Як успішно пройти інтерв’ю на омріяну посаду — поради від ZONE3000
Новий місяць = нова порція корисних матеріалів, яку ми готуємо спільно з компанією ZONE3000. І сьогодні ми вирішили обрати важливу тему — правила поводження на інтерв’ю.
З одного боку, поради щодо того, як «зачепити» роботодавця на співбесіді, давались вже багато разів. А з іншого — коли настає час Х, чомусь вони вилітають з голови, та через хвилювання здобувач не завжди може справити гарне враження (особливо, якщо йдеться про новачків).
Перше, на чому хочемо наголосити: хвилюватися перед та під час інтерв’ю — нормально! Адже співбесіда — це про вихід із зони комфорту. Незнайомі люди, неочікувані питання, усвідомлення важливості події — нашій психіці дещо складно опанувати такі моменти, тому цей процес часто супроводжується тривогою.
Та кожне інтерв’ю (незалежно від результату) варто сприймати як досвід. Співбесіди поступово тренують у нас навичку зберігати спокій, вчать підкреслювати свої сильні сторони й налагоджувати контакт з незнайомцями. Погодьтеся, усі ці скіли стануть у пригоді в багатьох життєвих та професійних ситуаціях. Тому відвідувати та аналізувати їх – це дійсно корисно.
Ну що ж, а тепер до порад, які допоможуть пройти цей шлях спокійно й гідно.
Правило № 1. Будьте щирим
Досвідчений рекрутер одразу бачить, коли людина явно перебільшує свої реальні знання та навички. А навіть якщо це зроблено майстерно, то вже в процесі роботи цей «баг» неодмінно вилізе, і буде дуже неприємно. Тож показувати себе фахівцем у напрямі, який для вас є далеким, точно не варто.
А ось зробити акцент на своїх здібностях, які є ключовими вимогами у вакансії, — гарна ідея.
Правило № 2. Розберіть вимоги заздалегідь
Аби говорити чітко й по суті, радимо напередодні інтерв’ю проговорити (або навіть краще прописати) свої знання та досвід по кожному пункту вимог до кандидата. Якщо десь є пробіл, це зовсім не привід відмовлятися від можливості стати кандидатом. Чесно скажіть, що не зовсім відповідаєте тій чи іншій вимозі, але обов’язково зазначте, що плануєте робити, аби це виправити (самостійне навчання, відвідування курсів, практика тощо).
Правило № 3. Будьте спокійними
Дихання, медитації, афірмації — оберіть свій спосіб налаштування на спокійну розмову. Також спробуйте налаштуватися на те, що співбесіда – це просто діалог, а не щось, що вирішує вашу долю. І навіть якщо сьогодні успіху не станеться, це не катастрофа.
До речі, якщо хвилювання добряче заважає, про це теж можна щиро сказати на початку інтерв’ю. Повірте, стане трохи легше 🙂
Правило № 4. Ставте питання рекрутеру/менеджеру
Інтерв’ю — це не допит здобувача, а процес взаємного спілкування. Радимо заздалегідь підготувати питання про роль, компанію тощо, аби поставити їх під час співбесіди. Окрім отриманої інформації, яка є дуже цінною, ви продемонструєте свою зацікавленість та серйозне ставлення до майбутньої роботи. А це є важливим сигналом для рекрутера.
Правило № 5. Вивчіть інформацію про компанію
Додатково підкреслити свої серйозні наміри можна через обізнаність про компанію, в якій ви проходите співбесіду: чим вона живе, які цінності має, які люди там працюють. Інформацію можна отримати на сайті, у соцмережах, блозі тощо. Під час розмови використовуйте фрази: «Я читав на вашому сайті, що…», «Ваші дописи говорять про…».
Правило № 6. Подбайте про зовнішній вигляд
В IT сфері ніколи не було жорсткого дрес коду. Та й більшість інтерв’ю відбувається онлайн. Одягайтесь у своєму стилі, аби почуватися більш впевнено. Але буде краще, якщо ваш образ виглядатиме охайно й зібрано.
Правило № 7. Не уникайте small talk
Розпочати розмову з короткої розмови на неробочі теми або обговорити спільне хобі в процесі — дійсно гарна ідея. Це допоможе розрядити атмосферу й зблизитись зі співрозмовником. Музика, кіно, події — простір для вибору широкий. Проте не забувайте, що існують теми-табу, яких точно не варто торкатись (політика, релігія тощо).
Правило № 8. Залиште по собі приємне враження
Навіть якщо в процесі ви зрозумієте, що вам не по дорозі, будьте ввічливими й відкритими до кінця розмови. Можливо, в майбутньому ця компанія ще з’явиться у вашому житті. І, звісно, варто дотримуватися загальних правил етикету спілкування: уважно слухати співрозмовника, давати чіткі відповіді. Такі базові речі мають великий вплив на враження інтерв’юера.
А вам є що додати до цього списку? Можливо, у вас є власні правила, яких ви дотримуєтесь під час співбесіди.
Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: