Незвичайні винаходи людства в 2021 році

Незвичайні винаходи людства в 2021 році

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Ми живемо в час стрімкого розвитку технологій. Науково-технічний прогрес не знає меж і змінює наше життя, у багатьох випадках роблячи його легшим і простішим. Погодьтеся, простий дзвінок чи повідомлення за допомогою різноманітних месенджерів дає можливість бачитися і підтримувати зв’язок із близькими й друзями, які знаходяться за тисячі кілометрів від нас. А тепер уявіть, що всього сто років тому таке швидке спілкування було неможливим, часто перетворюючись на багатомісячне листування.

А щоб нагадати про технологічні досягнення нашого світу, Kharkiv IT Cluster підготував для вас добірку різноманітних інноваційних винаходів 2021 року, які вже сьогодні впливають на наше сьогодення!

Винаходи 2021 року, які наближують майбутнє

⭐️ Робот, який завжди підтримає

Коли 8-річна дитина, хвора на пневмонію, два дні майже нічого не їла, медичний персонал привів до її кімнати нове обличчя: Робота Робіна. Уже після 20 хвилин обговорення улюблених тварин і гри в «I Spy», Робін попрощався, пообіцявши повернутися, тільки якщо маленький пацієнт поїсть. Зрозуміло, справа була виконана на відмінно!

4bba3a892fc804343a1177ae6f1fc1ec-414x310 Незвичайні винаходи людства в 2021 році

Робот Робін, який функціонує на основі штучного інтелекту, є гарним другом для маленьких дітей, які відчувають тривогу й самотність, знаходячись у лікарні. «Мета полягала в тому, щоб створити технологію, яка буде не просто пристроєм, а другом, який може підтримати маленького пацієнта»,зазначає підприємець Карен Хачикян, гордий батько Робіна. Наразі робот використовується в 12 лікарнях і допомагає дітям з різних куточків нашого світу!

⭐️ Віртуальна реальність стає доступною

Компанія NVIDIA представила Omniverse – платформу для спільної роботи у віртуальному середовищі, завдяки якій користувачі можуть обмінюватися повідомленнями, працювати над одним проєктом, а також моделювати реальності. Тут також можна створювати цифрові аватари, які будуть представляти користувача у віртуальній реальності.

⭐️ Камера із паперу, або як зменшити попит на забруднення навколишнього середовища

Ще одним цікавим винаходом 2021 року стала паперова камера. Paper shoot camera – це цифрова камера, яка схожа на плівкову й виготовлена з «кам’яного паперу» (це паперовидний матеріал, отриманий з карбонату кальцію і поліетилену низького тиску HDPE. Іншими словами, це альтернатива паперу, яка використовується для виготовлення плакатів, упаковок, шпалер, етикеток, одноразового посуду). Такий винахід має зменшити використання плівки, яка забруднює навколишнє середовище.

a-480x480 Незвичайні винаходи людства в 2021 році

⭐️ Мандри космосом уже сьогодні

Наприкінці 2021 року аерокосмічна компанія Blue Origin відправила в космос на кораблі New Shepard шістьох пасажирів, які перебували в невагомості близько чотирьох хвилин і потім повернулися на землю за допомогою капсули на парашутах. Вартість польоту для космічних туристів оцінюється приблизно у 500 тисяч доларів. Корабль New Shepard розрахований на космічний туризм, а це означає, що найближчим часом ця галузь вийде на новий рівень, наблизивши для людства омріяні мандри космосом.

blue-origin-first-human-flight-l0-new-shepard-launch-scaled-1-414x240 Незвичайні винаходи людства в 2021 році

⭐️ Чіп, який дозволяє керувати комп’ютером силою думки

Ще одним цікавим винаходом 2021 року стала розробка чіпа австралійською компанією Synchron. 62-річному Лу Герігу з боковим аміотрофічним склерозом, що вплинув на значну частину рухових функцій чоловіка, імплантували в мозок невеликий чіп.

Перший свій допис за допомогою нейроінтерфейсу пацієнт розмістив у Twitter-акаунті очільника компанії Synchron Томаса Окслі. Публікація має такий зміст: «Привіт, світ! Короткий твіт. Монументальний прогрес».

37-414x274 Незвичайні винаходи людства в 2021 році

⭐️ Розуміння іноземців без знання їхніх мов

Чи були у вас колись думки про те, якою була би легкою і швидкою комунікація між представниками різних мовних груп, якби існувала технологія синхронного перекладу тут і зараз?

Розробники Kudo Marketplace також про це замислювалися, тому й створили платформу, яка дає змогу користуватися послугами синхронного перекладу онлайн. Наразі користувачам доступні 100 розмовних та 147 жестових мов.

⭐️ (НЕ)читання майбутнього

Для багатьох людей читання є серйозною проблемою, незалежно від того, які труднощі провокують це (поганий зір, дислексія, нерозуміння тексту тощо). Але OrCam Read може прочитати будь-який фрагмент тексту вголос. Для цього необхідно лише націлити пристрій на сторінку книги, номер мобільного телефону, меню із кафе чи рекламний буклет, натиснути відповідну кнопку, і пристрій миттєво це озвучить. Розробники OrCam Read запевняють, що він також може читати декількома мовами.

573A2483_1400x-640x427 Незвичайні винаходи людства в 2021 році

Український прорив: наукові відкриття та інноваційні винаходи України 2021 року

⭐️ Інтерактивна програма для навчання

Микола Акулов, 16-річний учень Чернігівського ліцею № 32, самостійно створив інноваційну програму для інтерактивного онлайн-навчання – Graph. Завдяки цьому винаходу школярі та вчителі можуть проводити досліди з фізики, вивчати математику, програмування та будь-які інші предмети навіть без спеціального обладнання чи доступу до інтернету.

«Ідея спала на думку під час вивчення математики. Одна з тем – математичні графи – давалася мені доволі складно. Хотілося, аби замість звичайного тексту з підручника було щось більш цікаве та інтерактивне. Вирішив зробити якісь анімації, візуалізувати математичні поняття, згодом підтягнулися й фізичні явища, якісь інтерактивні мапи. Дітям завжди цікавіше дивитися на екран, а не на дошку», – розповів Микола.

⭐️Як безпечно пересуватися незрячим людям

Юрій Сагайдак розробив методику, яка за допомогою звуків допомагає людям із вадами зору безпечно пересуватися містом. «Технології для незрячих вже давно не змінювались: здебільшого люди використовують тростину або просять про допомогу поводиря. Тому я почав шукати шляхи допомоги, які б відповідали можливостям нашого часу. Рішенням став пристрій, який використовує звучання нот для передачі інформації про довкілля. Для цього він «ділить» простір довкола на зони за напрямком. Якщо перешкода попереду на відстані 0,5 метрів – звучатиме нота «фа» приблизно на гучності 80%. Якщо перешкода рухається за годинниковою стрілкою, то частота ноти збільшується, навпаки – зменшується», – коментує Юрій.

⭐️ Віртуальна лабораторія екологічного моніторингу

Софія Павлова створила віртуальну лабораторію екологічного моніторингу. Цей винахід оцінює рівень забрудненості повітря, а користувач може отримати повноцінну інформацію в простій та зрозумілій формі.

Лабораторія Софії складається з кількох компонентів, серед яких є роботизована машинка та дрон. Це дозволяє збирати дані з важкодоступних місць. Наприклад, дрон може потрапити в трубу на заводі чи підприємстві та перевірити, чи дотримується виробництво допустимих норм.

Про науково-технічні досягнення України й світу в цілому можна говорити багато. Наразі вчені можуть редагувати ДНК людини, повністю трансплантувати обличчя, лікувати лейкемію, а штучний інтелект здатний краще за лікарів виявити рак молочної залози. Наш світ обрав курс на стрімкий та впевнений технологічний прогрес, наближаючи фантастичне майбутнє, про яке колись могли лише мріяти письменники-фантасти.

До речі, Kharkiv IT Cluster також сприяє появі новим винаходам! Наприклад, у рамках студентського Boot Camp від Кластера, який спрямовано на отримання студентами практичного досвіду й ІТ-навичок, відбулася розробка застосунку “VeloCity”, що допоможе безпечно їздити на велосипеді в Харкові.

Також на базі проєкту “Kids2IT” відбуваються різноманітні зустрічі з учнями шкіл, на яких діти в формі гри створюють власні розробки інноваційних технологій, серед яких і ручка “Brainy Pen”, у якій є відповіді на контрольні роботи й домашні завдання з усіх предметів, і програма з пошуку акційних товарів “SMAP”, і розумні окуляри “CYBERGLASSES”, і багато інших проєктів, які, ми сподіваємося, обов’язково знайдуть свою реалізацію в майбутньому!

Тож, ніколи не бійтеся мріяти, фантазувати й створювати щось нове, адже усе, що нас оточує, – у минулому було чиєюсь мрією і розробкою!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Веб-квест до Дню захисту дітей

Коментарі