5 корисних чат-ботів_Kharkiv_IT_Cluster

Корисні телеграм-боти: добірка від Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

За період повномасштабної війни українці створили чимало важливих мобільних додатків та чат-ботів, які можуть стати в пригоді майже в будь-яких життєвих ситуаціях.

Від інформації про волонтерів, повітряну тривогу та рекомендації з надання першої допомоги до ботів, що розшукують зниклих, та чатів із реальними українцями, які готові перевезти вас та ваші речі.

Тож, Kharkiv IT Cluster підготував перелік корисних чат-ботів у час війни. Усе це суттєво може полегшити життя пересічного українця, головне — мати заряджений смартфон, іноді навіть без доступу до мережі.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Що таке чат-бот і що вміють боти?

Месенджери та соціальні мережі вже давно перестали бути просто зручними платформами для спілкування. Наразі Telegram, Viber, Facebook Messenger — це ще й бізнес-платформи, які пропонують різноманітні інструменти для продажу та просування товарів та послуг. Один з таких інструментів — чат-боти.

Chatbot (чат-бот) — це програма, що розроблена на основі технологій машинного навчання та нейромереж. Вона створюється людиною для людей, щоб задовольнити певне коло цілей.

Цікавий факт: перший чат-бот був створений у 1966 році. Унікальна програма «Еліза» Джозефа Вейценбаума стала першою у світі віртуальною співрозмовницею. Проєкт імітував діалог із психотерапевтом, реалізуючи техніку активного слухання.

Концепція чат-ботів суттєво полегшує життя та економить ресурси компанії, адже дозволяє бренду цілодобово віртуально спілкуватися з клієнтами. Принцип роботи полягає у завчасно прописаних алгоритмах питань-відповідей, за допомогою яких бот одразу видає необхідну відповідь співрозмовнику. Таким чином можна автоматизувати рутинний процес «відповіді на найчастотніші питання».

Важливо й те, що через ботів компанія може створювати опитування та отримувати зворотний зв’язок від клієнтів. А отже, базуючись на отриманій інформації, зробити більш точкову та персоналізовану розсилку повідомлень на різних етапах продажів та покращити процес «комунікації».

Окрім надання техпідтримки, боти ще вміють збільшувати охоплення аудиторії та утримувати потенційного клієнта. Орієнтуючись на сучасну аудиторію, яка все більше надає перевагу месенджерам, маркетологи все частіше впроваджують чат-боти для розв’язання цих задач.

Як користуватися чат-ботом?

Для роботи з ботами вам потрібен тільки власний акаунт у Telegram. Взаємодія має вигляд звичайного спілкування в чаті, різниця полягає лише в тому, що по той бік екрану — не людина, а програма з початками штучного інтелекту.

У роботів немає статусів «онлайн» і «був у мережі», натомість відображається напис «бот». Окрім цього, боти не можуть самі почати спілкування. Для цього спершу обраного бота треба додати в групу або першим почати з ним діалог. Можна використовувати посилання типу telegram.me/ <ім’я бота> або пошук за іменем користувача. Знайти ботів просто, оскільки в них ім’я завжди закінчується на «bot», наприклад, @stop_russian_war_bot.

chat-bot-414x223 Корисні телеграм-боти: добірка від Kharkiv IT Cluster

Для роботи з ботами не потрібно ніяких спеціальних знань, адже в ботах є спеціальні клавіатури з командами для них. Головне — уважно читати й слідкувати за запитами, які ви надсилаєте в чат.

chat-bot1-414x202 Корисні телеграм-боти: добірка від Kharkiv IT Cluster

Добірка корисних телеграм-ботів в умовах війни

Народний месник

Департамент кіберполіції Національної поліції України розробив телеграм-бот «Народний месник». У чат-бот користувачі можуть повідомляти про мітки, залишені ворогом, виявлену техніку або російських окупантів, випадки мародерства, а також місця знаходження снарядів, що не розірвалися. Надана інформація надається підрозділам Національної Поліції України.

narodnyj-mesnyk Корисні телеграм-боти: добірка від Kharkiv IT Cluster

А ще додали нову функцію: повідомлення про поплічників окупантів (ви можете надіслати фото, скріншоти або посилання на сторінки у соцмережі). Громадяни, які мають камери зовнішнього відеоспостереження, де перебувають окупанти, можуть надати доступ до відео правоохоронцям, слідуючи інструкціям у боті.

