Система сертифікації ІТ-дисциплін: завершальний етап проєкту

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Зі зростанням популярності ІТ-професій збільшується і кількість охочих здобувати профільну технічну освіту у ЗВО. В Україні є близько 150 університетів, де викладають інформаційні технології.

Уже понад 8 років Харківський ІТ Кластер спрямовує зусилля ІТ-спільноти на підтримку ІТ-освіти Харкова та України. У нашому портфелі понад 20 різноманітних освітніх проєктів та ініціатив.

Одним із важливим проєктів, спрямованим на покращення якості вищої освіти, є «Система сертифікації ІТ-дисциплін», що було запущено у 2021 році. Проєкт було розроблено у співпраці групи з понад 25 ІТ-компаній-роботодавців, експертів 6-ти університетів Харкова та представника Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, ґрунтуючись на більш ніж 5-ти річному досвіді реалізації проєктів експертів Kharkiv IT Cluster з оновлення понад 200 освітніх програм в провідних університетах Харкова та України.

Унікальність проєкту полягає в актуалізації оновлених ІТ-дисциплін експертами від ІТ-компаній та контролі впровадження рекомендацій через зріз знань студентів, що навчаються за оновленими програмами.

У 2023 всі відібрані до участі у проєкті програми були повторно перевірені на предмет внесення змін, а навчання проходили за оновленими силабусами понад 250 студентів.

Проєкт реалізується завдяки підтримці ІТ-компаній EPAM, GlobalLogic, Quantum, SoftServe, Insart, Apibest, Telesens, NIX solutions. Експерти з цих компаній надали рекомендації щодо вдосконалення програм та зараз залучені до візії впровадження рекомендацій — процесу валідації. У системній співпраці з ІТ-компаніями було переглянуто 15 силабусів в провідних університетах Харкова. Свої силабуси надали на перегляд викладачі з таких університетів Харкова: Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного університету радіоелектроніки, Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

Валідація є завершальним етапом проєкту. Її процес полягає в контролі результатів впровадженого оновленого контенту та змісту ІТ-дисциплін. Цей етап є невіднятною частиною проєкту, мета якого — перевірити рівень знань студентів та подивитися, чи надані рекомендації були враховані викладачем під час навчання.

Процес валідації для дисциплін проходить у різних форматах:
  • відкриті залікові заняття;
  • тестування;
  • захисти індивідуальних проєктів;
  • захисти лабораторних робіт.

Дякуємо всім, хто підтримує ідею підвищення рівня освіти в Україні та розвитку її для досягнення нових висот!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Novyi_sezon_Sertyfikatsiia_IT_dystsyplin_Kharkiv_IT_Cluster

Коментарі