Teachers2IT: як вигорання шкодить вашому здоров’ю?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

21 грудня Kharkiv IT Cluster разом із компанією SDA провели вебінар для вчителів і студентів усієї України, на якому розібрали — що таке вигорання та як його позбутися.

🗣 Спікерка вебінару — Олена Подоляк —Front-end Developer у компанії SDA, розповіла, що саме змушує нас вигорати.

Що ж таке вигорання?🫠

Термін, який часто використовується для опису фізичного, емоційного або психологічного виснаження, яке може виникнути внаслідок тривалого стресу, перевтомленості або перевантаження ресурсів. Це стан, коли людина втрачає енергію, мотивацію та часто почувається виснаженою, втраченою та невзмозі займатися звичайними справами.

Звідки воно взялося?🧐

Термін був запроваджений у психологію американським психіатром Гербертом Фрейденбергером у 1974 році. Вигорання може спричинити особистісні зміни у сфері спілкування з людьми (аж до розвитку глибоких когнітивних спотворень).
Когнітивні спотворення — це регулярні помилки в сприйнятті
навколишньої дійсності. В основі лежить не обробка фактів, а хибні ставлення до явищ і звичка мислити шаблонно.

Основні когнітивні спотворення

1. Поляризоване мислення
Когнітивний процес у стилі «усе або нічого» — лише успіх, або лише поразка, люди — або погані, або хороші. Середнього не існує, є лише дві категорії для оцінки того, що відбувається (чорне — біле, погане — хороше).
2. Мисленевий фільтр
Концентрація на одній деталі, як правило, вихопленій з контексту. Фокусування на негативних деталях і знецінення позитивного досвіду. Людина судить про себе за власними невдачами.
3. Надмірне узагальнення (надмірна генералізація)
На основі одного або декількох ізольованих епізодів робляться уузагальнювальні негативні висновки, формулюється загальне правило, яке виходить далеко за межі поточної ситуації. Навішування на все негативних ярликів.
4. Емоційне обгрунтування та «читання думок»
Віра, що щось має бути правдою лише тому, що є «відчуваття», що це має бути саме так. Ігнорування або знецінення доказів зворотного. Упевненість, що ви знаєте думки й почуття оточуючих без пояснення.
5. Катастрофізація
Постійне очікування й передбачення біди, прогноз майбутніх подій виключно негативний, без урахування інших, більш ймовірних, рішень.
6. Персоналізація
Приписування собі відповідальності за поведінку інших. Упевненість людини в тому, що її помилки й прорахунки знаходяться в центрі уваги людей, які її оточують, що їх слова й дії — лише реакція на нього. Постійне порівняння себе з іншими в спробах визначити, хто розумніший, компетентніший тощо.
7. Повинність
Наявність чітких непорушних правил поведінки для себе й інших. Якщо очікування не виправдовуються, людина сприймає це як невдачу, відчуває почуття провини. ЇЇ дратують ті, хто порушує її правила.
8. Перебільшення й мінімізація
Сприйняття й оцінювання себе, інших або ситуації з перебільшенням негативного та/або зменшенням позитивного. Перебільшення глибини будь-якої проблеми.

 

Snymok-ekrana-2023-12-27-v-15.19.29-414x304 Teachers2IT: як вигорання шкодить вашому здоров'ю?

Хто приходить на «допомогу»?

Прокрастинація — психологічний термін, який окреслює схильність людини відкладати неприємні завдання на потім, тяжіння до справ, які приносять більше задоволення або швидший результат.

⚡Собі допоможете лише ВИ самі⚡

Snymok-ekrana-2023-12-27-v-15.21.00-414x229 Teachers2IT: як вигорання шкодить вашому здоров'ю?

Щоб дізнатись, як боротися з вигоранням, дивиться запис зустрічі!

👉Більше про те, як попередити вигорання?»👈

Довідка:

SDA — компанія з розробки програмного забезпечення, яка займається розробкою маркетплейсів і Saas рішень. Компанія зібрала найкращих професіоналів та об’єднала їхні знання й досвід для створення потужної команди. Компанія успішно реалізувала проєкти в таких галузях, як Fintech, Online Media, Fashion, Food, beverages тощо. SDA використовує найсучасніший набір технологій та інструментів, щоб перевершити будь-які очікування.
Клієнти компанії — найбільша цінність для них, і SDA щиро цінує кожен день і годину роботи.

Рекомендовані матеріали

Коментарі