Незнання законів не звільняє від відповідальності, або як правильно сплачувати податки — Legal Talk від Kharkiv IT Cluster

Незнання законів не звільняє від відповідальності, або як правильно сплачувати податки — Legal Talk від Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

2023 рік почався зі змін у законодавстві. Одне з головних завдань Kharkiv IT Cluster — слідкувати за цими змінами та найважливіше доносити спільноті. Саме тому ми продовжуємо проводити регулярні зустрічі Legal Talk і в новому році, враховуючи нові умови.

26 січня на черговому заході Legal Talk спікером був Віталій Смердов разом зі своєю командою. Віталій є партнером податкової практики Crowe Mikhailenko, директором Палати податкових консультантів, незалежним консультантом комітету ВР України з питань фінансів, податкової та митної політики.

На зустрічі команда Віталія обговорювали тему новин законодавства, зокрема КІК (контрольована іноземна компанія). Фахівці розповіли правила заповнення звіту за КІК та ознайомили з нюансами, на які варто звернути увагу.

З доповіддю виступила колега Віталія Смердова — Вікторія Власенко. Вона розповідала про заповнення першої декларації для резидентів. Вона пояснила, що разом із річною декларацією з податку на прибуток подаватимуть не всі платники податку, а лише резиденти Дія Сіті, які вирішили замість сплати податку на прибуток за звичайними правилами сплачувати податок на виведений капітал.

На прикладі Іспанії як країни для зміни податкового резидентства Конюль Гасанова розповіла про понижену ставку оподаткування для отриманих статусів цифрового кочівника та позначила суми із відсотками. Спікерка пояснила, що ця ставка не стосуються тих осіб, які відкрили візу на один рік або ВНП.

Про новий порядок військового обліку, зокрема нові положення доповідав Андрій Духницький. Він є радником корпоративного департаменту Crowe Mikhailenko. Андрій разом зі своєю колегою Єкатериною Скріпкиною відповів на всі питання охочих: «Чи зазначено в оновленому обліку чіткий перелік військовозобов’язаних?», «Як виглядає затверджений зразок повісток?» та інші.

До заходу долучилися 55 компаній-учасників Харківського ІТ Кластера, інші мембери матимуть змогу отримати запис зустрічі. Кожен запит від спільноти був узятий до обговорення та отримав детальні роз’яснення від спікерки.

«Ignorantia legis neminem excusat» (Незнання законів не звільняє від відповідальності). Завдяки команді Віталія Смердова тепер мембери Харківського ІТ Кластера будуть більш обізнані та обережні в питаннях закону.

Ви — мембер Харківського ІТ Кластера? Чекаємо на наших регулярних заходах від Legal CommunITy!

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. WEB4PRO_Kharkiv IT Cluster
  2. Законопроєкт № 8137, який передбачає зміни до правил КІК — IT Legal
  3. Оновлення: ІТ — єдина сфера в Україні, що зросла в 2022
  4. Податкове резидентство
  5. що таке кік
  6. Як сплачувати податки в Португалії

Коментарі