Upwork_Kharkiv_IT_Cluster

Upwork для українців: як почати працювати без досвіду чи знання англійської

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Шукати нову роботу, заробляти, фінансово підтримувати економіку та відбудовувати Україну — такі завдання нині постали перед українцями. Чимало іноземних компаній відкривають додаткові вакансії та допомагають українцям працевлаштуватися навіть під час війни.

Таку можливості, зокрема, надає американська біржа для фрілансерів Upwork. Kharkiv IT Cluster розібрався, як працює платформа, як якісно створити власний профіль та правильно презентувати себе замовникам для того, щоб почати заробляти вже зараз.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Що таке Upwork?

Upwork — це всесвітня біржа праці, що об’єднує мільйони компаній із незалежними фахівцями по всьому світу. Тут ви можете знайти роботу в будь-яких компаніях: від стартапів, що складаються з однієї особи, до компанії зі списку Fortune 100.

Упродовж майже 20 років розробники веб-сайтів, тестувальники, дизайнери, копірайтери, юристи та бухгалтери знаходять тут клієнтів з різних країн, розкривають свій творчий потенціал та створюють цікаві проєкти.

До речі, незалежні фахівці, які співпрацюють з роботодавцями на Upwork, заробили понад 2,3 мільярда доларів у 2020 році.

Фрілансери можуть розміщувати на платформі свої анкети в таких категоріях:

👉🏻 розробка;
👉🏻 дизайн і креатив;
👉🏻 продажі та маркетинг;
👉🏻 написання та переклад текстів;
👉🏻 адміністрування та підтримка клієнтів;
👉🏻 фінанси та бухгалтерський облік;
👉🏻 інженерія та архітектура;
👉🏻 юриспруденція.

kategoriyi-na-aprvork-414x190 Upwork для українців: як почати працювати без досвіду чи знання англійської
Діяльність ресурсу починалася лише з веб-розробки та дизайну. Проте за останні роки зріс попит на нетехнічні ІТ-спеціальності — маркетинг та продажі, клієнтська підтримка, переклад, пошук та обробка даних, віртуальний асистент, копірайтинг. Це чудова новина, якщо ви не технічний спеціаліст, але мрієте про роботу віддалено.

Які переваги Upwork?

Висока оплата праці

Основна причина бажання українських фрілансерів спробувати працювати на Upwork — це, звичайно, більш висока оплата праці. Середня погодинна ставка для кваліфікованих працівників — 15$ за годину, а досвідчені фрілансери отримують приблизно 30$ за годину.
Такий розмір оплати праці можливий і на вітчизняних біржах, проте в більшості випадків отримати його можуть лише «зірки» біржі, яких не так і багато на кожній платформі.

Покращення англійської мови

Якщо у вас є деякі проблеми з англійською мовою, то це для роботи на Upwork не проблема. Звичайно, вам доведеться більше часу витрачати на переклад для спілкування з клієнтами, але за кілька місяців це пройде. Тому головне – не боятися і почати комунікувати, при цьому максимально використовувати доступні інструменти для написання англійського тексту.

Розширення кругозору

Неочевидна проблема під час роботи на Upwork — це різниця в культурі, традиціях і навіть часовому поясі. Проте в усьому цьому є плюс — можливість відряджень за кордон. За довгострокових відносин клієнти часто запрошують фрілансерів до себе, щоб просто познайомитися або навіть переїхати на роботу в офіс до іншої країни. Головне — бути відкритим до нового й з повагою ставитися до ментальності інших людей.

Професійний розвиток

Часто знання вітчизняних фрілансерів не підходять для міжнародного ринку. Тож спеціалістам, які потрапили в іноземне середовище, необхідно постійно розвиватися, вивчати багато нового, вдосконалювати себе як фахівця та власні професійні знання та навички.

Швидкий вихід на закордонний ринок

Серед явних переваг — майже миттєвий вихід на міжнародний ринок. Upwork дозволяє зробити це протягом тижня. Звичайно, великі клієнти з’являться не відразу, але достатньо зареєструвати профіль — і ваш бізнес уже стає помітним у всьому світі.

