що таке кік

Що таке КІК та на які нововведення чекати у 2023? — Legal Talk від Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

На початку серпня 2022 року Податковий кодекс України поповнило нове поняття — контрольована іноземна компанія або КІК. Це будь-яка зареєстрована за кордоном структура, яка або належить, або є підконтрольною резиденту України.

27 жовтня Kharkiv IT Cluster разом з партнерами SENSE Consulting організували черговий закритий мітап Legal Talk, на якому разом з представниками компаній-учасників розібралися в нюансах КІК.

Законопроєкт про КІК є новим і тому викликає багато питань з боку айтівців. Насамперед, це стосується ймовірних перспектив та наслідків автообміну інформацією. Саме тому IT-спільнота Харкова дуже активно долучилася до обговорення, щоб сформувати бачення та виробити практичні рекомендації роботи в умовах податкових нововведень.

Про головні визначення та наявні характеристики контрольованих іноземних компаній нашому Legal CommunITy розповіла Шрамко Ірина — досвідчений адвокат об’єднання “СЕНС Коммода Лєкс“. Спікерка торкнулася не лише теми приналежності компанії до КІК, а й розширила розуміння колег у майбутніх планових законопроєктах, які супроводжуватимуть резидентів України контрольованих іноземних компаній.

Так гості проєкту дізналися, що на початку 2023 року планується імплементація автоматичного обміну інформацією. Це певна звітність для компаній, представники яких є резидентами України.

До заходу долучилися 23 компанії-учасника Харківського ІТ Кластера, інші мембери матимуть змогу отримати запис зустрічі. Кожен запит від спільноти був узятий до обговорення та отримав детальні роз’яснення від спікерки.

Отже, тепер мембери Kharkiv IT Cluster готові до змін. Будь-які зрушення й зміни краще долати разом у спільноті. Kharkiv IT Cluster щиро вдячний Ірині Шрамко за змістовний вебінар та детальні відповіді на запитання наших колег.

Ми пишаємось мемберами Харківський IT Кластера за їхню залученість до вирішення нагальних питань ІТ-спільноти, готовність виробляти спільні рішення та разом створювати безпечне середовище для технологічного бізнесу!

Бракує деталей зустрічі? Долучайтеся до Kharkiv IT Cluster. Ми надаємо доступ до записів усіх мітапів Legal Talk для учасників. Будьте «на часі» в юридичних питаннях разом з Kharkiv IT Cluster!

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Коментарі