмову та будьте зацікавленою особою.

Анастасія розказала учасникам, які моделі зворотного зв’язку використовує компанія Sigma Software, чому вони є ефективнішими за інші, та поділилася цікавою літературою для розвитку навичок надання та отримання зворотного зв’язку.

Ми дякуємо Анастасії, компанії Sigma Software та усім учасникам, що взяли активну участь у вебінарі!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Junior Club: Cекрети time-management, або Як встигнути більше?
  2. Junior Club: як пройшов перший модуль закритого клубу?
  3. Junior Club: які підходи для управління проєктами існують?

Коментарі