Гід по роботі на Upwork

Із чого почати роботу? Заповніть правильно профіль!

Кожен користувач має профіль на біржі. Один із найважливіших чинників, який допоможе фрілансерам знайти клієнтів, — це якісно й докладно заповнений профіль.

Цікавий факт: компанії можуть винаймати навіть фрілансерів без досвіду роботи на платформі, якщо їх вразить портфоліо та біографія фахівця.

reyestratsiya-na-apvork-414x221 Upwork для українців: як почати працювати без досвіду чи знання англійської

Окрім того, повністю заповнений профіль потрібен, щоб у вас з’явився рейтинг і ви змогли отримати статус Rising Talent. Для цього новачкам необхідно закрити кілька проєктів на 5 зірочок. А значок Rising Talent допоможе виділитися серед інших та підійме вас на вищі позиції для клієнтів.

Виберіть вакансію та складіть супровідний лист

Коли профіль готовий, відстежуйте вакансії та надсилайте заявки на ті, що вас зацікавили. Відгукуйтесь лише на релевантні досвіду вакансії.

Відповідно до правил Upwork, є ліміт — податися можна на 30 вакансій на місяць. Проте будьте уважні! Адміністрація банить за нерозбірливу подачу, і це призводить до відсутності відповідей від клієнтів.

Відгукуйтеся тільки на свіжі вакансії (не старші за один день) і відстежуйте кількість кандидатів, що вже подали заявку (ця цифра демонструється для всіх). Якщо там більше 20 осіб, не рекомендовано надсилати власну заяку, адже ваша анкета легко загубиться в довгому списку кандидатів.

Якщо вакансія відповідає всім вимогам (вона свіжа, з невеликою кількістю кандидатів і клієнт має вигляд адекватного) — це шанс. Перша точка контакту — супровідний лист. Пишіть чітко, коротко й лише релевантну інформацію.

Важливо: намагайтеся написати новий лист на кожну окрему вакансію. Уся комунікація на Upwork відбувається лише англійською мовою — рівня B2 достатньо, щоб розпочати роботу.

Пройдіть інтерв’ю з клієнтом

Якщо все складеться на вашу користь, клієнт відповість і запропонує зателефонувати для співбесіди. Іноді контракти відкриваються після листування в чаті, коли роботодавець просто уточнює важливі для нього деталі. Але для довгострокових контрактів логічно знайомитись.

Схема співбесід із клієнтами на Upwork досить проста:

⭐️ клієнт представляється і розповідає про компанію та вимоги до кандидата;
⭐️ клієнт просить вас розповісти про ваш досвід;
⭐️ клієнт просить розповісти, як ви могли б вирішити його запит;
⭐️ укладання угоди: обумовлюються технічні моменти — оплата, терміни, графік роботи, очікування сторін.

Якщо після інтерв’ю відповідь позитивна — вітаємо, вас найняли! Якщо клієнт попросив час для обдумування, то не варто засмучуватися. За умови якщо немає жодних звісток упродовж 7 днів, напишіть follow up пару пропозицій з нагадуванням про себе й питанням за підсумками дзвінка.

Не варто боятись спілкування з клієнтом. Будьте дружелюбними й сприймайте те, що відбувається, як корисний досвід.

Створення профілю на Upwork. Як правильно себе презентувати для замовників на Upwork?

Ваш особистий профіль — це ваша візитна картка та єдиний канал, за допомогою якого ви можете створити перше враження. Тож, почнімо розповідати про себе! У своїй анкеті варто вказати такі дані:

