івент про виплати криптовалюти

Як прийшов івент «Мої контрактори запросили виплати в крипто, з чого почати?»

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

9 червня в форматі Q&A сесії пройшла зустріч, присвячена крипто-виплатам для контракторів.

Спікеркою виступила Вероніка Корж, керівниця продукту SnapPay — платформи для зручної виплати у крипто та блокчейн експертів. Експертну юридичну думку надавав Нестор Дубневич, CO-Founder у Legal Nodes.

Через нещодавні зміни в регуляціях Національного банку, тема виплати криптовалют стала більш актуальною. Серед ком’юніті Kharkiv IT Cluster виявився прототип продукту — SnapPay, який дозволятиме закрити питання із виплатам контрактів у крипті.

«Разом із колегами та експертами у сфері Web 3.0 ми зрозуміли, що існує певна складність у виплатах контрактерам криптовалюти. Тобто існує механізм, який дозволяє це зробити, але надійного й зручного функціоналу, який робитиме це швидко, не існує. Тому ми почали роботу над продуктом, який стане корисним і компаніям Web 2.0», — коментує Вероніка Корж.

Експертну юридичну думку надавав Нестор Дубневич, наголосивши на тому, що Закон «Про віртуальні активи» не вступив в дію, адже головною умовою є внесення змін до податкового кодексу, власне — визначення податкового статусу криптовалюти. Можливість використовувати криптовалюту для розрахунків закон не передбачає, адже єдиним законним методом платежу є гривня. Ніяких інших альтернатив як Нацбанк, так і Конституція України наразі не передбачає.

«Поки не будуть визначені правила оподаткування криптовалюти, до того моменту й сам Закон «Про віртуальні активи» не вступить в дію, і в Україні залишатиметься в правовому вакуумі», — коментує Нестор Дубневич.

Наразі популярність крипто-платежів постійно зростає. Більшість інвестицій ідуть від компаній США та Азії. Це крупні регульовані фонди, у яких на балансах не лише доллар, а й різна криптовалюта, велика частина з яких належить стейбл-коінам. Це підтверджує той факт, що зараз крупні компанії готові інвестувати в проєкти саме в формі криптовалюти. Тому Вероніка й Нестор упевнені, що цей тренд дійде й до України, адже ті швидкі можливості, котрі надає сьогодні технологія блокчейну для переказів різних типів цінностей, досить унікальні.

На зустрічі в колі однодумців вдалося поговорити:

👉 із чого починається шлях використання крипто;
👉 як обміняти фіат на крипто – швидко та зручно;
👉 яку валюту використовувати;
👉 як буде працювати система SnapPay;
👉 як сплачувати податки для контракторів.

Також на івенті зібрано корисну статистику, яка в подальшому допоможе розробникам SnapPay краще розуміти свою аудиторію. Наприклад, 21% опитаних уже мали досвід із стейбл-коіном (crypto), 17% використовували спосіб виплати компенсації деяким співробітникам у стейбл коін.

Більша частина опитаних затвердила, що хотіла би використовувати виплати криптовалюти в майбутньому.
Тому якщо є питання до Вероніки, звертайтеся на електронну пошту: vk@binary-star.org

«Важливо розуміти, що ринок криптовалюти дуже швидко розвивається, туди все більше й більше інвестується, компанії дедалі частіше мігрують у площину Web 3.0. Тому в будь-якому випадку треба експериментувати з тими можливостями, які надає нам технічний розвиток», — зазначає Вероніка.

Kharkiv IT Cluster щиро вдячний Вероніці та Нестору за можливість розібратися в актуальних питаннях для нашого сьогодення.

До зустрічі на наступних івентах!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Нова реальність, до якої нас не готували
  2. Менеджмент маркетингу під час війни
  3. Що має вміти бізнес-аналітик (BA)?

Коментарі