основні інструменти реклами

Як використовувати інструменти реклами, щоб клієнти знаходилися самі — PR CommunITy з Mnews.Agency

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Що таке сервісні ІТ-компанії? Це підприємства, які не створюють власний продукт, а використовують свою експертизу по-іншому — надають технологічні послуги замовникам. Однак замовники не з’являються звідкись. Їх слід шукати крізь велику кількість людей, павутиння зв’язків та контактних номерів. Але ж альтернатива існує завжди — можна створити умови, коли клієнти самі знаходимуть компанію.

Як цього досягти?

Маркетинг та PR — це не мистецтво, а вивірений алгоритм, за яким завжди необхідно слідкувати й налаштовувати, спираючися на показники звітів. Якщо компанія грамотно не вибудує систему інструментів, на які вона спирається, то замовник просто не побачить згадку про потрібну йому технологію та обере іншого виконавця.

У Харківському ІТ Кластері сервісних компаній з унікальною експертизою більшість. Для кожної з них важливо правильно говорити про себе світові. Саме тому ми з Mnews.Agency вирішили інформаційно збагатити знання учасників про основні інструменти маркетингу для сервісних компаній.

Спікером, який висвітлив усі важливі моменти від запуску реклами до її аналізу, став Михайло Клячко, СЕО та засновник Mnews.Agency. Михайло поділився власною експертизою та розповів про дієві способи управління маркетинговими кампаніями. Ми поговорили про:

 • загальні інструменти реклами, якими можуть користуватися сервісні компанії;
 • торкнулися веб-аналітики та з’ясували, чи достатньо Google Аналітики;
 • розглянули основні помилки перших запусків рекламних кампаній;
 • зрозуміли, як слід будувати ефективну роботу.

Що ще слід зауважити під час запуску реклами? Читайте в нашому матеріалі!

Які ж інструменти реклами існують?

Digital-сфера неймовірно мінлива й динамічна: те, що було актуальним рік тому, зовсім не працює зараз або ж виконує свої функції некоректно. Однак існують два стовпи, на які слід спиратися, — інструменти реклами поділяються на:

 • ті, що залучають нових клієнтів;
 • ті, що працюють з аудиторією, яка вже існує.

«Для всіх рекламних кампаній, а особливо для тих, які організовують сервісні компанії, важлива взаємодія між двома функціями реклами: залученням та роботою з існуючою аудиторією. Неможливо працювати лише з інструментами, які знайомлять компанію зі світом, та отримати результат», — зазначає спікер.

Які ж існують інструменти для залучення клієнтів у Google?

Відповідно до того, що Mnews.Agency в основному працює з рекламою в Google, Facebook, Instagram, Михайло поділився дієвими інструментами реклами на цих платформах.

 • Search — пошукова кампанія.
 • Performance Max — кампанії максимальної ефективності
 • Display — КММ
 • Video
 • Discovery

«Google — це великий і складний інструмент, який дозволяє працювати як із залученням аудиторії, так і з тим сегментом, який уже знайомий з компанією. Чим більше ви будете взаємодіяти з воронкою «Залучення <—> Існуюча аудиторія», тим ефективніше працюватиме Google-аккаунт», — повідомляє Михайло.

Куди ділася важливість ключових слів?

«За останні кілька років концепція ключового слова як ядра, навколо якого будується вся рекламна кампанія, змінила свої орієнтири. Роль ключового слова в порівнянні з накопиченою аудиторію сильно знизилася. Саме ключове слово втратило свою пріоритетність. На першому плані зараз правильний сегмент аудиторії, який і залучає конверсії для бізнесу», — пояснює Михайло.

Трохи про час та очікування

Це не секрет та не виключення, що всі ми хочемо отримувати результат своєї праці якомога швидше. Однак рекламна кампанія для сервісних ІТ-підприємств — це не справа декількох днів. Реклама прагне часу та вашого терпіння.

«Перед запуском рекламної кампанії слід розуміти, який у середньому час після старту ваші клієнти будуть витрачати на рішення. У цього визначення є назва — час до конверсії. Є пропозиції, які приймаються за день, є й ті, що дають результат за тиждень, а ще не рідкістю є пропозиції, що працюють півроку-рік. Технології сервісних компаній дуже складно рекламувати: існує купа уточнень та нюансів. Якщо ви розумієте, що ваш час до конверсії складає 3 місяці, то й використовувати рекламні інструменти слід не менше цього терміну. У гіршому випадку ви просто не зможете об’єктивно оцінити результати маркетингу», — радить спікер.

Залишилися питання чи нерозкриті підпункти теми? Краще один раз подивитися запис івенту на нашому YouTube-каналі, ніж багато разів перепитувати Google! На вас чекає безліч порад від спеціаліста.

Навіть у ці хиткі часи на зустрічі зібралися представники й представниці більше ніж 20 IT-компаній та тих, хто прагне грамотно будувати розмову із зовнішнім світом. Активна аудиторія, неймовірно змістовна подача матеріалу від спікера та жага до нових знань і навичок у купі залишили приємне враження та відродили мотивацію на вдосконалення, майбутні звершення та успіх!

Kharkiv IT Cluster щиро вдячний Михайлу Клячку за професійні поради та цінний досвід, які необхідні нам для того, щоб рухатися далі, а разом із собою робити країну сильнішою 💙💛

Експертиза компаній-учасників Kharkiv IT Cluster не знає меж, а ми раді висвітлювати її на наших майданчиках. Тож не пропустіть можливість ще більше збагатити свої знання — підписуйтеся на наші соцмережі 👇

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. PR CommunITy з Clickable
 2. Банер до статті
 3. Як створити міжнародну конференцію за місяць під час війни

Коментарі