Суперсила SoftServe: що допомагає компанії бути like a pro
Якою була IT-компанія SoftServe 8 років тому? Харків. В офісі працює 20 ініціативних та амбіційних спеціалістів, які ще не мають досконалої стратегії розвитку компанії. Вони натхненні та мріють стати могутньою структурою, як headquarters SoftServe, що в Остіні та у Львові. Це справжній виклик для харківської команди! Вона докладає чимало зусиль, покращує скіли кожного фахівця команди, ретельно планує напрямок розвитку компанії… І вже у 2021 році до харківської компанії SoftServe приєднується 1000-й спеціаліст!
Як їм це вдалося? Що стало драйвером для стрімкого росту й розвитку цієї команди? Чи вплинула пандемія на роботу SoftServe? Як IT-компанія будує свою корпоративно-соціальну відповідальність? Про все це розповів Геннадій Букшевалов, директор центру розробки SoftServe у Харкові. З ним спілкувалася Ольга Шаповал, директорка Kharkiv IT Cluster.
Невелика екскурсія
SoftServe — найбільша глобальна IT-компанія з українським корінням. Її офіси знаходяться майже у 40 локаціях: у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Нідерландах, ОАЕ, Сінгапурі, Україні, Болгарії та Польщі. Фахівці цього ком’юніті вже протягом 28 років ведуть операційну діяльність. SoftServe займається розробкою програмного забезпечення та наданням послуг з IT-консалтингу.
Ця компанія є однією із лідерів серед найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі.
Гайд від SoftServe — «Як стати успішними»
Геннадій Букшевалов переконаний, що досягти успіху може будь-яка компанія. Кожен виклик потрібно сприймати як драйвер для нових ініціатив та масштабування можливостей:
«Пандемія дала нашій компанії буст. Вона прискорила та змінила діяльність усіх сфер бізнесу. Чимала частина клієнтів діджиталізувалася. Ми досить швидко адаптувалися до неочікуваної ситуації. І не плануємо зупинятися на досягнутому! Досягнення у вигляді чисел для нас не є самоціллю, а радше результат роботи та визнання, яке дають клієнти, повертаючись до нас із новими проектами.»
Головним для SoftServe є фокус на людях.
Тут значні зусилля вкладають у розвиток своїх спеціалістів. У компанії є чимало програм для розвитку hard і soft-skills.
На думку Геннадія, у компанії не має бути пафосу та великого розриву між спеціалістами та менеджментом. Він радить керівникам постійно комунікувати зі своїми фахівцями та ставити амбіційні цілі. Найкраща порада — запитайте у спеціалістів своєї компанії: Що вони думають? Яке у них відчуття щодо роботи в компанії? Яким аспектам роботи в SoftServe варто приділити більше уваги? Компанія регулярно, щокварталу проводить у команді такі опитування і отримує величезний інпут. Ще варто моніторити «чи виходить рухатися до певної цілі». Якщо ні — потрібно у плани вносити корективи.
«У нас є окремий Center of Excellence — це великий підрозділ (понад 800 фахівців), який має експертизу в окремих галузях. Є функціональні офіси, які є центрами збирання та обміну найкращих практик. А ще ми — велика компанія, яка має чимало можливостей і проектів. Якщо у когось немає можливості отримати розвиток на одному проекті — можна переобрати.»
Про корпоративно-соціальну відповідальність
Для SoftServe питання корпоративно-соціальної відповідальності — не порожні слова. Це практичні справи, які роблять компанію прикладом для наслідування.
Так, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та SoftServe підписали угоду про стратегічне партнерство на наступні два роки. У межах цієї угоди компанія SoftServe виступає як радник і технологічний партнер ЮНІСЕФ. Сторони працюють разом над ініціативами ЮНІСЕФ у сфері освіти, охорони здоров’я, захисту дітей, соціальної політики, комунікації для розвитку тощо.
А ще одразу після оголошення карантину SoftServe анонсував про рішення скерувати 10 млн грн на підтримку медичних закладів у боротьбі з пандемією коронавірусу. Гроші перерахували у корпоративний Благодійний фонд «Відкриті очі» та скерували на вирішення нагальних медичних потреб у семи містах України, де розташовані офіси компанії.
І це лише невелика частина ініціатив SoftServe! Бажаєте дізнатися більше? Читайте статті на нашому сайті!
«Ми створюємо офіси, доступні для людей з обмеженими можливостями. Крім того, ми активно підтримуємо ініціативу зі збереження довкілля — в офісах сортуємо сміття. І це наш окремий вклад в екологію! Ще є чимала кількість соціальних ініціатив таких як Open Tech та IT4Life. Їх ми впроваджуємо разом із Kharkiv IT Cluster. Це технічне волонтерство. Ми допомагаємо ЮНІСЕФ, Міністерству освіти та іншим громадським організаціям у реалізації певних програм, пов’язаних із діджиталізацією. Цей напрям ми теж будемо розвивати! <…> Щодо пандемії неможливо залишатися осторонь. Адже це стосується всіх! Ми доклали чимало зусиль, щоби передати обладнання у клініки України, зокрема, Харкова.», — додав Геннадій Букшевалов.
Про роботу в IT
Чи достатньо для роботи в IT знань, отриманих в університеті? Геннадій вважає, що університетська освіта, особливо профільна, — хороша база для побудови кар’єри інженера та розвитку в технологічних компаніях. Конкретно IT-сфера потребує великого обсягу знань з математики, логіки та із предметної галузі. Цю базу надають університети.
«Наша компанія має меморандуми із 6 університетами Харкова. З ними ми співпрацюємо як самостійно, так і з Харківським IT Кластером. Ми беремо активну участь у проектах, які допомагають покращити нашу систему освіти. На мій погляд, альтернативи цьому немає. Я хотів би, щоб база, яка є у Харкові, продовжувала розвиватися — і наше місто стало центром освіти для IT!», — натхненно ділиться своїми очікуваннями Геннадій.
А як бути тим фахівцям, які планують змінити вид діяльності? Усе залежить від людини та її вмотивованості. Чудовий шанс прокачати свої soft- та hard-skills — навчання в SoftServe IT Academy. Це платформа для студентів і випускників вищих навчальних закладів для вдосконалення навичок у сфері ІТ. За короткий проміжок часу (2-4 місяці) студенти можуть покращити теоретичні знання та практичні вміння у низці ІТ спеціальностей. Деталі за цим посиланням!
«За останній рік наша команда зросла на 400 осіб. А втім, питання відділу кадрів непросте не лише для нас, а й для IT-індустрії. Тому важливо об’єднати зусилля всіх задля розв’язання цієї проблеми. Тим, хто замислюється, чи варто починати кар’єру в IT, на мій погляд, наразі найбільш вдалий момент! Адже у компаній є попит на цих працівників.»
SoftServe активно фокусується на збільшенні кількості студентів в IT-академії. А тих, хто успішно пройшов навчання, беруть до себе в компанію.
Чому компанія приєдналась до Кластера?
Геннадій зауважив, що є чимало викликів, які об’єднують діяльність SoftServe та Kharkiv IT Cluster. У Кластері об’єднуються компанії, які конкурують за «смартові голови» та за клієнтів. Але кадровий голод та інші виклики сприяють створенню ефекту синергії:
«Ми прийшли у Кластер, щоби ділитися ідеями, спільно розв’язувати задачі/проблеми, які стоять та будуть виникати перед індустрією.»
Подивіться інтерв’ю та дізнайтеся, що допомагає SoftServe стрімко підніматися до Олімпу! Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, щоб не пропустити найсвіжіші новини!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: