Навіщо ЛінкедІн для фахівця — поради від ZONE3000
2023-й добігає кінця. А Kharkiv IT Cluster разом із ZONE3000 підготували для вас останню в цьому році корисну статтю.
Тож пропонуємо трохи відволіктися від передсвяткової метушні та отримати додаткову порцію мотиваційного та пізнавального матеріалу. А саме — про розвиток особистого бренду в LinkedIn…
Чи всім потрібно реєструватися на LinkedIn? Як правильно заповнювати профіль і вести сторінку? Усе це та багато іншого в нашому матеріалі 👇
Трохи історії
LinkedIn існує вже 20 років! Заснували мережу в грудні 2002, а випустили — у травні 2003. Вже за 2 роки у ній було зареєстровано понад 1,6 млн користувачів, а у 2023 році їхня кількість становить понад 900 млн!
До речі, в нашій країні платформа стала популярною не так давно, а український інтерфейс з’явився влітку 2022.
Специфіка мережі
LinkedIn вважається професійною соцмережею для ділового спілкування, розміщення вакансій, пошуку роботи, обговорення різних тем тієї чи іншої галузі, розширення кола професійних контактів тощо.
⚠️ Цікавий факт: в Україні у LinkedIn зареєстровані переважно IT-фахівці. А ось у Америці та Європі мережею користуються люди з усіх сфер. Будь-то фермер, працівник чи власник салону краси, викладач, економіст — майже всі мають власну сторінку на LinkedIn. Ба більше, її відсутність іноді вважається приводом для недовіри.
Кому варто заводити акаунт на LinkedIn
Деякі люди досі помилково вважають, що реєструватися на платформі варто лише в тому разі, якщо ти в пошуках роботи. Але це зовсім не так…
Багато хто дійсно знаходить роботу через LinkedIn, і це круто! Але акаунт у такій мережі — ваша візитівка, маркер професійності. Тут можна і варто:
- Розвивати особистий бренд, ділячись експертністю через власні публікації та коментарі.
- Отримувати актуальну інформацію про тренди своєї сфери, івенти тощо.
- Розширювати професійне коло, знайомлячись з людьми, які можуть зіграти важливу роль у вашому житті як зараз, так і в майбутньому.
Як правильно заповнювати свій профіль і вести сторінку на LinkedIn?
Розділимо наші поради на блоки:
- Інформація про себе — tone of voice має бути легкий і невимушений, адже це не резюме і не автобіографія. Краще, щоб опис був коротким та влучним — при одному погляді інший користувач має заочно познайомитись із вами та зрозуміти, чим ви займаєтесь у професійному житті.
- Заголовок. Його можна використати як місце для фантазії. Це те, що виділятиме вас серед інших користувачів. Незвичайний опис своєї діяльності, життєве кредо, сильні сторони — приділіть увагу та ретельно подумайте над заголовком. Ось декілька прикладів для натхнення:
– Sales solutions for your business
– Marketing professional and consultant
– Software Developer l Creating amazing games
– Your reliable AdManager etc. - Фото профілю. Ну, по-перше, не квіточки чи тваринки, а саме ваше фото. По-друге, краще обрати портретний формат, аби було гарно видно обличчя. Надавайте перевагу позитивному виразу обличчя з легкою усмішкою.
- Банер. Це фонова картинка, яка також може стати інструментом для інформації або самовираження. На банері частіше за все розміщують логотип своєї компанії, напис зі своєю життєвою позицією тощо.
А тепер про активність
Аби соціальна мережа працювала на вас, лише завести акаунт — мало. Що важливо робити:
- Своєчасно оновлювати інформацію при зміні посади чи компанії, додавати освіту (зокрема, проходження курсів чи тренінгів).
- Коментувати публікації інших користувачів, ділитися своєю думкою.
- Робити репости тих дописів, які вам відгукуються.
- Ділитися результатами своєї роботи (звісно, дотримуючись політики конфіденційності).
- Знайомитись з людьми.
До речі, у соціальній мережі LinkedIn точно немає місця для скромності. Рекламуйте себе та свої здібності. Якщо залучені до проєктів у кількох компаніях, обов’язково пишіть про це. Чим більше уваги IT-спільноти — тим вище ваша цінність як спеціаліста.
Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: