Актуальні питання за наслідками подання перших звітів з КІК — Legal Talk від Kharkiv IT Cluster

Актуальні питання за наслідками подання перших звітів з КІК — Legal Talk від Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Підприємства ІТ-галузі мають складні податкові питання. Для їх розв’язання потрібен високий рівень компетентності. Контрольовані іноземні компанії (КІК) вбачають причину складнощів у швидкому темпі змін та відсутності адекватного законодавства.

А неправильне подання звітності може призвести до штрафів та інших негативних наслідків для компанії. Тому вивчення цієї теми є важливим для успішного функціонування підприємств IT-галузі в Україні.

На початку травня відбувся Legal Talk від Kharkiv IT Cluster, де було обговорено актуальні питання за наслідками подання перших звітів з КІК, Захід дозволив на практиці розібрати нові правила та рекомендації, які стосуються КІК в ІТ-галузі.

Спікер івенту — Віталій Смердов — партнер податкової практики Crowe Mikhailenko, директор Палати податкових консультантів та консультант комітету ВР України з питань фінансів, податкової та митної політики

Учасники дізналися про найважливіші деталі стосовно реєстрації КІК, ведення податкових декларацій та інших подібних питань, які безпосередньо стосуються бізнесу.

Зміни в законодавстві щодо КІК: що нового?

Одна з головних змін, яку ввели, — це виключення можливості подання скороченого звіту зі КІК. Замість цього, звіт з КІК буде подаватися 3 декларацією за рік, наступний за звітним. Також зменшені штрафні санкції за неповідомлення про КІК з 300 розмірів прожиткового мінімуму до 50 розмірів прожиткового мінімуму.

Що означає зменшення штрафних санкцій за неповідомлення про КІК?

Якщо повідомлення про КІК буде несвоєчасним, то накладається штраф у розмірі прожиткового мінімуму за кожен день прострочення, але не більше 25 розмірів прожиткового мінімуму. З 1 січня 2022 року штрафні санкції за несвоєчасне повідомлення про КІК не застосовуються до дати набрання чинності цим законом.

Уточнення критеріїв визнання особи, що контролює та довіреності

Крім того, статус особи, що контролює визначається станом на 31 грудня календарного року, а доля володіння 50%. Уточнено, що для визнання особи, що контролює визначається критерій 50% більше (а не більше 50%, як зазначено в поточній редакції). Для визначення фактичного стану, що контролює служить довіреність, видана на термін більш на 183 днів. При цьому маються на увазі саме генеральні довіреності або довіреності, які надають право на придбання, реалізацію, надання майна вартістю понад 10%.

Кого стосуються зміни в законодавстві щодо КІК?

Також було зазначено, що уточнення та зміни в законодавстві щодо КІК стосуються не лише підприємств, які здійснюють діяльність в Україні, а й тих, що мають іноземний компонент у своїй власності або у зв’язку зі своєю діяльністю.

Важливість правильного заповнення звіту з КІК для підприємств

Крім того, було наголошено на важливості своєчасного та правильного заповнення звіту з КІК, оскільки це може вплинути на подальшу діяльність підприємства, його репутацію та взаємовідносини з державними органами.

Консультації та співпраця для ефективного впровадження змін в ІТ-секторі

Учасники заходу отримали можливість поставити питання спікеру та отримати консультації щодо нових правил та їх впровадження. Також було відзначено, що Kharkiv IT Cluster продовжує співпрацювати з експертами та представниками влади, щоб забезпечити ефективне впровадження змін в законодавстві та підтримувати розвиток ІТ-сектору в Україні.

Хочете бути завжди в курсі зустрічей Legal Talk? Приєднуйтесь до Kharkiv IT Cluster! Ми дозволяємо учасникам отримати доступ до записів всіх зустрічей Legal Talk. Будьте завжди в курсі юридичних питань разом з Kharkiv IT Cluster!

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Банер з написом: "Бути в курсі змін завжди «на часі» — Legal talk від Kharkiv IT Cluster"
  2. Законопроєкт № 8137, який передбачає зміни до правил КІК — IT Legal
  3. Незнання законів не звільняє від відповідальності, або як правильно сплачувати податки — Legal Talk від Kharkiv IT Cluster
  4. що таке кік

Коментарі