teens2it-yak-pidlitky-doslidzhuvaly-svit-qa

Teens2IT: як підлітки досліджували світ QA?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

20 квітня до Kharkiv IT Cluster завітала Анна Смоляр — QA Team Lead, Luxoft, для того, щоб допомогти підліткам дослідити й підкорити світ QA. 

Про те, що таке QA та як стати спеціалістом цієї галузі, Kharkiv IT Cluster розповідає нижче 👇🏻👇🏻

Що таке QA та навіщо це потрібно? 

QA — це процес, який використовується для того, щоб гарантувати, що продукт або послуга відповідає визначеним стандартам якості. Він містить низку заходів, спрямованих на запобігання помилкам або дефектам у продукті чи послузі протягом усього процесу розробки, від проєктування до виробництва. 

Без QA зростає ймовірність виникнення помилок або дефектів, що може призвести до незадоволених клієнтів, втрачених доходів і шкоди для репутації компанії. QA допомагає виявити та виправити проблеми на ранніх стадіях процесу розробки, знижуючи загальну вартість розробки та запобігаючи дорогим виправленням у подальшому.

Крім того, QA може поліпшити загальну якість продукту або послуги, підвищуючи задоволеність і лояльність клієнтів. Тому впровадження надійного процесу контролю якості має вирішальне значення для будь-якої компанії, яка хоче гарантувати, що її продукти або послуги відповідають найвищим стандартам якості та надійності.

Що потрібно знати, щоб стати фахівцем у галузі QA?

Щоб ефективно здійснювати забезпечення якості (QA),потрібно добре розуміти продукт або послугу, що розробляється, і стандарти якості, яким він має відповідати.

Окрім цього, варто ознайомитися з інструментами та технологіями, що використовуються в процесі розробки, а також мати чітке розуміння вимог і специфікацій. Буде добре знати методології тестування, інструменти й методи, що використовуються для виявлення та ізоляції дефектів. 

Крім того, потрібно мати хороші навички комунікації та співпраці, щоб працювати з іншими членами команди та зацікавленими сторонами, щоб забезпечити ефективну інтеграцію процесу контролю якості в цикл розробки. Урешті решт, потрібні уважність до деталей, аналітичні навички та вміння вирішувати проблеми, які є важливими для виявлення та виправлення дефектів і забезпечення відповідності кінцевого продукту або послуги встановленим стандартам якості.

Види тестування

Існує розгалужена класифікація тестування: 

  • за метою: функціональне, нефункціональне, продуктивності;
 • за ступенем автоматизації: ручне, напівавтоматизоване, автоматизоване;
  • за позитивності сценарію: позитивне, негативне;
  • за знанням системи: білого ящика,сірого ящика, чорного ящика;
  • за розробкою тестових сценаріїв: на основі вимог, за варіантами використання, на основі моделі;
 • за виконавцем тестування: альфа-тестування, бета-тестування;
 • за рівнем тестування: модульне, інтеграційне, системне;
 • за виконанням коду: статистичне, динамічне;
 • за формальністю: за тестами, досліджувальне, спеціалізоване;
 • за хронологією виконання: комплексне, вхідний тест, основне, повторне, регресійне, прийомне.

Перспективи розвитку та зростання

Перспективи розвитку та зростання у сфері забезпечення якості є великими, враховуючи зростаючий попит на високоякісне ПЗ та цифрові продукти. Оскільки компанії та організації продовжують все більше покладатися на програмне забезпечення та цифрові платформи, потреба в ефективних процесах забезпечення якості стає все більш важливою. 

Це призвело до зростання попиту на кваліфікованих фахівців з контролю якості, які можуть гарантувати, що програмне забезпечення та цифрові продукти відповідають найвищим стандартам якості та надійності. 

Kharkiv IT Cluster вдячний Анні та Luxoft за відданість поширенню знань про QA серед молоді та натхнення їх на кар’єру в цій галузі. Харківський ІТ Кластер пишається тим, що має таких партнерів, які прагнуть сприяти інноваціям та підтримувати наступне покоління ІТ-фахівців.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

 

 

Рекомендовані матеріали

 1. teens2it-za-lashtunkamy-rekrutyngu
 2. teens2it-labirynt-testuvannya-navigatsiya-kriz-mify
 3. teens2it-yak-stvoryuvaty-uspishni-brendy

Коментарі