
Битва за Україну, єБайрактар, Ukrainian Farmy та інші. Підбірка ігор про війну в Україні
Війна триває. За цей період українські розробники створили безліч міні-ігор, які з легкістю можуть підняти настрій і бойовий дух.
Частина ігор втілює в собі неповторний українській фольклор, як-от наприклад, історію про виведених у біолабораторіях бойових гусей. Частина — просто дозволяє українцям трохи зняти стрес і побити президента рф соняшником, молоточком чи цеглиною.
Kharkiv IT Cluster підготував для вас патріотичну добірку ігор, які точно зможуть підбадьорити вас у ці непрості часи.
«Битва за Україну»
Українські розробники створили браузерну гру про російсько-українську війну. І хоча наразі це тільки демоверсія, вона вже доступна на сайті.
«Битва за Україну» – це браузерна покрокова стратегічна міні-гра. Головне завдання – перемістити частини ЗСУ з одних областей України до інших, щоб вигнати рашистів з української землі.
Правила гри досить прості:
👉 ЗСУ та орки ходять по черзі;
👉 за хід можна перемістити війська або атакувати;
👉 при переміщенні половина військ з однієї області переходить в іншу;
👉 при атаці втрати сторін залежать від співвідношення сил;
👉 втрати при атаці більші, ніж при захисті.
Також є додатковий складний режим «без пенальті оркам за недолугість». Тож пропонуємо вам спробувати власні сили й стратегії та прогнати загарбників з України якомога скоріше.
«Ukrainian Farmy»
Команда розробників ігор із України створила ще одну гру за мотивами російсько-української війни. Цього разу гравець має влитися в тракторний батальйон, який прославився «конфіскацією» великої кількості російської трофейної техніки.
В «UKRAINIAN FARMY» ви можете відчути себе одним із наймогутніших бойовиків на полі українського бою – українським трактористом. Киньте собі виклик та «високоточних» артилерійських обстрілів і захопіть якомога більше російських танків, вантажівок і БТР.
«Прості українські фермери регулярно потрапляють на відео, використовуючи свої трактори для захоплення російської військової техніки по всій країні», — описали свій проєкт творці.
Є версії гри для Windows і macOS, які розповсюджуються безкоштовно, але є можливість відправити розробникам будь-яку суму грошей у вигляді донатів. Усі зібрані кошти підуть на допомогу волонтерським та некомерційним організаціям, які допомагають Україні. Завантажити її можна на платформі itch.io.
«єБайрактар»
Щоб підняти бойовий дух українців, Євген Горбачов, Chief Product Officer у Diia Company, звернувся до iLogos Game Studios за розробкою. Компанія погодилася розробити гру на волонтерських засадах.
Створення «єБайрактар» зайняло п’ять ночей із урахуванням усіх правок. Ще майже стільки ж часу iLogos Game Studios витратила, щоб допомогти команді Діі інтегрувати гру в додаток.
«єБайрактар» є симулятором управління Bayraktar TB. У ході гри потрібно захищати блокпости та знищувати техніку російських окупантів.
«Для тих, хто просив управління Байрактаром через “Дію”. Оновлюйте застосунок та переходьте в послуги! Факультативно наша команда з друзями запустили для вас “цифрове заспокійливе”», — розповів Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.
«Якщо ви ще не спробували себе в ролі оператора легендарного безпілотника, долучитися до гри можна просто: авторизуйтесь в оновленому додатку «Дія». У розділі «Послуги» натисніть «Байрактор». Грайте у гру онлайн, знищуйте окупантів, отримуйте бали та вірте у перемогу України!», — зазначили в Мінцифрі.
«Steal Russian Tank»
Від початку повномасштабного вторгнення в мережі дедалі частіше почали з’являтися відео про мужніх і сміливих українців, які голими руками зупиняють окупантів. Кількість російських танків на рахунку українського народу тепер можна збільшити й в онлайн-грі «Farmers Stealing Tanks».
Максим Матяш, один із розробників гри «єБайрактар», опублікував свій новий проєкт Steal Russian Tank – гру, у якій український трактор краде російські танки.
«Натхненний сміливими людьми в Україні, я створив Farmers Stealing Tanks. У грі – фермер непереможний, а ворожі танки жахливо некомпетентні. Це, на мій погляд, відображає реальність», – пояснює автор.
Сенс Farmers Stealing Tanks досить простий. Потрібно керувати трактором з видом зверху, чіпляти російські танки та відвозити до комори. І при тому самому вціліти. Гравцеві надаються допоміжні інструменти — пляшки із запалювальною сумішшю та бонусне життя.
Механіка Steal Russian Tank побудована на класичній грі у змійці. Проте тут треба керувати трактором та збирати танки, які виходять із ладу або в них закінчується бензин.
Спробувати власні сили й зіграти в гру можна тут, достатньо мати гаджет та доступ до інтернету. Також на сторінці можна пожертвувати кошти до благодійного фонду підтримки українських дітей.
«Бути волонтером»
Життя українського волонтера під час війни лягло в основу гри «Бути волонтером». Колись думали про те, через які труднощі щодня доводиться проходити під час пошуку необхідних ліків чи їжі? Ця гра дозволить вам зрозуміти, хто такий український волонтер в умовах війни.
Гра побудована за дуже простою та поширеною механікою. Після короткого інтро гравець отримує можливість керувати фурою, яка везе допомогу. Основне завдання — збирати корисні для захисників України речі (бронежилети, ліки, шоломи), але ухилятися від ворожої техніки.
Спробувати себе в ролі волонтера можна тут.
«Rebuild Ukraine»
Ідея про гру, яка могла би відволікти українських дітей від типових шутерів, з’явилася в розробника з Черкас під час перебування в бомбосховищі. Павло Ізотов створив «Rebuild Ukraine» — гру про відновлення міст України.
У сховищі, де знаходився Павло, не було інтернету, проте можна було писати код. «Rebuild Ukraine» створили самотужки — з дизайном допоміг товариш, а тестуванням займалася дружина.
«Цю гру я вирішив створити після кількох днів у бункері, коли почув, як діти грали на мобільних та обговорювали зброю, вбивство, смерть. Часто звучали фрази з новин, все те, що зараз обговорюють дорослі.
Ідея в тому, щоб вони грали не в усілякі стрілялки й говорили про те, як когось убити або підірвати, а відволіклися. Спрямували увагу на відновлення міст. Тим більше, що кожен, хто грає у «Rebuild Ukraine», в прямому сенсі робить внесок у відновлення країни», — коментує Павло.
«Rebuild Ukraine» полягає в тому, щоб, натискаючи на цеглу на екрані, будувати українські будинки та визначні пам’ятки. Тут понад 100 рівнів та 10 великих міст України, серед яких Київ, Харків, Маріуполь та інші.
Гра вже вийшла на Android, версія для iOS наразі в процесі затвердження. Усі прибутки від внутрішньої реклами спрямують на гуманітарні благодійні організації, які допомагають українцям, зокрема у World Kitchen.
«Все буде Україна»
Чергова патріотична гра, у якій необхідно утилізувати різноманітну військову техніку російської армії. Основне призначення — заклик до підтримки волонтерських рухів та ознайомлення з інформацією про потенційно небезпечні предмети.
«Все буде Україна» — це браузерна гра, яка містить у собі довідкову інформацію щодо ворожої техніки. Розробник гри повідомляє, що програмування для нього — це переважно хобі, а сам він артист цирку. Однак він періодично розробляє додатки для різних потреб. Здебільшого це бекенд програми на PHP, Telegram-боти.
На початку війни автор гри «Все буде Україна» захотів більше ознайомитись із найменуванням техніки окупантів. Так і виникла ідея створити добірку інформації про військову техніку загарбників, додавши до неї меми, що виникли впродовж повномасштабної війни — трактористів та ромів, які крадуть танки, банки з помідорами та огірками, лукашенка. Наразі автор також працює над новою грою «Медведчук має талант».
Пропонуємо скоріше відволіктися від новин та з користю для себе провести час! Пограти у «Все буде Україна» можна тут.
«Catch Crazy Dictator»
Харківський розробник випустив гру Catch Crazy Dictator, у якій треба полупцювати путіна молоточком чи цеглиною. Вдарити президента рф необхідно в момент, коли він вилазить з кремля, своїх бункерів у Сибіру та на Уралі, а також з пекла.
Ідея створити «Catch Crazy Dictator» виникла, коли розробник ховався в підвалі свого будинку в центрі Харкова, а російські літаки й ракети обстрілювали вулиці міста.
Гра розповсюджується в магазинах Google Play та App Store Усі зібрані донати передаються Українській благодійній ініціативі — Паляниця. Усі кошти, зібрані з покупок у грі, перераховуються на допомогу Збройним Силам України.
Тож, талант українського народу — безмежний. А головне — навіть у скрутні моменти, у періоди, коли над нашими містами літають ракети, ми залишаємося разом і шукаємо методи, як підбадьорити одне одного.
Усе є Україна!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: