SOURCE_iT

Перекваліфікувати в ІТ. Як SOURCE iT рятує українців від безробіття

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

SOURCE iT — новий мембер Харківського ІТ Кластера, що популяризує ІТ-освіту завдяки своїм експертам-практикам. З 2012 року команда навчає фахівців у галузях веб-розробки, дизайну, інтернет-маркетингу та управління.

Тут студенти отримують практичні знання та навички, спілкуються з експертами та однодумцями, вчаться під супроводом уважних менторів, які охоче діляться своїм досвідом.

Команда переконана, що якісна освіта залежить від практики, реальних кейсів та навичок, що необхідні в роботі. Саме тому випускниками курсів стали понад 12000 спеціалістів, значна кількість яких зараз працює у великих ІТ-компаніях.

Про те, як у SOURCE iT зустріли нову реальність і призвичаїлися до неї — розповість Kharkiv IT Cluster.

Нові старі виклики

З початком повномасштабної війни в Україні SOURCE iT продовжують допомагати людям перекваліфіковуватися, здобувати ІТ-професію та розпочинати свою кар’єру в ІТ. Для цього команда повністю перейшла до онлайн-формату та адаптувала свої курси під ситуацію.

«Ще 23 лютого о 22.00 ми проводили заняття для своїх студентів в офісі у Харкові та планували робити це й надалі. Але 24 лютого для України вцілому, для нашої команди та клієнтів настала інша реальність. Шок та непевність стали першою реакцією, тому ми змушені були скасувати всі заняття», — згадує Оксана Портянкіна, Co-founder Source iT.

Для команди перші дні війни перетворилися на досить непросту перепону. Постійна комунікація зі студентами ІТ-курсів та командою, створення плану «Б» без доступу до офісу та стабільного інтернету й зв’язку — усе це стало для SOURCE iT своєрідним завданням із зірочкою:

«Заспокоївши студентів та команду, рекомендуючи виїхати в безпечне місце, ми почали думати над планом роботи. Це було нелегко, адже чимало клієнтів та колег були змушені залишатися в бомбосховищах, а деякі взагалі опинилися в окупації».

З приходом COVID-19 та карантину у 2020 році географія ІТ-курсів поширилася на всю Україну, адже команда SOURCE iT перейшла до онлайн-формату навчання. Коли почалася війна, компанія змогла скористатися попереднім досвідом і перейти в онлайн-формат, повністю та суттєво розширивши географію. Тепер у SOURCE iT навчаються люди з Німеччини, Польщі, Британії, Литви, Португалії, США та інших країн.

«Можемо сказати, що ми працюємо в усьому світі», — коментує Оксана Портянкіна.

SOURCE_iT1-414x294 Перекваліфікувати в ІТ. Як SOURCE iT рятує українців від безробіття

ІТ-курси & волонтерство

У SOURCE iT пишаються тією згуртованістю, з якою кожна людина в команді прийшла на допомогу іншим. Однією із головних ланок діяльності під час війни став проєкт допомоги для українців, які опинилися в скрутному становищі, але дуже прагнуть осягнути front-end та готові активно навчатися. Це гарна можливість у короткий термін отримати ІТ-професію та знайти роботу у сфері. Повністю чи частково суми за навчання компенсують компанії-партнери чи самі SOURCE iT. Важливо є те, що компанія активно донатить нашим героям — ЗСУ.

І які би труднощі не виникали, кожен учасник команди, окрім своєї основної діяльності, продовжує робити добрі справи, наближаючи Перемогу: хтось приєднався до благодійних фондів, хтось долучився до волонтерської діяльності. Серед SOURCE iT є навіть той, хто добровольцем пішов у військкомат і зараз у лавах ЗСУ захищає рідний Харків. Багато хто з перших днів війни веде кіберборотьбу.

Окремим напрямком була евакуація людей із зони бойових дій у Харківській області:

«Ми спільно з громадською організацією евакуювали сім’ї на Рівненщину, розселяли та допомагали адаптуватися. Деяких людей вдалося перевезти до Польщі, де вже польські волонтери допомагали з житлом».

А ще SOURCE iT дуже пишаються своїми клієнтами, значна кількість яких стала волонтерами. Студенти команди розвозять їжу та ліки, відкривають збори та купують необхідні речі для військових, а також віддавали свої машини до ЗСУ та Тероборони.

SOURCE_iT2-414x276 Перекваліфікувати в ІТ. Як SOURCE iT рятує українців від безробіття

Синергія зусиль

У команді SOURCE iT вірять у синергію. Сильні проєкти можуть і повинні поєднуватися для досягнення мега цілей. Саме тому рішення долучилися до Харківського ІТ Кластеру стало ключовим:

«Ми були знайомі з Кластером давно. Відвідували заходи, співпрацювали в межах різних подій. Завжди захоплював рівень підготовки, актуальність тем, що піднімаються, якість роботи. Але я й подумати не могла, що у Кластері є така потужна підтримка. Ми відчули це з початком війни і дуже вдячні колегам із Кластера».

Спільними зусиллями можна зробити більше для ІТ-спільноти та для всієї України. Разом до Перемоги!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Bini Bambini новий мембер
  2. Dewais: час об’єднувати зусилля
  3. Kharkiv IT Cluster Olearis

Коментарі