teens2it-yak-stvoryuvaty-uspishni-brendy

Teens2IT: як створювати успішні бренди

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

 

6 квітня в межах проєкту Teens2IT до Kharkiv IT Cluster завітав Артем Маврін — Head of Marketing у компанії Dysnix. Артем розповів підліткам про особливості професії маркетолога та розкрив таємниці створення брендів.

Хто такий маркетолог?

Маркетолог — це спеціаліст, який вивчає та розробляє стратегії маркетингу для просування товарів або послуг на ринку з метою залучення та утримання клієнтів. У галузі ІТ маркетологи просувають ІТ-послуги та бренди компаній, з якими вони співпрацюють.

Що таке блокчейн, Web3 та як це пов’язано із маркетингом?

Артем працює у компанії Dysnix, яка спеціалізується на блокчейн-проєктах. Блокчейн — це децентралізована база даних, що містить ланцюжки блоків, кожен з яких містить криптографічно захищену інформацію, доступну для всіх користувачів мережі. Децентралізація означає, що сам користувач керує платформою, а не навпаки, і це дозволяє контролювати всі процеси.

Новий рівень розвитку ітернету, що спрямований на децентралізацію, де користувач є головним фокусом, і все будується на блокчейні, називається Web3. У своїй компанії Артем працює із Web3 проєктами та прагне долучити до мережі блокчейну якомога більше користувачів.

Проте варто зауважити, що маркетинг в ІТ має багато різних напрямів, які залежать від специфіки компаній. 

Команда маркетингу в ІТ-компанії

Артем очолює команду з маркетингу, яка складається з SEO-спеціалістів, дизайнерів, копірайтерів, SMM-спеціалістів та інших цікавих професій. Разом вони створюють ідеї, розробляють маркетингові стратегії та проводять рекламні кампанії. Як керівник команди, Артем часто спілкується з керівництвом компанії, оскільки ІТ-продукти не завжди зрозумілі широкому загалу, і для їх просування потрібна чітка й продумана стратегія.

Інструменти маркетолога 

Маркетологи використовують різноманітні інструменти для розробки та виконання маркетингових стратегій, такі як аналітика, SEO, копірайтинг, дизайн, SMM, email-маркетинг, реклама та багато іншого. Однак, найважливішим є проаналізувати основну цільову аудиторію та визначити, де саме вона знаходиться, щоб ефективно використовувати ці інструменти.

Як створюється бренд компанії? 

Побудова бренду та репутації компанії — це складний процес, який може займати від одного до п’яти років, а іноді навіть більше. Щоб створити ефективну маркетингову та PR-стратегію, потрібно ретельно досліджувати свою цільову аудиторію, її потреби та поведінку, а також визначити свої конкурентні переваги. 

Серед інструментів, які можуть допомогти в цьому процесі, можна виділити:

  • рекламу; 
  • пряму комунікацію з клієнтами; 
  • участь у подіях та конференціях;
  • створення контенту;
  • управління соціальними медіа; 
  • збір рекомендацій та відгуків клієнтів. 

Завдяки цим стратегіям, компанія може створити позитивний імідж та заручитись довірою своєї аудиторії.

Маркетинг та штучний інтелект

Штучний інтелект стає все більш актуальною темою для сучасного маркетолога. Його використання може значно полегшити та покращити процеси маркетингової діяльності, тому щоб бути конкурентоспроможним, варто опанувати сучасні технології, засновані на штучному інтелекті. Зокрема, штучний інтелект може допомагати фахівцям аналізувати великі обсяги даних та передбачати поведінку споживачів, оптимізувати рекламні кампанії, персоналізувати пропозиції для клієнтів та автоматизувати багато інших процесів управління маркетингом. 

Бути в тренді —  важливо, але ще важливіше —  уміти застосовувати сучасні технології на користь бізнесу.

Як стати маркетологом в ІТ? 

Для того, щоб стати маркетологом в ІТ, потрібно мати базові знання в цій сфері, зокрема розуміння основ програмування, розробки веб-сайтів та знання про аналітику. Для поглиблення знань можна відвідувати курси, присвячені маркетингу в ІТ та займатися самостійним вивченням галузі. 

Важливо також здобувати практичний досвід, наприклад, працюючи в ІТ-компанії або в стартапах, що дозволить здобувати навички роботи з маркетинговими інструментами та стратегіями в реальних умовах.

Книги та фільми про маркетинг 

Для знайомства з професією Артем радить книги Філіпа Котлера, Гарі Вейнерчука, а також фільм «99 франків », який надихнув нашого спікера пов’язати своє життя з маркетингом. 

А Kharkiv IT Cluster рекомендує переглянути запис інтерв’ю з Артемом на нашому YouTube-каналі, адже це була пізнавальна, цікава й натхненна зустріч.   

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Yaki buvaiut IT-profesi_Teens2IT_Kharkiv IT Cluster
  2. teens2it-za-lashtunkamy-rekrutyngu
  3. teens2it-labirynt-testuvannya-navigatsiya-kriz-mify

Коментарі