Teens2IT: за лаштунками рекрутингу
9 березня у межах проєкту Teens2IT до Kharkiv IT Cluster завітала Ольга Карнаух — рекрутер у компанії ITRDev. Під час бесіди Ольга розповіла про особливості професії рекрутера й надала цінні поради.
❓ А все ж таки: рекрутер — розвідник талантів чи координатор можливостей?
Дізналися про це більше в Ольги й поспішаємо поділитися із вами! 👇🏻👇🏻
Що входить до обов’язків рекрутера?
До списку обов’язків рекрутера входить повний цикл пошуку та найму кандидатів на різноманітні вакансії — від оприлюднення заяви до оформлення офферу. У цей тривалий процес входить:
📌 розміщення оголошень про вакансії;
📌 розгляд резюме та заявок;
📌 проведення співбесід;
📌 перевірка рекомендацій;
📌 прийняття рішень про найм.
До речі, людина, яка надає запит рекрутеру на пошук нового кандидату, називається Hiring Manager.
Коли у Hiring Manager виникає запит на пошук нового працівника, вони разом з рекрутером заповнюють заявку для форми вакансій із сухими вимогами. Після цього рекрутер обробляє їх та розміщує форму на платформах з пошуку роботи.
Пошук кандидата буває:
🖇 пасивним (коли кандидати самостійно відгукуються на вакансії);
🖇 активним (рекрутер шукає потрібних людей та встановлює з ними прямий контакт).
Рекрутер VS HR
Часто професію рекрутера плутають із професією HR-менеджера. Дійсно, часто вони працюють в одній команді, проте мають зовсім різні обов’язки. Тож, у чому різниця?
❗️ Рекрутер працює з людьми поза межами компанії та залучає їх до команди, а HR-менеджер — супроводжує працівників у межах компанії та допомагає їхньому розвитку саме в компанії.
Бази кандидатів
У кожної компанії є своя відповідна база кандидатів, яка наче історія хвороб, зберігає всі зв’язки з потенційними працівниками. Рекрутер робить певні коментарі щодо кожного кандидату й у разі, якщо вони не підійшли одразу, запрошує їх з часом на інші вакансії.
Як стати рекрутером?
Початковим етапом є визначення, чи підходить людині професія рекрутера. Для успішної роботи в цій сфері потрібно мати низку важливих навичок, таких як багатозадачність, комунікативність, стресостійкість та здатність адаптуватися до змін.
Якщо людина відчуває в собі потенціал для розвитку цих навичок, то є можливість пройти відповідні курси, які часто бувають доступні безкоштовно. Крім того, в інтернеті можна знайти тести, презентації та інші корисні матеріали.
🔥 Для початківців у цій сфері також корисні книги, такі як «Пиши-скорочуй» Максима Ільяхова та «Як знайти своїх людей» Світлани Іванової, які містять цінні поради та інформацію для успішного старту.
Плюси роботи в ІТ та рекрутингу
Серед плюсів роботи в ІТ Ольга, перш за все, виокремила постійний розвиток та роботу з людьми, які завжди спрямовані на результат. Це завжди мотивує та надихає.
Рекрутинг надає такі переваги, як:
📌 спілкування з різноманітними цікавими людьми;
📌 допомога їм у пошуці роботи;
📌 можливість впливати на формування команди та культури компанії.
На що потрібно звертати увагу при виборі професії?
Перед тим, як обирати професію, Ольга порадила скласти письмовий список того, що саме подобається робити людині. Після цього додати до списку потрібні навички для цих занять та відповідно до цього списку обирати професії, які перетинаються із завданнями зі списку.
Важливо розуміти, що вибір професії — це не на все життя. Потрібно не боятися змін та бути готовими змінити свою діяльність на ту, що дійсно приносить задоволення.
Kharkiv IT Cluster цілком погоджується з цією думкою: прагніть до того, що приносить задоволення, і тоді це принесе вам успіх. Ми хочемо подякувати Ользі за таке цікаве інтерв’ю, запис якого, до речі, можна переглянути за покликанням!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: