Розвінчуємо міфи про роботу в ІТ-сфері — рекомендації від ZONE3000
Прийшов час для нашої постійної рубрики, яку ми готуємо разом із компанією ZONE3000. І сьогодні ми з радістю пропонуємо вам веселу та одночасно корисну статтю, в якій ми розвінчуємо популярні міфи, що оточують роботу в IT-сфері.
Ми всі мали справу з дивними чутками й стереотипами. Іноді ці уявлення можуть здатися правдивими, але сьогодні розберемося, чому це не так.
Нам важливо показати, наскільки вони віддалені від реальності. Тож, дозвольте провести вас через факти та логіку, щоб спростувати ці міфи та показати справжню картину. Разом з нами вирушайте у цю захопливу подорож, де ми розкриємо справжні обличчя індустрії інформаційних технологій!
Міф № 1
Програмісти та інші технічні IT-спеціалісти – інтроверти
Багато хто уявляє айтівця як усамітнену людину, що спілкується лише зі своїм комп’ютером та з обраним колом людей, і то через месенджери. Та це омана! Серед технарів є зовсім різні люди. Одні обожнюють тусовки, виступи на велику авдиторію, інші цього терпіти не можуть.
Люди обирають професію технічного спеціаліста зовсім не через певні особливості характеру, а через власні вподобання до напряму, перспективність професії, можливості тощо.
Міф № 2
Технічним спеціалістом можна стати, тільки здобувши відповідну освіту
Для більшості напрямів це дійсно необхідна умова. Проте є виключення – технічна підтримка. Наприклад, у ZONE3000 на посаду Customer Support Specialist єдина умова – це англійська рівня Intermediate і вище. Це буде класний старт IT-кар’єри, а навчитися всього можна одразу в компанії. Деталі вакансії – за посиланням https://bit.ly/47ulP1I.
Міф № 3
Будь-який айтішник може допомогти мені розібратися з гаджетом
Гадаємо, майже кожен технічний спеціаліст чув таке прохання. Але ці фахівці не є механіками, майстрами на всі руки, гуру зі встановлення ПЗ і т.п. Зазвичай це людина вузькоспеціалізована. Звісно, вона може розбиратися в тому, як позбавити ваш комп’ютер від вірусу або розширити оперативну пам’ять. Та все ж не варто вішати ярлики й постійно просити айтішника розв’язувати проблеми з вашим ноутом, телефоном тощо 😉
Міф № 4
Головне – отримати хард скіли по професії, а англійську можна підтягнути згодом
Насправді майже всі вакансії в IT містять вимогу – знання англійської. По-перше, спілкування із замовником зазвичай ведеться саме англійською, а по-друге, володіючи іноземною, ви зможете отримувати найсвіжішу інформацію по своєму напряму та розвиватися швидше. Тож англійська – це абсолютний must.
Міф № 5
IT-сфера – для чоловіків!
Дивно, але досі зустрічається таке несправедливе твердження. Та в компаніях є безліч прикладів успішних дівчат, які працюють на різних посадах, зокрема, на керівних. Наприклад, у ZONE3000 є Product-менеджерки, розробниці, адміни, PR та HR-менеджерки тощо.
Міф № 6
В IT немає місця креативу
Оце з точністю до навпаки. Приміром, та ж розробка – це не суворі математичні формули. Звісно, спеціалісти мають знати патерни архітектури, принципи проєктування (S.O.L.I.D., DRY, KISS, YAGNI) і правила стилістики коду. Але далі вже творчість.
Розробники мислять широко, підходять по-різному до кожної задачі та прагнуть застосувати свої знання та досвід. Так вони знаходять креативний підхід до написання свого коду, який буде коректним, зрозумілим, структурованим та, головне, виконувати свою функцію.
Міф № 7
Треба лише закінчити курси і все – ти в IT-спільноті
Це не зовсім так. Потрапити в айті сферу після короткого навчання, не докладаючи інших зусиль, дуже складно. Наразі пропозиція на ринку серед спеціалістів junior суттєво перевищує попит, тому важливо розвиватися ширше: брати участь у хакатонах, робити власні пет-проєкти, регулярно слухати подкасти, відвідувати конференції. Також радимо займатися особистим професійним брендом – активно вести соцмережі (зокрема, LinkedIn), коментувати статті на спеціалізованих ресурсах тощо.
Все це може стати вашими додатковими перевагами під час пошуку роботи. Але треба усвідомлювати, що цей шлях має бути постійним – навіть якщо ви вже працюєте, варто не зупинятися у розвитку.
Міф № 8
Я занадто дорослий для IT
Почати свій шлях в IT ніколи не буває пізно. Про це свідчить безліч випадків світчингу до галузі інформаційних технологій. Адже вирішальним фактором є зовсім не вік, а бажання плюс професійні та особисті якості.
Маємо надію, що ми довели хибність розповсюджених міфів про роботу в IT-сфері. Тож якщо вас зупиняло якесь із цих тверджень, сподіваємося, тепер ви налаштовані більш рішуче. Бажаємо успіхів!
Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: