Банер з написом: "Бути в курсі змін завжди «на часі» — Legal talk від Kharkiv IT Cluster"

Бути в курсі змін завжди «на часі» — Legal talk від Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Законодавство є основою нашого суспільства. Воно встановлює правила та вказівки, які регулюють нашу поведінку та взаємодію одне з одним. Також надає нам основу для всього: від оподаткування та працевлаштування до захисту навколишнього середовища та прав людини.

17 лютого на IT Legal зустрічі були обговорені зміни в законодавстві. Бути в курсі змін важливо з багатьох причин:

 • Несвоєчасне інформування про зміни в законодавстві може призвести до його невиконання. Незнання закону не є захистом, тому компанії та приватні особи повинні бути в курсі останніх норм і вимог.
 • Невиконання вимог може призвести до штрафів, які можуть завдати шкоди репутації компанії чи особі. Слідкуючи за змінами в законодавстві, можна уникнути таких покарань і штрафів. Також можуть вплинути на права та інтереси фізичних осіб і підприємств. Залишаючись поінформованим, можна переконатися, що їхні права захищені, і вони зможуть скористатися новими можливостями, які можуть виникнути.
 • Зміни відгукнуться на рішення, які приймають окремі особи та компанії. Бути в курсі може допомогти приймати обґрунтовані рішення та використовувати можливості, що виникають. Також знаючи про нові закони та правила, вони можуть адаптуватися та вносити зміни, щоб випередити конкурентів.

Тому на зустрічі IT Legal цього тижня обговорювалися такі важливі питання, як:

 • скасування IT-пільги з ПДВ з 1 січня 2023 року;
 • види діяльності резидента Дія Сіті, ПДВ.

Прийшли послухати цю важливу тему 24 зацікавлених представники.

Скасування IT-пільги з ПДВ

Про IT-пільгу з ПДВ, яку було скасовано з 1 січня 2023 року, нашому ком’юніті доповідав Віталій Смердов, партнер податкової практики Crowe Mikhailenko.

Віталій розповів про основні умови змін у сплаті податків, розкрив питання операції з постачання програмної продукції з 2023 року. Спікер відокремив поняття розробників, експортерів та імпортерів ПЗ (програмного забезпечення). Також було розібрано декілька реальних кейсів з цього питання.

Види діяльності резидента Дія Сіті, ПДВ

З темою «Види діяльності резидента Дія Сіті, ПДВ» виступила колежанка Віталія Смердова — Вікторія Власенко, яка є адвокатом та радницею податкової практики Crowe Mikhailenko.

Вікторія розповідала про кваліфіковані види діяльності для резидента Дія Сіті та ПДВ між резидентами, роялті. Розкрила питання нематеріальних активів у обліку резидента Дія Сіті. Відповідала на питання, щодо різниці між моделями для резидента Дія Сіті та НМА для резидента Дія Сіті.

Вікторія Власенко змістовно та наповнено розповіла про «Дія Сіті податкові режими ПнВК vs ПнП».

* Податок на виведений капітал (ПнВК) — різновид корпоративного податку (податку на прибуток), яким оподатковується виведення коштів з обороту підприємства (дивіденди, роялті, відсотки, фінансова допомога тощо).

* Податок на прибуток підприємств (ПнП) — це прямий податок, сплачуваний підприємствами з прибутку, одержаного від реалізації продукції (робіт, послуг), основних фондів, нематеріальних активів, цінних паперів, валютних цінностей, інших видів фінансових ресурсів та матеріальних цінностей, а також із прибутку від орендних операцій, роялті та від позареалізаційних операцій.

У своїй доповіді Вікторія зробила акцент на:

 • податкове навантаження з податку на прибуток на даний час та в режимі Дія Сіті;
 • порядок обрання режиму ПнВК резидентом Дія Сіті;
 • добровільний перехід із загальної системи оподаткування до режиму ПнВК, відмова від ПнВК резидентом Дія Сіті;
 • резидент Дія Сіті зобов’язаний перейти з оподаткування у режимі ПнВК до загальної системи оподаткування;
 • строки сплати ПнВК та він в режимі Дія Сіті;
 • роялті, благодійна діяльність, придбання послуг у нерезидентів (ПнВК);
 • надання послуг нерезидентам, з оплатою на закордонний рахунок;
 • ставка 18%, ПнВК;
 • податок на доходи нерезидентів (репатріація) в режимі Дія Сіті, ПнВК.

Загалом, бути в курсі змін у законодавстві — це вирішальне значення для дотримання вимог, уникнення покарань і штрафів, захисту прав та інтересів, кращого прийняття рішень і збереження конкурентоспроможності в сучасному світі, що постійно змінюється.

Завдяки Віталію Смердову та Вікторії Власенко мембери Kharkiv IT Cluster будуть більш обізнані в питаннях оновленого законодавства.

Ви — мембер Kharkiv IT Cluster і хочете бути в курсі змін законодавства? Чекаємо на наших регулярних заходах від Legal CommunITy!

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

 1. Законопроєкт № 8137, який передбачає зміни до правил КІК — IT Legal
 2. Незнання законів не звільняє від відповідальності, або як правильно сплачувати податки — Legal Talk від Kharkiv IT Cluster
 3. Податкове резидентство
 4. що таке кік

Коментарі