teens2it-labirynt-testuvannya-navigatsiya-kriz-mify

Teens2IT: лабіринт тестування — навігація крізь міфи

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

23.03 до Kharkiv IT Cluster у межах проєкту Teens2IT завітала Юлія Пересунько — Manual QA Engineer у компанії UKAD.  

Юлія розповіла про особливості своєї професії та розвінчила найпопулярніші міфи про тестування. Які ж саме? 

Читайте нижче! 👇🏻👇🏻

Тестування — це просто?

«Найбільш поширений міф — це думка, що тестування — це легко. І якщо вам не вистачає здібностей або старанності для програмування, ви можете стати тестувальником. Насправді, для тестувальника потрібно мати багато різноманітних навичок і спеціальне мислення, щоб відрізняти баг від функціоналу.  

Навіть якщо ви знаходите баги, це ще не робить вас тестувальником. Щоб стати QA, потрібно розбиратися в продукті, теорії тестування та процесах, уміти ставити правильні питання та шукати інформацію».

Також Юлія зазначила про те, що тестувальнику, як і будь-якому іншому спеціалісту царини інформаційних технологій, потрібно вміти користуватися різноманітними технічними інструментами.  Якщо ж вас цікавить, які ж це інструменти, вам пощастило, адже Юлія залишила перелік застосунків та програм:

  • для спілкування в компанії: Slack, Teams;
  • для отримання завдань: Jira, Trello залежить від проєкту;
  • документація: Google doc;
  • тестування API: Postman, Swagger;
  • автоматизація: Cypress;
  • для тестування навантаження: JMeter;
  • для дизайну: Figma, Miro, Photoshop, Zeplin;
  • Для створення скріншотів:  Monosnap, LightShot. 

Тестування — це нудно? 

«Може здатися, що тестувальники постійно натискають на одні й ті самі кнопки, і все. Якби це було так, то тестувальників уже б не залишилося — усе б віддали машинам».

Тестувальники працюють і з бізнесом, і з потребами користувачів, і заглядають у те, як усе організовано всередині програми. І навіть саме тестування буває різним: окрім тестування функціональності, є ще тестування доступності, зручності використання, безпеки, навантаження. 

Крім того, у кожній компанії свій процес, який залежить від бізнес-контексту та цілей компанії.

«Так багато несподіваних відкриттів, веселощів та комунікацій, скільки є, мабуть, мало в якій іншій професії», — зазначила Юлія. 

Спікерка навіть розповіла про веселий випадок про тестування сайту косметики й несподіване замовлення. Слухай більше в записі  👇🏻👇🏻

Тестувальникам обов’язково потрібно любити математику й комп’ютери? 

«Тестування — дуже різноманітне. У напрямках, таких як навантажувальне тестування, математика може дійсно знадобитися. В  інших — достатньо арифметики та базових шкільних знань.

Я думаю, що тестування — це більше про людей, ніж про технології. Адже саме  люди генерують нові ідеї, а комп’ютери лише  роблять те, що їм сказали люди.

У тестуванні знадобиться весь ваш досвід з різних галузей освіти та інших професій. Існує багато чудових тестувальників, які прийшли з журналістики, юридичної науки, філології та інших галузей, і саме ці нетехнічні навички їм дуже допомогли. Уміння розібратися з тонною документації, швидко вчитися новому та працювати з великими складними системами є дуже важливими, а технічні навички швидко набираються в роботі».

Юлія зазначила, що й вона на своїй посаді часто поєднує навички тестувальника й менеджера на різних етапах проєкту. 

Тестування — це найлегший шлях потрапити в ІТ, якщо хочеться стати розробником?

«Це популярна, але не дуже добра ідея. Тестування та розробка — це дві окремі спеціальності зі своїми власними наборами навичок. Іноді тестувальники стають розробниками або кимось іншим, але передбачати це заздалегідь не варто. 

У будь-якому випадку доведеться майже з нуля вивчати нову спеціальність. Це як якби ви мріяли стати архітектором, але пішли вчитися на дизайнера інтер’єру. І там, і там ви працюєте з будівлями та приміщеннями, але суть зовсім різна.

Якщо ж йдеться про спеціальності в ІТ, для яких не потрібно обов’язково програмувати, то тестування це не єдиний варіант. Є різні інші варіанти технічне письменство, аналітика, менеджмент, робота з контентом тощо».

Чи потрібне функціональне тестування, якщо можна все автоматизувати? 

«Тестування не можна повністю автоматизувати, так само як і дослідження. Технології можуть допомогти людині, але не замінять її. Автоматизація тестування може допомогти лише перевірити значення, яке ми очікуємо, але вивчити продукт досконало не зможе».

Kharkiv IT Cluster та компанія UKAD провели тебе лабіринтом тестування та розповіли про найпоширеніші міфи. Проте насправі на зустрічі Юлія розповіла набагато більше. Саме тому ми запрошуємо тебе познайомитися з нею та переглянути запис нашої зустрічі.

Окрім того, Юлія попіклувалася про тих, хто бажає розпочати шлях тестувальника, але не знає з чого розпочати, та підготувала низку корисних матеріалів, які можна зберегти собі за покликанням. 

 

Корисні матеріали

 

Долучайся до спільноти Kharkiv IT Cluster та ставай на крок ближчим до своєї мрії!

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Yaki buvaiut IT-profesi_Teens2IT_Kharkiv IT Cluster
  2. teens2it-za-lashtunkamy-rekrutyngu
  3. teens2it-hto-takyj-software-test-automation-engineer

Коментарі