Схожі боти: єВорог, STOP Russian War, Тарас-бот.

Дитина не сама

«Дитина не сама» — проєкт з підтримки та захисту прав дітей під час війни, створений за ініціативи радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук.

Ви дізнаєтесь, як прихистити дитину, що позбавлена батьківського піклування, як змінюється процедура усиновлення, а також знайдете контакти та поради для захисту прав дітей.

dytyna-ne-sama Корисні телеграм-боти: добірка від Kharkiv IT Cluster

Хочете прихистити дитину, яка залишилась без батьків? Наразі уряд працює над відновленням процедури усиновлення в регіонах, де не йдуть бойові дії. Тим часом ви можете прихистити дитину у своїй родині. Просто залиште для цього заявку в чат-боті в Telegram «Дитина не сама».

SaveUA

Завдяки боту «SaveUA» можна самостійно запропонувати та/або отримати волонтерську допомогу у своїй області. Система зв’язує між собою людей, які мають конкретний запит, з тими, хто заздалегідь зазначив, що може з цим запитом допомогти.

saveUA Корисні телеграм-боти: добірка від Kharkiv IT Cluster

Яку допомогу можна наразі отримати та надати завдяки боту?

● продукти харчування;
● одяг та речі;
● медикаменти та медичну допомогу;
● транспорт;
● житло та сховище;
● паливо;
● допомога тваринам;
● засоби самозахисту й багато іншого.

Волонтером може стати кожен. Навіть для однієї допомоги. Бот дозволить обмінятися контактами й зв’язатись напряму.

Схожі боти: Волонтерська гаряча лінія, Турботник, Прихисти Українців, Юридичний порадник для ВПО, Безпека жінок за кордоном.

Нам по дорозі

За допомогою телеграм-боту «Нам по дорозі» українці з автомобілями й українці, котрі шукають спосіб евакуюватися, можуть знайти одне одного.

Nam-po-dorozi-467x480 Корисні телеграм-боти: добірка від Kharkiv IT Cluster

Після активації боту, люди, які шукають водіїв, зможуть вказати звідки та куди вони хочуть поїхати, а також скільки місць їм потрібно. Потім буде потрібно описати чи є з вами діти чи тварини, багаж, з яким ви подорожуватимете, та інші деталі, про які слід знати водію.

Крім цього, бот запропонує поділитись посиланнями на профілі в Telegram та Instagram, щоб водії могли краще пізнати, з ким їхатимуть.

Щоб подорож була безпечною, бот буде наполегливо радити супутникам розмовляти лише українською та перевіряти один у одного документи в застосунку Дія.

Джгут 2.0

Наступний телеграм-канал «Джгут 2.0» — віртуальний помічник, що допоможе надати першу допомогу. У ньому є два режими: один — для медиків та тих, хто раніше отримав знання й навички з надання першої допомоги та хоче їх актуалізувати.

Другий — для людей без медичних знань. У цьому режимі бот надає прості інструкції, що не потребують особливих навичок. У бота є різні сценарії: що робити в разі травми, непритомності, епілептичного нападу, підозри на інсульт, болю в грудях тощо.

Dzhgut-2.0-448x480 Корисні телеграм-боти: добірка від Kharkiv IT Cluster

Добірка телеграм-ботів для підготовки до мультипредметного тесту

Ми знаємо, як важливо якісно підготуватися до мультипредметного тесту, особливо за таких складних умов. Тому підготували невелику, проте корисну добірку для наших вступників. Скоріше записуй, щоб не втратити!

🔸 Хімія ZNOcloud
🔸 Англійська мова

Наостанок варто зазначити, що наразі триває дуже сильна інформаційна війна. Країна-агресор намагається заплутати людей і може створювати різні канали, прикриваючись Україною. Головне — перевіряти їхню реальність. А про те, як якісно відбити інформаційний наступ під час війни, читайте в нашому матеріалі!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Емоційне вигорання на роботі: 5 ефективних способів побороти виснаження
  2. Kharkiv IT Cluster & WEBSPARK Бот для публікації ІТ-вакансій. Як він працює?
  3. Upwork_Kharkiv_IT_Cluster
  4. Безкоштовні курси англійської мови для українців
  5. Підбірка ігор про війну в Україні
  6. інформаційна гігієна

Коментарі