Як опанувати креативний PR в дизайні — PR CommunITy з Clickable
Минуло майже два сторіччя з того моменту, як людство здогадалося, що реклама з картинками працює ефективніше за текст. Час плине, змінюються підходи, технології та інтереси. Креативний PR у дизайні також не стоїть на місці. Сьогодні замало знайти красиву картинку. Її ще слід грамотно налаштувати не лише для прозорого сприйняття людиною, а й пошуковими системами.
Саме про це була відкрита онлайн-зустріч PR CommunITy від Kharkiv IT Cluster, яка відбулася 28 жовтня.
«Месією» методів креативного PR на мітапі був Микола Іванов, Team Lead Designer у Clickable agency, UI/UX design couch у Комп’ютерній школі Hillel. Спікер на прикладах вивів правила роботи з картинками, адже розповідати про креатив без креативу — несправедливо.
Тож, як створити та налаштувати візуал, щоб органічні охоплення стрімко збільшилися — читайте поради від Миколи Іванова ⬇
Що таке креатив та навіщо він у PR?
Власне креатив — це несумісні речі, які в комбінації для користувачів можуть відобразити «вау-ефект».
«Уявіть хлопця, який збирається на якусь офіційну подію та одягає, як потрібно, костюм, однак взуває кеди. Це і є креатив. Це і є несумісніть двох стилей. Колись це було вау-ефектом, однак зараз — такий вигляд є практично нормою», — розповідає Микола Іванов.
Приклад зі звичного життя знаходить відображення й у дизайні. Ми можемо поєднувати непоєднуване, грати з контрастами, виходити за рамки пересічного, повсякденного — словом, вражати.
Однак щоб вражати ефективно, отримувати фідбек та нагороду, слід брати до уваги деякі нюанси.
Оптимізація зображень — навіщо, якщо й так красиво?
Уявіть, ви знайшли яскраву картинку, яку прагнете продемонструвати світу. Однак за тиждень ви помічаєте, що світ так і не відчув ті емоції, які викликала ця картинка у вас. Він просто не зміг її знайти. Сумно. У чому ж справа?
Нюанс в оптимізації зображення. Це процес, який налаштовує картинку так, щоб пошукові системи змогли знайти чудову картинку та показати її користувачеві.
На що слід звертати увагу під час оптимізації зображень?
Якість
Картинка має бути чіткою. Ця характеристика вселяє довіру користувачу та позитивно впливає на Brand Awareness. Однак якість не має відгукуватися на швидкість завантаження веб-сторінки. Для цього зображення можна стискати.
Корисний факт — око людини не бачить різниці між картинкою зі 100-відсотковою якістю та картинкою із 70-відсотковою якістю.
Формат
Якщо ви прагнете досягти мінімального часу завантаження картинок та зменшити споживання мобільного трафіку, слід використовувати актуальні формати зображень, такі як WebP та AVIF. Вони стали популярними близько двох років тому, через це й мають кращі показники за старіші аналоги JPEG та PNG.
Унікальність
Це про створення власного продукту, який на порядок цікавіший за пластмасове стокове зображення, що майорить у кожному третьому запиті. Експериментуйте, творіть, надихайте — тільки тоді ви зможете привернути до себе увагу читачів та глядачів! А щоб перевірити унікальність свого зображення, використовуйте сервіси Google.Картинки або TinEye.
Назва файлу
Вона має відповідати тому, що ви хочете продемонструвати на картинці, адже ми можемо просувати наш продукт навіть за назвою файлу.
Теги Alt та Title
Про них не слід забувати, адже теги допомагають пошуковику прочитати ваші зображення та подати їх користувачам на відповідні запити. Окрім того, прописуючи теги, ви допомагаєте людям з вадами зору «слухати» зображення.
Супровід картинок текстом
Це слід робити не лише для зручності користувачів, а й для того, щоб допомогти пошуковим системам розпізнати, що зображено на картинці.
Поведінкові фактори: що це таке та чому це важливо?
Під час оптимізації зображення слід бути трохи психологом, бо наші користувачі — це не роботи, а звичайнісінькі люди.
На які фактори поведінки юзерів слід звернути увагу:
- Коефіцієнт відмов;
- Глибина переходів;
- Час на сторінці;
- Продовження пошуку після відвідування сайту;
- Характер скроллингу;
- Джерело переходів.
Упродовж спостереження за цими поведінковими факторами ми можемо скласти загальну картину зацікавленості в нашому продукті. Аналізуємо, робимо висновки та впроваджуємо нові фічі у візуал — на вас чекає успіх!
«І це все?»
— запитаєте ви. Ні, на мітапі підіймалися теми щодо спецпроєктів, актуальних трендів піару — і все це на прикладі реальних продуктів: сайтів, які заворожують свом інтерактивом, візуалів, які надихають контрастом, прикладів з життя, що змушують затамувати подих.
Купу корисних навичок ви здобудете, якщо подиветесь повний запис мітапу на нашому YouTube-каналі:
На зустрічі зібралося близько 45 глядачів, серед яких більшість — представники компаній-учасників Харківського ІТ Кластеру, яким не байдуже на голос власного місця роботи! Спікер провів змістовний мітап та відповів на всі запитання легко та професійно.
«Дякую глядачам за увагу та цікаві питання, дуже круто коли до заходу підходять динамічно та інтерактивно, а це справді було так. Дякую Kharkiv IT Cluster за можливість виступити і за чудову організацію мітапу», — ділиться враженнями Микола.
Kharkiv IT Cluster щиро вдячний Миколі Іванову за корисний вечір у чудовій компанії.
Кожен мітап PR CommunITy — це не лише можливість поповнити скарбничку своєї компетенції, а й збагатити бренд компанії, яка є частиною нашої ІТ-спільноти! Грамотний PR допомагає нашому ІТ-ком’юніті говорити про себе світу!
Долучайтеся до Kharkiv IT Cluster та ставайте змінотворцями разом з нами!
Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: