Нова реальність, до якої нас не готували

HR CommunITy з Оксаною Іордатьєвою: як пройшов мітап

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У цей важкий час кожен із нас потребує моральної підтримки. Особливо важливо почути й усвідомити, що ти зі своїми почуттями не залишився сам. Оточуючі так само переживають стрес, відчувають ті самі емоції, що й ти. Багато українців відчули, що їх життя назавжди змінилися, починаючи з відмітки 24 лютого.

Саме такі думки несе за собою зустріч HR communITy, що 24 травня організував Kharkiv IT Cluster та Оксана Іордатьєва, яка обіймає посаду HR-manager у компанії ITRDev.

Тема мітапу — «Нова реальність, до якої нас не готували», на якому ми розібралися:

  • які бувають реакції на стрес;
  • де місце кожного з нас;
  • як ми можемо допомогти собі та іншим;
  • яка існує профілактика стресу;
  • чи залежить стресостійкість людини від її темпераменту;
  • що робити із невизначеністю під час війни.

Стрес та допомога собі

Кожен із нас перебував у стресових ситуаціях за період війни: під час збору тривожної валізки, нескінченного скролінгу стрічки новин, пошуку місця, куди можна евакуюватися тощо.

Оксана Іордатьєва поділилася набором технік, які допоможуть «заземлити» себе чи своїх близьких у стресовій ситуації. Вони корисні, коли ви відчуваєте сильні емоції та пригнічення або переживаєте панічні атаки, флешбеки чи кошмари. Техніки розраховані на різні напрямки, кожен із вас може дібрати собі більш комфортний, наприклад:

  • фізичні техніки (фізичне навантаження);
  • розумові техніки (вирішення математичних або на логіку задач);
  • заспокійливі техніки (щось на кшталт йоги).

Які реакції на стрес бувають?

Їх усього п’ять: бий, біжи, замри, допомагай, знай. Кожна з цих реакцій характеризує певну модель поведінки, наприклад, у стані «допомагай» – людина відчуває постійну потребу бути потрібною і приносити користь суспільству.

Учасникам мітапу вдалося визначити, який тип реакції вони спостерігали в себе під час перших тижнів війни, а пані Оксана влучно доповнила, як можна допомогти собі й своїм близьким відповідно до цього.

Де місце кожного із нас?

«Хто я? Яка моя функція? Що я можу зробити в цій війні?». Такі питання ставить собі чи не кожний українець від початку повномасштабного вторгнення. Спільно з пані Оксаною нам вдалося визначити, що найкраще місце — це те, де ви перебуваєте зараз.

«Не кожен має брати зброю до рук і йти на фронт. ІТ-сфера повинна залишатися на своєму місці й допомагати країні економічно триматися. Міцний фронт можливий тільки завдяки міцному тилу», – коментує спікерка.

Упродовж зустрічі учасники ділилися власним досвідом та спогадами перших тижнів війни, брали активну участь в обговоренні актуальних для нашого сьогодення проблем і висловлювали власні думки. А наприкінці мітапу на гостей чекав бонус — добірка книжок, яка допоможе віднайти мотивацію та натхнення.

«Як на мене, ком’юніті — це саме той простір, де можна розширити нетворкінг, поділитися досвідом, почути думку інших та знайти однодумців. Саме такі зустрічі допомагають знайти відповіді на питання, мотивують та надихають на нові перемоги», – зазначає Оксана Іордатьєва.

А подивитися повний запис цього чудового мітапу можна, зазирнувши до нашого каналу на YouTube:

Kharkiv IT Cluster щиро вдячний Оксані Іордатьєвій за можливість легко й відверто поговорити про актуальне, пізнати себе й свої реакції на стрес та усвідомити, що всі ми не наодинці, а разом тримаємо курс до перемоги!

До зустрічі на наступних мітапах!

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Емоційний інтелект: як розвивати і для чого це потрібно?
  2. корпоративна соціальна відповідальність
  3. івент про виплати криптовалюти

Коментарі