Teens2IT: хто такий Software Test Automation Engineer?
23 лютого в рамках проєкту Teens2IT до Kharkiv IT Cluster завітав Олександр Мензеров — Software Test Automation Engineer в компанії EPAM. Під час інтерв’ю Олександр поділився з підлітками власним досвідом становлення в ІТ та розповів більше деталей про професію Software Test Automation Engineer та її особливості.
Хоча дехто може подумати, що ІТ-фахівці цілими днями сидять за комп’ютерами, Олександр є прикладом того, що ІТ-спеціалісти мають різноманітні інтереси та хобі за межами своєї роботи. Він захоплюється грою на народних музичних інструментах і навіть має власний метал-гурт.
І це лише один із прикладів того, що ІТ-спеціалісти можуть мати багато інтересів та навичок, які виходять за межі їхніх технічних знань!
Під час інтерв’ю Олександр, зокрема, розповів про плюси й мінуси ІТ-галузі,особливості роботи й навчання в компанії EPAM, перетин професії Software Test Automation Engineer з іншими галузями, різницю між автоматизованим та функціональним тестуванням та навіть про можливість заміни тестувальників штучним інтелектом.
Хто такий Software Test Automation Engineer ?
Software Test Automation Engineer — це професіонал, який відповідає за розробку, створення та підтримку автоматизованих тестів для програмних додатків. Для цього спеціаліст використовує спеціалізовані інструменти та мови програмування для розробки автоматизованих тестових сценаріїв, які можуть імітувати взаємодію користувача з програмними системами та перевіряти їхню поведінку й функціональність.
Професія тестувальника перетинається з іншими напрямами, зокрема з функціональним тестуванням та бізнес-аналізом.
Тестувальники мають:
- розуміти бізнес-логіку продукту, який вони тестують;
- ставити себе на місце користувача продукту;
- вивчати технічну документацію для того, щоб розібратися в проєкті.
Для тих, хто любить програмувати, автоматизоване тестування може стати цікавою кар’єрою з багатьма можливостями.
Переваги автоматизованого тестування
Автоматизоване тестування — це популярний і ефективний спосіб тестування програмних додатків. Порівняно з- фунціональним тестуванням, автоматизоване вимагає навичок програмування для створення й підтримки автоматизованих тестових скриптів.
Однією з головних переваг використання автоматизованого тестування є те, що воно може значно скоротити час і зусилля, необхідні для функціонального тестування, водночас підвищуючи точність і узгодженість результатів тестування.
Як стати таким спеціалістом?
Щоб стати успішним інженером з автоматизації тестування програмного забезпечення, потрібно мати:
- розуміння принципів розробки програмного забезпечення;
- знання мов програмування та методологій тестування.
Для цього існують безліч різноманітних ресурсів і курсів, зокрема й у компанії EPAM.
Олександр, наприклад, зацікавився цим напрямом і пройшов курс EPAM University Program, після чого продовжив співпрацю з компанією.
Чи зможе штучний інтелект з часом замінити тестувальників?
Питання про те, чи замінить штучний інтелект тестувальників, є темою численних дискусій. Хоча цілком припустимо, що машини згодом можуть взяти на себе деякі функції тестування, наразі тестувальники вкрай необхідні і повністю замінити їх на проєктах буде складно.
Тестувальники працюють зі специфічними інструментами й документацією, а при взаємодії зі штучним інтелектом їм спочатку доведеться ставити перед машинами правильні завдання й тоді штучний інтелект стане ще одним інструментом у руках тестувальника.
Тож поки, на думку Олександра, автотестувальникам не загрожує витіснення штучним інтелектом.
Вважаємо, що вийшла цікава й корисна бесіда! А якщо ти не мав змоги долучитися до інтерв’ю, то запрошуємо переглянути запис зустрічі за покликанням нижче.
Kharkiv IT Cluster щиро дякує Олександрові та компанії EPAM за нову інформацію, корисні поради й можливість розвиватися у сфері ІТ!
А щоб не пропустити нових інтерв’ю з топовими айтівцями, скоріше долучайся до нашої спільноти!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: