ТОП професій майбутнього — добірка від ZONE3000

ТОП професій майбутнього — добірка від ZONE3000

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Сьогодні у нашій спільній рубриці із компанією ZONE3000 підіймаємо важливу тему — професії майбутнього. Адже разом із шаленим розвитком технологій змінюється і попит на певні спеціальності. Наприклад, ще 10 років тому ніхто не міг уявити, що оператори дронів будуть настільки в попиті, а реклама в соцмережах створить потребу у рілз-мейкерах. Тож сучасні тренди вказують на те, що нові професії з’являтимуться досить швидко завдяки блискавичному технологічному прогресу.

Пропонуємо поміркувати про те, які IT фахівці будуть потрібні на ринку вже за кілька років. Можливо, вас зацікавить напрям, у якому захочете розвиватися вже зараз.

Фахівець із видалення даних

Будь-яка інформація, яку ми публікуємо у всесвітній мережі, залишається там назавжди. І видалити її повністю самостійно неможливо. Тож якщо раптом у вас з’явиться потреба замести деякі або навіть всі свої діджитал-сліди, то такий спеціаліст стане точно в пригоді.

Менеджер взаємодії людини з роботом

Цей професіонал точно знатиме, як оптимізувати стосунки людей з машинами. З його допомогою ця взаємодія стане контрольованою та оптимізованою. Спеціаліст буде пропонувати та обґрунтовувати, які саме процеси краще автоматизувати, а які — залишити на виконання людині.

Інженер сміття

Попри наявні способи переробки кількість сміття на нашій планеті безупинно росте. Тож попит на спеціалістів, які розв’язуватимуть глобальні проблеми забруднення, точно буде високий. Інженер сміття розроблятиме розумні способи перероблення у великих масштабах та шукатиме найефективніші типи ресайклінгу, аби врятувати Землю від масштабного забруднення.

Розробник подорожей у доповненій реальності

Прогулятися по Лувру або злітати на Місяць, не виходячи з дому, — це не сон, а реалістична можливість, яка буде доступна кожному за 5-10 років. Тревел розробник майбутнього створюватиме проєкт і власне доповнену реальність за індивідуальним запитом клієнта та забезпечуватиме максимальне занурення у світ віртуальних подорожей.

Координатор дронів

Наземними роботами, що доставляють товари та їжу, вже нікого не здивувати. А уявіть собі, що в найближчому майбутньому логістичні послуги надаватимуть за допомогою дронів. І звісно буде потрібен спеціаліст, який відповідатиме за їхній запуск, управління, обслуговування, відстежування тощо. Він контролюватиме не одиничні апарати, а велику логістичну систему подібно до диспетчера в аеропорту.

Аудитор упередженості алгоритмів

Упередженість алгоритмів — процес перегляду й перевірки алгоритму ШІ на коректність. Цей фахівець слідкуватиме за використанням штучного інтелекту в кожному бізнес-підрозділі компанії. Адже вже багато говорять про те, що ШІ не лише допомагає, а й іноді шкодить. Саме тому контролювати його використання, а разом з тим попереджати ймовірні проблеми точно необхідно.

Оператор медичного робота

Вчені прогнозують, що невдовзі більшість хірургічних втручань виконуватимуть роботи. Завдяки цьому операції будуть проходити швидше і якісніше. Проте управляти такими машинами треба, і цим буде займатись спеціалізований оператор, який підтримуватиме й контролюватиме їхню роботу.

Експерт по роботі із цифровими замка́ми

Така інноваційна розробка як цифровий замок забезпечує високий рівень безпеки. Проте, як і жодна інша технологія, не є ідеальною. Тож такий собі «цифровий слюсар» не лише встановлюватиме такі замки, а й визволятиме вас із зачиненої автівки або допомагатиме потрапити в будинок, якщо система раптом вийде з ладу.

Менеджер автономного транспорту

Цей фахівець забезпечуватиме ефективну й безпечну роботу доріг, по яких вже за 10 років будуть їздити загалом безпілотні автомобілі. Одне з пріоритетних завдань менеджера автономного транспорту — керувати автоматизованими процесами, аби запобігати заторам на дорогах.

Розробник інфраструктури зарядки електромобілів

І знову про автівки. Спеціалісти прогнозують, що до 2040 року кількість електрокарів досягне позначки у 548 млн, отже розвивати й вдосконалювати інфраструктуру зарядних станцій варто вже зараз. Тож попит на розробників такої інфраструктури буде невпинно зростати.

Координатор стосунків чат-боту та людини

Професія HR буде залишатися у попиті, проте обовʼязки такого фахівця можуть змінюватися, розширюватися і переростати навіть у нові позиції, наприклад, як ця. Такий фахівець стежитиме, аби через використання віртуальних помічників не ігнорувалися емоції працівників, зокрема, такі як занепокоєння чи розчарування.

Деякі з цих спеціальностей можуть здаватися трохи «кіношними», але сучасна tech-галузь щодня доводить, що все можливо. Тож цілком імовірно, що подібні вакансії ми побачимо вже за 2-3 роки. А це означає, що починати вивчати той чи інший напрям можна вже зараз.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. 7 платформ для самостійного навчання програмування — рекомендації від ZONE3000
  2. Добірка AI інструментів — рекомендації від ZONE3000
  3. Розвінчуємо міфи про роботу в ІТ-сфері

Коментарі