  1. Виберіть загальну категорію роботи (можна обрати щонайбільше чотири категорії).
  2. Залиште кілька речень про те, чим ви займаєтеся: керую віддаленими командами; налаштовую таргетовану рекламу; пишу й редагую тексти; тестую сайти й додатки на баги тощо. Усі скіли відображатимуться у вашому профілі — ви можете розмістити їх у потрібному порядку.
  3. Зазначте рівень досвіду та експертизи в обраних категоріях (початковий, середній або експертний).
  4. Розкажіть про вашу освіту.
  5. Укажіть свої досягнення (згадайте компанії, з якими ви працювали в минулому, будь-які проєкти з інших сайтів та бірж фрілансерів та сміливо напишіть про них).
  6. Згадайте про свій рівень англійської або будь-якої іншої мови (основна комунікація на платформі відбувається англійською, проте деякі клієнти можуть вести бізнес іншою мовою. Тож варто вказати всі мови, якими володієте. Важливо також вказувати реальний рівень, щоб уникнути проблем і труднощів під час співпраці).
  7. Розкажіть клієнту, чому варто скористатися вашими послугами, укажіть результат, який він зможе отримати.
  8. Залиште свої фото й контактні дані.

akaunt-na-Upwork-414x261 Upwork для українців: як почати працювати без досвіду чи знання англійської

Також ви зможете додати у свій профіль портфоліо та резюме — їх можна імпортувати з профілю в LinkedIn або заповнити дані вручну та вступне відео, щоб показати потенційним клієнтам, хто ви і чим займаєтеся.

Як працювати на Upwork без знання англійської

Для цього й необхідно вказувати в анкеті справжній рівень вашої англійської. Ви можете самі говорити про те, що листуєтеся, але не телефонуєте. Потрібно просто прямо й чесно говорити, що ви не принесете жодної користі під час дзвінку й найефективніший спосіб спілкування з вами — це текст. У цій ситуації ви можете скористатись Google-перекладачем та Grammarly, щоб перевірити текст.

Як отримувати оплату за замовлення на Upwork?

На біржі існує два варіанти роботи: погодинно (Hourly) і фіксована ціна (Fixed Price). У першому випадку ви будете отримувати оплату за кожну годину вашої роботи, другий — оплата фіксованого бюджету за завдання.

Для першого режиму роботи на платформі є спеціальна програма, яка дозволяє засікати робочий час. Вона робить скрін один раз в десять хвилин, щоб замовник міг перед оплатою подивитися, чим ви займалися. Скрін можна видалити, але тоді не враховуються 10 хвилин часу, які були пов’язані з цим проміжком. Також є можливість ручного введення часу, але це можливо за узгодженням із замовником.

Усі оплати від клієнтів проходять через систему Upwork. Це дає змогу здійснювати безпечні угоди безпосередньо на платформі. Можна обрати різні формати оплати — прямий депозит, PayPal, Payoneer, банківський переказ. Ураховуйте також, що платформа бере комісію за послуги — певний відсоток від ваших прибутків.

Ви сплачуєте:
20 % — за перші $500, які ви виставляєте клієнту;
10 % — для загальних рахунків від $500,01 до $10 000;
5 % — для загальних рахунків понад $10 000.

Також у Upwork є спеціальна валюта Connects, якою ви можете сплачувати різні дії на платформі. Її можна вигравати, купувати та заробляти завдяки успішним співбесідам, проходженню сертифікації.

Декілька порад наостанок

Щоб досягти успіху на Upwork, ви повинні дотримуватися інструкцій, встановлених клієнтом. Якщо цього не зробити, ваш обліковий запис буде видалено.
Найпоширеніші порушення, яких слід завжди уникати:

👉🏻 просити оплату за межами Upwork;
👉🏻 невиконання контрактів (якщо таке трапиться, клієнти можуть поскаржитися в Upwork, що може призвести до втрати облікового запису);
👉🏻 заборонені відгуки із ненормативною лексикою, погрози клієнту.

Звичайно, тонкощі успіху роботи на Upwork на цьому не завершуються. Але цих найпростіших правил вистачить для старту. Допитливість та завзятість призведуть до перемоги!

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Емоційне вигорання на роботі: 5 ефективних способів побороти виснаження
  2. Безкоштовні курси англійської мови для українців
  3. Підбірка ігор про війну в Україні
  4. 5 корисних чат-ботів_Kharkiv_IT_Cluster
  5. Як визначити свій рівень англійської?

Коментарі